Sıradaki içerik:

Yıpranmış Saçları Hemen Toparlayan Doğal Ürünler

e
sv

2018 Ev Dekorasyonu Trendleri

318 okunma — 30 Ocak 2018 14:11
Ev dekorasyonu fikirleri

Ev dekorasyonu, bir evin hem konforunu hem de görünümünü özelleştiren, tarzınızı ve kişisel zevklerinizi en çarpıcı şekilde yaşama alanınıza aktarabileceğiniz bir unsurdur. Ev dekorasyonu yaparken kimi zaman yeni eşyalara ihtiyaç duyabileceğiniz gibi, kimi zaman da sadece eşyalarınızın yerlerini değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Yeni Trendler

Bu kararları vermeden önce mutlaka aklınızda bir dekorasyon örneği bulunmalıdır. Başka dekorasyon örneklerinden yararlanmak istemiyor, tamamen özgün bir çalışma ortaya koymak istiyorsanız zihninizde oluşturduğunuz dekorasyonun bir resmini çizmeniz de yarar var.

Zira dekorasyon değişikliğine başladıktan sonra aklınızda yerleştirmiş olduğunuz düzeni unutabilir ve sonrasında yapacağınız değişiklikler yüzünden küçük problemlerle karşılaşabilirsiniz.  Bu tür problemlerle karşılaşmamanız adına sizler için hazırlamış ve detaylandırmış olduğumuz aşağıdaki 2018 ev dekorasyon trendleri, yeni bir dekorasyon yaratmanız da sizlerin işini kolaylaştıracaktır.

Enerji ve Portatiflik Ön Planda

2018 ev dekorasyonu açısından oldukça büyük değişikliklere gebe olan bir yıldır. Bu yıl hem ev eşyalarının portatifliği, hem de tüm eşyalardaki kullanılabilirlik potansiyelindeki artış açısında oldukça büyük yenilikler karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda da malzeme çeşitliliği de bu yılın en çok dikkat edilmesi gereken dekorasyon unsurudur.

Gömme Dolaplar Kullanın

Portatiflik açısından mutfaklarda birbirinden şık, duvara gömülü çekmecelerin olduğu mutfak takımları tercih edilebilir. Ancak bu tercih yapılırken 2018 ev dekorasyonu renkleri olan metalik gri veya metalik siyah renkleri tercih edilmelidir. Zira bu yıl birçok yeni ev dekorasyonu çeşidine bakıldığı zaman mobilyaların ahşap olması gereken kısımlarının bu renklerdeki metaller ile tamamlandığını görüyoruz.

Göze Batmayan Canlı Renkler Tercih Edebilirsiniz

Ancak tabi ki de sadece metalik renklerle de kalınmıyor. Ev dekorasyonunuza daha sıcak renkler katmak istiyorsanız, koyu turuncu, açık kahverengi ve beyaz renklerini bir araya getirerek oldukça hoş bir kolaj yaratabilirsiniz. Bunu yaparken de odanızın belirli kısımlarında ayrı renkler şeklinde değil, aynı kısımlarında belirli miktarlarda farklı renkleri bir araya getirerek oldukça şirin bir görünüm elde edebilirsiniz.

3D Baskı Mucizesi

Ev dekorasyonunda kullanılacak aksesuarlara gelecek olursak, 2018 yılında 3D baskı teknolojisinin tüm ev dekorasyonları için kullanıldığını söylemek mümkün. 3D baskı sayesinde sıradan bir avizeyi hem teknolojik ve modern, hem de otantik ve avangart bir aksesuara çevirmek oldukça kolay. Bu tarz aksesuarları, evinizin neredeyse her bölümünde kullanabilirsiniz. Hatta salonunuzu nostaljik bir tarzla dizayn etmiş olsanız bile bu 3D aksesuarları salonunuza koyduğunuz zaman çok farklı bir tat yakalamış olacaksınız.

[irp posts=”61″ name=”Evimizi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz”]

Siyah ve Beyaz Renklerinin Uyumu

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bu yıl metalik gri, siyah ve beyaz renklerinin hakim olduğu bir yıl. Özellikle birçok elektronik eşyada kullanılmakta olan siyah ve beyaz renklerinin bir araya gelmesi, hem siyah tonlarının hem beyaz renginin evinize oldukça estetik bir görünüm katabilmenizi sağlıyor.

Ancak siyah ve beyaz renkleri genel olarak elektronik eşyaların cam yüzeylerinde kullanıldığı için mutfağınız veya banyonuzdaki cam yüzeylerin çerçeve kısımlarının siyah ve beyaz renklerinden oluşmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yüzden aksesuarlarda siyah ve beyazı tercih etmek yerine sadece cam yüzeylerde bu renkleri tercih etmek daha mantıklı bir seçenek.

Mutfak ve Banyonuzu Rahatlatın

Mutfakta tercih edebileceğiniz gömme dolap ve çekmeceler gibi banyoda da gömme dolap ve çekmeceleri tercih etmeniz oldukça önemli. Zira en başta da değindiğimiz gibi bu yıl enerji ve portatifliğin ön plana çıktığı bir yıl. O yüzden gömme ev eşyaları sayesinde bu enerjiyi yakalamak oldukça önemli. Ayrı bu eşyalar sayesinde banyonuz ve mutfağınız da eskisinden çokdaha geniş bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

[irp posts=”860″ name=”İlginç Duvar Dekorları”]

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.