Sıradaki içerik:

Sac Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler

e
sv

Aldatma Sonrası Evliliği Kurtarma Yolları

293 okunma — 18 Ekim 2017 21:23
Aldatma Sonrası Evliliği Kurtarma Yolları

Aldatmak partnerinize, sevgilinize yapmış olduğunuz en büyük ihanettir. Özellikle altında cinsel içerik bulunan bu olgu günümüzde kişilerin ‘’asla affettiremeyeceğim’’ düşüncesine neden olmaktadır. Sunmuş olduğumuz bilgiler sayesinde uzun bir uğraş sonrasında kendinizi partnerinize affettirebilirsiniz.  

 Aldatma Sonrası Evliliği Kurtarma Yolları

Aldatma sonrasında bazı çiftler ayrılmayarak evliliklerini çeşitli nedenlerden dolayı devam ettirmektedir. Bu olay sonrasında çiftler arasında çeşitli değişkenlikler gözükmektedir. Özellikle aldatılan şahıs, partnerine karşı önyargılı davranmaktadır ve ona artık güvenmemektedir. Fakat günümüzde bazı çiftler, aldatma sonrasında evliliklerini tekrar kurtarmak için çaba sarf etmektedir.

Aslına bakacak olursak aldatma sonrasında evliliğin bitmesine neden çiftlerin birbirlerine tekrar güven hissi duyup duyamayacaklarına bağlıdır. Tekrar güven hissini kazanabileceğini düşünen çiftler ilişkilerini bitirmeyerek devam ettirmektedir. Yapılan araştırmalara göre evlilik içerisinde yaşanan aldatma sorunu sonrasında çiftler birbirine daha da bağlanmaktadır.

Evliliği Kurtarma Yolları

Kabullenmek

Durum sonrasında her iki taraf bu durumu kabullenmelidir. Yaşanan bu olayın sonrasında kabullenmek ve sakin olmak oldukça önemlidir.

Yüzleşmek

Yaşanılan olay sonrasında eğer kabullenmeyi seçtiyseniz sakin bir şekilde durumla yüzleşin. Sakinliğinizi koruyun ve durumu tüm açıklığıyla öğrenin.

Asla Geriye Dönmeyin

Aldatılma karşısında durumu kabullendiyseniz ve ilişkiyi kurtarmayı seçtiyseniz, asla geriye dönmeyi düşünmeyin. Devamlı olarak bu konuyu konuşmanız, devamlı olarak bu olayı aklınıza getirmeniz ilişkinizin kötüye gitmesine neden olabilir. Bu nedenle asla durumu kendinize hatırlatmayın. Kabullenin, fakat asla aynı noktaya geri dönmeyin.

Aldatma Sonrası Evliliği Kurtarma Yolları

Karşılıklı Suçlamalarda Bulunmayın

Genellikle aldatma sonrasında aldatan kişi ‘’senin yüzünden yaptım, sen böyle yapmasaydın bende senden uzaklaşmazdım’’ gibisinden laflar sarf etmektedir. Bu sözleri kullanmak ve karşılığında sizin de çeşitli suçlamalarda bulunmanız ilişkinizi kurtarmaktan çok çıkmaza sürüklemektedir. Genellikle bu konuların döndüğü ilişkilerde ayrılma durumu kaçınılmaz olmaktadır.

Psikolojik Destek Önemli

Son derece üzücü bir olay yaşadınız ve bu üzüntüden kazançlı bir şekilde ayrılmak istiyorsunuz. Bu kararınız gerçekten çok doğru. Aldatma gibi durumlarda karşı tarafla sık sık kavgalar etmek ilişkinizin bitmesine neden olmaktadır.

Uzaktan bir uzmandan yardım almanız, sizin bu konuda olgunluğunuzu ortaya koyacaktır. Uzman yardımıyla karşı tarafa nasıl davranmanız gerektiğini ve ilişkinizi nasıl kurtarmanız gerektiğini daha iyi bir şekilde öğreneceksiniz.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.