Sıradaki içerik:

Engelliler İçin Özel Dizayn Edilmiş Hazır Ofisler

e
sv

Adet Dönemi Nasıl Düzene Girer?

297 okunma — 04 Haziran 2019 18:29
adet düzensizliği neden olur

Piyasada dolaşan bir çok adet zamanını değiştiren ilaçlar mevcut. Bu ilaçlar sizin metabolizmanızı direk etkileyerek adet (regl) tarihinizi değiştirebiliyor. Fakat bu durum adet düzensizliğine neden olur. Kesinlikle bu tarz ilaçların kullanımını önermiyoruz. Bünyenizde değişikliği neden olan her ilaç unutmayın sizlere çok büyük ölçüde etkilemektedir.

Adet Dönemi Nasıl Düzene Girer?

İlaçla düzensizleşen adet dönemlerinde bir hekime başvurulmasını öneriyoruz.

Kendiliğinden düzensizleşen adetin ise birçok nedeni olabilir. Öncelikle sorun aşırı stres ve kilodan dolayı olabilir. Kesinlikle sıkıntıdan ve stresten uzak durmanızı öneriyoruz.

Kilodan oluşan sorunlarda ise aşırı zayıf kişiker kilo almaya çalışmalı, aşırı kilolu kişiler ise de zayıflamaya uğraşmalıdır.

Bu kolay olmayacaktır elbetteki fakat vucudunuzdaki eksik ve gerekli mineral ve vitaminleri bir şekilde dengelemelisiniz. Bir diyetisyene danışmak en doğru iş olacaktır.

Oluşan hormonsal bozukluklar da ilaçlı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Doktorun kişinin sağlık durumuna uygun olarak en doğru ilacı size sunar.

Belli bir süre  kullanılması bu ilaçların düzenli kullanımı ile adet düzensizliği rahatsızlığı tamamen yok olmuş olacaktır.

Ek bir bilgi sunmak isteriz;

Normal adet dönemi düzeni 24 ile 35 gün arası değişiklik göstermektedir. Zaman hesaplaması yaparken süreyi kanama günleri ve hasta olmadığımız günleri baz alarak hesaplamak gerekir.

[irp posts=”3384″ name=”Kadınlarda Adet Kanaması Kaç Günde Bir Olur ?”]

[irp posts=”2396″ name=”Kadınlarda Düzensiz Adet Kanamaları”]

[irp posts=”1572″ name=”Adet Ağrısına İyi Gelen Masaj”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.