Sıradaki içerik:

Her Gün Aspirin Tüketmek Ölüm Riskini Arttırıyor

e
sv

Aldatıldığınızı Anlamak İçin 10 İpucu 

269 okunma — 15 Mart 2018 15:26
aldatma nasıl anlaşılır

Evlilik birliği içinde aldatılmak her iki taraf içinde çok yıkıcı bir durumdur. Özellikle kadınlarda aldatılmanın yarattığı travma savaş travmasına denktir deniyor. Aldatma akla daha çok erkekleri getiriyor. Genelleme olarak doğrudur ama aldatan kadın kavramı da vardır. Sonuçta hangi taraf aldatırsa aldatsın evlilik temelinden çatırdamış demektir ve sonlanması da normaldir.

Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız?

Aldatılma nasıl anlaşılır gibi bir soru aşk romanlarında ve filmlerde sık sık ele alınıyor. Bunlar yaşanan tecrübeler sonucu ortaya çıkan ipuçlarıdır denir ama aldatan tarafın bu hareketleri aynı zamanda insan psikolojisinin duruma karşı verdiği tepkilerdir.

Aldatıldığını anlamanın yolları gibi bir konu için en temel ipucu eşinizin normal tavırlarının dışına çıkmasıdır. Genellikle aldatan tarafın erkek olduğunu düşünüldüğünde;

 • Kocanız kendisi ile daha çok ilgilenmeye başlamıştır. Ayna karşısında zaman geçirir, saçım beyazlanmış, dökülmüş, yüzüm kırışmış gibi endişeler taşır.
 • Bu arada karısını başkalarıyla kıyaslayabilir ki bu da kafasında tek kadın kavramının kalmadığını gösterir.
 • Sevgi sözcüklerini dile getirmekten vazgeçer.
 • Karısının ona karşı gösterdiği ilgiye kızabilir, kadın olarak beklediğiniz tepkiyi alamazsınız.
 • Örneğin ona hediye verdiğiniz zaman sinirlenebilir, kendisini düşünmenizi istemez.
 • Neredesin sorusu en kızdıran soru haline gelir.
 • Bu arada yatak odası sorunları başlar, bahane bulma devresidir.
 • Hatta sabah uyandığında kocanız bir süre etrafına bakınıp nerede olduğunu anlamaya çalışır. Zaten çoğunlukla uyku düzeni bozulmuştur.
 • Geleceğe ait planlar yapmaktan vazgeçer. Ev alma gibi uzun vadeli planlar bir yana hafta sonu tatili bile planlanamaz.
 • Kendine ait yaşam alanları yaratmaya ve bunları savunmaya başlar. Bilgisayar başında onu rahatsız etmenize çok kızar. Oda kapıları kapanır, yalnız kalmaya çalışır.

Bunlar genellikle aldatıldığınızı gösteren psikolojik işaretlerdir.

Cep Telefonu İşaretleri

Cep telefonları hayatımızda büyük yer tutmaya başladı ve bu cihazlar da ne yazık ki size aldatılmanın en somut örneklerini verebilirler. Örneğin mesaj kutusu sürekli boşsa durumda bir terslik var demektir. Fakat bu durumda siz de kocanızın cep telefonunu karıştıran kadın olarak suçlanabilirsiniz. Başka bir kadından gelen mesajı bulmak ise durumu zaten apaçık ortaya döker.

Aldatılmanın ipuçları hakkında cep telefonları mutlaka bir şekilde işin içine girmektedir.

 • Örneğin sık sık tanımadığınız kişiler kocanızı aramaya başlamışsa,
 • Telefon konuşmaları başka odalarda ve yavaş sesle yapılıyorsa,
 • Telefon konuşması siz içeri girdiğinizde hemen yuvarlak laflarla toplanıp bitiriliyorsa,
 • Tuvalete giderken dahi cep telefonunu yanından ayırmıyorsa ve cihaz sürekli sessizde kalıyorsa,
 • Konuşma bittikten sonra bahaneler bulup dışarı gitmeye veya ertesi gün için planlar yapmaya çalışıyorsa ve bunları anlatırken yüzünüze bakmamaya çalışıyorsa da işin içinde iş var demektir.
 • Bu arada bütün bunlardan farklı olarak kocanıza ait ikinci bir cep telefonu da olabilir. Bu gibi durumlar zaten fazla saklanamaz.

Yıllardır yaşandığı gibi eve geç gelmeler, bahaneler bulup kavga çıkarmalar, çok para harcıyorsun diye kadına yüklenmeler, (bu arada kendi harcamaları artmıştır) sıklıkla çıkılan iş seyahatleri de aldatılmanın işaretleri nelerdir sorusunun acı ve tecrübelerle denenmiş kesin cevaplarıdır.

Komedi filmlerinde yaşandığı gibi aldatan koca kabahatini örtmek için eve elinde çiçeklerle gelmez, aksine sorun çıkartmak için gelir. Ayrıca gene bu çeşit filmlerde olduğu gibi kocanızın gömleğinde ruj lekesi, yakasında saç teli, üzerinde başka koku aramayın. Aksine aldatan erkeklerin normalden fazla yıkandığı ve kendine özen gösterdiği bilinmektedir.

Eğer aldatıldığınız ortaya apaçık çıkarsa da unutmayın, hayatınızın sonu gelmedi.  Bu yüzden sizi aldatan birini hayatınızdan çıkararak kendinize daha pozitif bir sayfa açabilirsiniz.

[irp][irp][irp]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.