Sıradaki içerik:

En Güzel Nişanlık Modelleri ve İsimleri

e
sv

Bayanlarda Alın Daraltma Operasyonu Nedir?

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ışıltılı saçlar

Alın daraltma, Saç ekimi yöntemleri aşağıda anlatılmıştır. Skalp Redüksiyonu Bu metot ile çok fazla alan genişliği olan kellikler (tip IIIA, IVA, VA) için uygun olan cerrahi yöntemdir..

Belirli bir saçsız alan çıkarılarak dokular karşılıklı rast gelecek şekilde ilerletilerek dikilir, bu sayede kelleşen alan daraltılmış olur. Bu sayede birkaç seansta kellik bölgesi tamamen küçültülerek daha sonrasında uygulanacak saç ekme işleminin verimi yükseltilmiş olur.

Kadınlarda Alın Daraltma Nasıl Olur?

Skalp Ekspansiyonu ve Flep Transpozisyon metotları  kellik bölgesi küçültürken etrafındaki saçlı dokular bu bölgeye çevrilerek bu alan kapatılabilir.

Bu ve benzeri flep metotları, doku genişletici silikon balon çalışmaları ile saç dikiminden daha az fayda görecek hastaların tedavileri de mümkündür.

Tabii ki bu metotlar birbirleri ile kombine olarak planlanıp uygulanabilirler.

Kadınlarda alın çizgisinin çok geride olmasının nedenleri arasında , iyatrojenik sebepler ,doğuştan gelen kalıtımsal nitelikler ve androgenetic kadın tipi saç dökülmesi bulunmaktadır.

Cerrahi müdahale kararı düşünülmeden önce mevcut ön saç çizgisinin gerilemesinin durdurulduğundan emin olmak kritik önem taşır. Saç dökülmesi devam ediyorsa yapılan operasyonun sonucu istenildiği gibi olmayacaktır.

Bayanlarda Geniş Alın Sorunu

Bayanlarda Geniş Alın Sorunu

Bayanlarda alın daraltma işlemi alın çizgisi çok geride olup geniş bir alın bölgesine sahip bayanlarda bu durumu düzeltmek için yapılabilecek iki cerrahi yol vardır.

Ön saç çizgisinin saç ekimi operasyonu yapılarak daha aşağıya almak bu yollardan en fazla tercih edilendir. Bazı zamanlar estetik performansı arttırmak amacıyla ikinci bir sıklaştırma ekimi yapılabilir. Saç ekimi sonrası 6-10 ay arası saçların çıkması için geçen bir süre geçmesi gerekmektedir.

Alın Daraltma

Alın Daraltma

Ön saç çizgisinin yeniden belirlenmesi için kullanılan bir diğer cerrahi yöntem ise S.H.A. ‘dır.(surgical hairline advancement)

Bu metot mevcut saç çizgisinin hedeflenen bölgeye düzensiz trikoftik yöntemlerle çekilmesine yarar.SHA’nın gerçekleştirileceği bölgedeki cilt elastikliği,doktorun planlaması ve hastanın istekleri yeni saç çizgisinin yerini tespit etmeye yardımcı olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.