Sıradaki içerik:

Hamilelik Heyecanı ve Süreci Nelere Dikkat Edilmeli!

e
sv

Bayanlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?

745 okunma — 09 Eylül 2019 19:48
Kadınlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar

Bayanlar da artık eski döneme nazaran daha uzun bir çağ görülüyor ve pek çok kadınımız total de 1.70’in üzerinde! Eski zamanlara bakıldığı zaman kadınların daha kısa olduğu, gelişen süreç boyunca yeni dönemler de artık kadınlar daha uzun boylu olduğunu görmek mümkün! Peki bayanlarda boy kaç yaşına kadar uzar? sorusunun cevabını inceleyelim

Kadınlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Bayanlar da boy uzaması 19 ila 21 yaş arasına kadar gözlemlenmektedir.

Bu, bayanın ergenlik çağına göre de değişim gösteren bir faktördür. Örneğin, bir kişi ergenliğini 19 yaşında atlattı ise, daha fazla boy atması da mümkün değildir. Bu yüzden sizleri bekleyen durum da kısalıktır!

Daha öncesinden kısa olduğunuzu fark ettiyseniz ve buna bir önlem almak istiyorsanız sizlere önerimiz bol bol yüzmek, voleybol ve basketbol gibi oyunları önermekteyiz. Bu yöntemlerle beraber boy uzama işlevini de hızlandırmak mümkündür.

Kısa boylu olmak pek çok kişi için özgüven problemi iken, aslen kilo ile orantılı olması durumunda 1.65 ila 1.75 boy ortalaması arası hiç de sorunlu bir boy değildir. Bizler de, bu kapsam da doğru bir boy artışı gözlemlenebilmesi adına her zaman takviye şeylerin uygulanmasını önermekteyiz.

Yoğurt, peynir, süt gibi ürünleri tüketmek boy artmasını da hızlandırmaktadır. Pek çok kişi gündelik hayatta süt tüketmediği için boyları kısa da kalabiliyor.

19-21 yaş arası bayanların boy uzama durumudur. 21 yaştan sonra bayanlar maalesef ki daha fazla uzamamaktadır. Bu yaşa kadar herhangi bir uzama gösteren bayan, 21 yaşından sonra da boy atamaz ve olduğu gibi kalır.

Günümüzde pek çok kişi bunun 23 yaşa kadar sürdüğünü söylese de, aslen bu durumun 21 yaşa kadar olduğu da ispatlanmış bir gerçektir. Bayanlar da boy uzaması ile alakalı kesin yaş 19-21 arasıdır.

[irp posts=”2436″ name=”Boyun Ağrıları İçin Krem”]

[irp posts=”4431″ name=”Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden!”]

[irp posts=”4566″ name=”Basit Güzellik Önerileri”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.