Sıradaki içerik:

Yeşil Kahve Faydaları

e
sv

Bayanlarda Kanlı İdrar Sorunu

82 okunma — 20 Mayıs 2016 20:09

Kadınlarda idrardan kan gelmesinin bir çok sebebi vardır. Basit bir sebepten olabileceği gibi ciddi sebeplerde kaynaklık edebilir. Bu gibi problemler mutlaka araştırılmalıdır ve sonucu öğrenilmelidir. İdrarda olan kan bazen gözle görülebilecek kadardır. Bazen ise mikroskobik gibi etkenlerde rastlanır. Mikroskobik kanama çoğunlukla normal muane sırasında rastlanır.

Toplumun %5 in de meydana gelir. Bayan ve ya erkeklerde idrar yollarının herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Böbrekler , böbrek boruları, mesane ve dış idrar kısımından olabilmektedir. Baylar da çoğunlukla prostatla birlikte de görülebilmektedir.

İdrarda kan görülmesinin nedenleri ?

Bayanların idrarından kan gelmesinin sebepleri arasında çoğunlukla ; böbrek taşları , idrar organların da tümör oluşumu , idrar kesesin de iltihap , prostat , yırtılmalar , darlık , darlık , böbrek taşı , üretra taşları  , sistit , üretra iltihabı , üretrit , hemolitik anemi , mesane kanseri , idrar yolu enfeksiyonu gibi sebeplar arasındadır.

SİSTİT : Çeşitli mikrobik organlar ve doku tarafından oluşan mesane bir enfeksiyonudur. Çünkü mesanenin iltihaplanması durumudur. Bayanların idrar yolların da en fazla görülen ve yaygın olarak bilinen bir hastalıktır. Bu hastalık tedavi zamanında yapılmaz ise böbreklere yayılıp , kalıcı bir hasar oluşturabilmektedir. Bayanların idrar yolundan yapılan tedaviler örnek; doğum , nörolojik problemler , cinsel ilişki , mesanede taş gibi başka bir durum olması sonucunda , su tüketiminin yeterli olmaması , enfeksiyon kapma durumun da sistit oldukça fazla görülmektedir.

Bayanlarda İdrardan Kan Gelmesi

Bayanlarda İdrardan Kan Gelmesi

MESANE KANSERİ : Bu hastalığın ilk belirtisi olarak idrarda kanama görülmesidir. Bu hastalığın ileri ki aşamalarında ise mesane tahrişi ve sancılı bir şekilde bayanlar da idrar yapma gözlenmektedir. Bayanların idrar yaparken kanamaları ise genel olarak ara sıra gözlenmektedir.

Genel olarak bu hastalığa baktığımız da ise eğer idrarınız da kanamanız varsa ise bir üroloji doktoruna görünmeniz de yarar vardır. Bir hastalığınız var ise daha erken çözülmüş olur. Yoksa bu durumda zaten içiniz rahatlamış olur ve moraliniz düzelir. En etkili yöntem olarak doktora görünün.

BÖBREK TAŞI: Böbrek taşında görülen özellikler genellikle ise şiddetli yan ağrısı görülmektedir. Böbreğiniz de taşın bulunduğu bölüme göre, ağrı kasıklarınıza kadar yayılabilir, bu bulantı ve kusmaya da yerini verebilir. Böbrek taşı idrarınız da tahrişe sebep olmuş ise idrarda kanama görülebilmektedir.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.