Sıradaki içerik:

Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Nasıl Olur?

e
sv

Bacakları İnceltmenin Yolları

317 okunma — 14 May 2019 16:03
bacak inceltmek

Birçok kadın bacaklarının kalın olmasından şikayetçidir. Bacakları inceltmek için çalışmadığınız takdirde bu şikayetinizden kurtulmanız mümkün değil. Bu sorun hem kötü görünüme hem de yaz aylarının bir eziyete dönüşmesine neden olmaktadır.

Bacakları İnceltmenin Yolları

Seksi ve ince bacaklara sahip olmak için operasyonlara boyun eğmeniz veya pahalı egzersiz aletleriyle uğraşmanız gerekmiyor.

Düzgün ve ince bacaklara sahip olmanın yolu iyi bir diyet ve düzenli bacak egzersizlerinden geçiyor.

Uzman kişilere göre, alt baldırlarınızı inceltmek için o bölgeye yönelik egzersizler yapmak gerekiyor. Yürümek , merdiven çıkmak ve aerobik yapmak bu sorunlu bölgeyi hemen şekle sokmaya yada eritmeye yetmiyor bile.Aynı hareketi fazla yapmak vücudunuzu şekle sokmak yerine zarar verir.

İnce ve Güzel Bacaklara Sahip Olun

İnce ve Güzel Bacaklara Sahip Olun

O bölgeyi sıkılaştırmak için planları egzersiz hareketlerini sırasıyla yapmanız gerekiyor. Önerdiğimiz egzersizleri her bacak için 20 kez tekrarlayın ve aşırı dinlenmeden tüm egzersizleri bitirin. 3 egzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu olayı iki kez tekrar edin.

Bir ayak havada olacak şekilde yatarak iç baldır etkilerini sıkıştırmak

Öncelikle yere sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice itin ,gerin ve dizlerinizi asla kırmadan olduğunca düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar havaya kaldırın ve sol bacağınız hala gergin sıkı haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin.

Sağ topuğunuz sol topuğunuza ulaşana kadar bu doğrultuda bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç durumunuza dönün. Aynı hareketi sol bacağınız için de tekrar edin.

Bacakları İnceltmenin Yolları

Bacakları İnceltmenin Yolları

Tek ayak üzerinde ayakta durmak 

Sırtınız dik olacak şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe bırakın. Dizleriniz gergin haldeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin.

Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç durumunuza geri dönün ve hareketi sol bacağınız için tekrar edin.

Makas şeklinde uzanarak

Öncelikle yere sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice itin ,gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzağa doğru gerin.

Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç durumuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

Bu egzersizleri günlük kendinize ayıracağınız periyot doğrultusunda sürekli yapmaya devam edin , sıklaşmasına ve yağlarınızın erimesini sağlayacaktır.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Hande Dursun7 years önce
  • Bacakları inceltmek için hergün düzenli yürüyüş , fitness ve bacak egzersizi yapıyorum. Tabi bunların devamını getirmek önemli öyle yaptım bitti olmaz başladım bakalım 3 ay oluyor sizlere yazarım sonucunu 😀