Sıradaki içerik:

Hacimli Kirpikler İçin 2021’in En İyi 10 Maskara Markası!

e
sv

2021’in En Sevilen Siyah Nokta Maskeleri!

200 okunma — 22 Haziran 2021 11:48
avatar

Earnado

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021 Siyah Nokta Maskesi

Burun bölgesi başta olmak üzere çene de ve alın bölgesinde oluşan siyah noktalar her kadının karşılaştığı cilt problemlerinden biri.

Gün içerisinde maruz kaldığımız toz, kir ya da makyaj kalıntıları siyah nokta oluşumunu kaçınılmaz kılıyor.

Siyah noktalardan kurtulmak, etkili siyah nokta maskeleri ile mümkün.

Bunun için ise cilt bakım rutininizdeki en iyi siyah nokta maskesi adeta can kurtarıcınız olacaktır.

Siyah nokta maskeleri, siyah noktaları temizlediği gibi tekrar oluşmasını da engelleyecektir. Satın alacağınız pratik ve etkili siyah nokta maskeleri ile yüzünüze kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizin için siyah noktalara en etkili çözüm olan, 2021 ‘in en sevilen siyah nokta maskeleri konusunu ele alacağız.

 

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske

Son dönemlerin en popüler siyah nokta temizleme maskelerinden biri olan Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maskeyi kullananların çoğu oldukça memnun. Doğal kömür ve salisilik asit içeren siyah nokta maskesi, gözenekleri kapatarak siyah noktaya neden olan kir ve makyaj kalıntılarına karşı oldukça etkili. Özellikle en çok siyah noktaların oluştuğu “T” bölgesini oldukça etkili bir biçimde temizliyor.

 

Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Kil Maskesi

Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Kil Maskesi

En iyi siyah nokta maskelerinden biri olarak gösterilen Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Kil Maskesi cilt bakım rutinine mutlaka eklenmesi gereken ürünler arasında gösteriliyor. İçeriğinde yer alan Amazon beyaz kili ciltteki ölü deriyi, gözeneklerdeki kirleri tamamen temizleyerek daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmaya yardımcı oluyor. Düzenli olarak Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Kil Maskesi kullananlar gözeneklerinin küçüldüğünü ve siyah noktalarda da fark edilebilecek derecede azalma olduğunu söylüyorlar.

Loréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Loréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

İçeriğinde arı kili, Montmorillonit kili ve Rhassoul kili olmak üzere 3 ayrı saf kil bulunan L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske,  sıkça tercih edilen maskeler arasında yer alıyor. İçerisinde yer alan 3 ayrı saf kil cildi siyah noktalardan derinlemesine ve etkili bir biçimde temizlerken besleyerek cildin pürüzsüz ve kusursuz görünmesine yardımcı oluyor. Cildi kurutmayan ve yoğun olmayan yapısı ile bütün cilt tiplerine uygun olması da artıları arasında.

Dermokil Siyah Nokta ve Pürüz Karşıtı Maske

Dermokil Siyah Nokta ve Pürüz Karşıtı Maske

Dermokil Siyah Nokta ve Pürüz Karşıtı Maske

Özellikle aknejenik yani akneye meyilli ciltler için üretilmiş olan Dermokil Siyah Nokta ve Pürüz Karşıtı Maske içeriğinde bentonit bulunduruyor. Bentonit; içerisinde çok küçük kristallerin bulunduğu bir çeşit sarı kil çeşididir. Dermokil Siyah Nokta ve Pürüz Karşıtı Maske içeriğinde bulunan bentonit sayesinde cildi siyah noktalardan etkili bir biçimde temizlerken bir yanda da yağ miktarını dengelemeye yardımcı oluyor.

Pure Menthe- Gözenekleri Derinlemesine Arındıran Maske

Pure Menthe- Gözenekleri Derinlemesine Arındıran Maske

Pure Menthe- Gözenekleri Derinlemesine Arındıran Siyah Nokta Karşıtı Kömür Maske

Dünyaca ünlü Yves Rocher markasının en etkili siyah nokta maskelerinden biri olan Pure Menthe- gözenekleri derinlemesine arındıran siyah nokta karşıtı kömür maske, sahip olduğu %98 doğal içerik ile en etkili siyah nokta maskelerinden biri. İçeriğinde organik nane ve bitkisel kömür bulunan maske, nane ile gözeneklerin açılmasını sağlayarak kömür ile gözeneklerin etkili bir biçimde temizlenmesini sağlar. Ayrıca cildin temizlik sonrası ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Yapılan araştırmalar sonucunda Pure Menthe Siyah Nokta Karşıtı Kömür Maskeyi kullananların %96’sı siyah noktalarında azalma, gözeneklerinde sıkılaşma ve ciltlerindeki yağ oranın azaldığını belirtmişlerdir.

Kadın Gibi ekibi olarak bu yazımızda sizler için: ‘‘en iyi siyah nokta maskesi” ve “Sevilen siyah nokta maskeleri” hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Sizler için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için bizim iletişim kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.