Sıradaki içerik:

2017 Ünlü Düğünleri

e
sv

2017 – 2018 Sonbahar – Kış Gözlük Trendleri

236 okunma — 18 Ocak 2018 10:49
2018 gözlük modelleri

Gözlükler, bir kombinin olmazsa olmazı konumundadırlar. Sadece yaz ve ilkbahar aylarında değil, sonbahar ve kış aylarında da giyilebilen gözlükler, hem gözlerinizi zararlı ışınlardan korumakta hem de kombininizi tamamlamanıza yardımcı olmaktadırlar. Ancak bir kombin yaratırken yılın trendlerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Zira kombininizin modası geçmiş bir tarzla üzerinizde ortama uymayan bir görünüm oluşturmasını istemezsiniz. Bu yüzden de yeni gözlük trendleri ile ilgili her detayı bilmeli ve kombinlerinizde de bu bilginizi yansıtmalısınız.

2018 Sonbahar – Kış Gözlük Trendleri

Kombinlerinizi tamamlarken oldukça işinize yarayacak tüm detayları ile tarzınızı yansıtabilmenizi sağlayacak gözlük trendleri ile ilgili ayrıntıları aşağıda sizlerle paylaşmış bulunmaktayız.

İşte, 2017-2018 sonbahar kış gözlük trendleri:

Kedi Gözleri Tekrar Moda

Gözlük trendleri 2018 yılında bir geçmişe dönüş yaşıyor ve bu yıl kedi gözleri tekrar moda oluyor. Birbirinden farklı renklere sahip bu gözlükler birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı bile.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, bu trendin dikkat edilmesi gereken nokta kedi gözü gözlük tercihi yapılırken gözlüğünüzü çerçeveli seçmenizdir. Peki bu gözlüklerin hangi modelleri kullanılmalı?

Bu gözlüklerin neredeyse tüm modelleri bu yılın trendi diyebiliriz. Maksi boy modellerden funky modellere kadar kedi gözlerinin her çeşidini görebilmekteyiz.

Hatta Dolce Gabbana tarafından tanıtılan aşırı büyük kedi gözlerini bile göreceğiz. Ancak bu devasa büyüklükte gözlüklerden ziyade kemik çerçeveli ve yuvarlak ince çerçeveli gözlüklerin sokakta daha çok kullanılacağı tahmin ediliyor.

Çerçevesiz Güneş Gözlükleri Kullanmaktan Kaçının.

Çerçevesiz Gözlüklerden Kaçının

Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bu yıl pek çerçevesiz gözlük görmeyeceğiz. Tanıtılan gözlükler arasında çerçevesiz olanları tabi ki bulunuyor. Ancak bunlar çok belirgin bir şekilde kesilerek farklı şekiller verilmiş gözlükler değil ve ayrıca bu gözlüklerin sadece koyu kırmızı ve kahverengi tonlarındaki renk çeşitleri bulunuyor. Bu yüzden bu yıl çerçevesiz gözlükleri tercih etmemenizde yarar var.

Çerçevelerdeki Motifler

Bu sezon gözlük modellerinde en dikkat çekici ayrıntı, gözlük çerçevelerinde kullanılmış olan eklentilerdir. Opak çerçevelerin yanı sıra saydam çerçeve çeşitleri de bulunan gözlük modellerinin neredeyse tümünde çerçeve üzerindeki küçük motifler ve parçalar oldukça büyük bir özenle hazırlanmışa benziyor. Saydam çerçevelerdeki detaylar opak çerçevelere oranla biraz daha arka planda kalsa da gene de tüm çerçevelerde bu detaylara yer verilmeye çalışılmış.

Aynalı Gözlükler Hala Moda

Birçok sezonda görmeye alışık olduğumuz aynalı gözlüklerin modası hala geçmemiş görünüyor. Chanel tarafından tanıtılan aynalı gözlüklerde daha çok uzay teması işlenmişe benziyor. Her ne kadar bu vurgu gözlükler adına Chanel tarafından yapılmış olsa da, birçok marka sıklıkla göz bebeklerinizin görülebileceği modelleri tanıtmış. Bu yüzden camın arka tarafının görülebildiği, daha yumuşak ve estetik modelleri tercih etmeniz, sizin yararınıza olacaktır.

Aynalı Güneş Gözlükleri Modelleri.

Çerçevelerde Zı t Renkler

Kalın çerçeveli gözlüklerin kemik çerçevelerinde birbirine zıt renklerin bir araya getirildiğini söylemek gerek. Birçok marka tarafından bu tarzın vurgulandığını göz önünde bulundurursak, bu yıl sokaklarda oldukça renkli bir hava göreceğimizi tahmin etmek çok da zor değil. Ancak bu konuda da aşırıya kaçmadan bir tercihte bulunmak gerekiyor. Çünkü çerçevelerde farklı renklerin kullanılması demek, bu renklerin tamamen ön plana çıkarılması demek değil.

Zira bu yıl gözlük modellerine bakıldığı zaman çerçevelerden ziyade camların renklerinin ön planda olduğunu görüyoruz. Özellikle koyu sarı, turuncu renklerinin hakim olduğu modeller ve siyah ile kahverenginin saydam bir şekilde bir araya geldiği modeller göz önünde bulundurulduğunda bu renklerle bezenmiş bir gözlük modelinin tercih edilmesi daha uygun bir seçim oluyor.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • asli demir 4 sene önce
  • aslında harika modeller, ama fiyatları ne kadar acaba 🙂