Sıradaki içerik:

Reem Acra Bahar Gelinlik Koleksiyonu!

e
sv

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler’den Kurtulmak!

355 okunma — 27 Ekim 2019 14:47
Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler

Cildiniz doğal bir koruma tabakasına sahiptir. Bu tabakayı vücut ter ve yağ kullanarak kendisi oluşturur. Sabunlar bu koruma tabakasının sökülmesine sebep olur. Sabun, cildimizi temizlerken derimizde kalır. Sabun kullanmak derimizin PH derecesini altüst eder. Buda özellikle çene bölgesinde sivilce ve yağ bezelerine sebep olur.

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler!

Sabun bu tabakayı kazıdıkça cilt korumasız kalacağından vücudumuz daha fazla koruma tabakası üretmeye çalışır, bu koruma tabakası ihtiyaç fazlası olduğu için fazla olan yağı dışarı atmak için gözenekleriniz açılır.

Vücudumuzun tabakayı baştan yapması 6 saat sürer.Bu 6 saatte de cildimiz korumasız kalır.

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler

Cildinizi sabunla temizlemekten vazgeçmelisiniz. Yaşınız çok genç ise cildinizi sabunla temizlemeye devam etmeniz durumunda siyah noktalar da açılan gözeneklere girecektir.

Zamanla yağ/su dengesi bozuk kızaran hassas bir cilt oluşur. Eğer yüzünüzü suyla yıkamak istiyorsanız sabun içermeyen köpürtücüleri tercih edebilirsiniz. Gül suyu da cildi temizlemek için tercih edilen ürünlerdendir. Bitkilerin tek tek yaptıkları etkileri barındıran bir çok yüz temizleyicisi vardır.

Doğru nemlendirici kullanmanız halinde deri gün içinde su kaybetmez ve lekelenmeye açık olmaz. En önemlisi ise sivilce oluşmasını sağlayan fazla yağı salgılamaz.Yüzünüzü temizlemek için nemlendirici de kullanabilirsiniz. Sivilcelerden bahsetmemiz gerekirse: alın çene hattında (T bölgesi dediğimiz bölge) deri daha kalındır.

Bu bölgede yağ salgısı daha yoğundur. Siyah noktalar bu bölgelerde gözeneklerde kir ve toz birikmesiyle oluşur. Gözenekler tıkanınca, salgı dışarı çıkamadığından özellikle çenede sivilce’ye dönüşür. Çenedeki sivilceleri engellemenin en kolay 2 yolu:  Doğru temizleyiciyle temizlemek. (Bu, gözeneneğin tıkanmasını engeller).

Haftada bir kez peeling yaparak üstteki eski ölü hücrelerden oluşan tabakayı atmaktır. Ayrıca ellerinizle çenenize dokunmazsanız kirlenmesini engellersiniz. Maalesef gözeneklerinizi kapatan kir genellikle ellerimizden bulaşır. Haftada bir kez peeling ile temizleyebilir, ardından durulayıp mutlaka toniklemeniz gerekmektedir. Tek tük çıkan sivilcelere gün içinde  Sivilce Kurutucu Jel sürebilirsiniz. Sivilcelerin çıkmasını engeller. Kurutur.

Çenede Sivilce

Çenede Sivilce

 

Cilt bakımı bir bütündür. Sivilceleriniz den arınmak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için cilt bakımınızı düzenli bir şekilde aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Sivilceleri etkileyen bir diğer etkende beslenme şeklinizdir. Düzenli ve sağlıklı beslenen bireyler sivilce sorunlarıyla daha az karşılaşırlar. Sivilceleriniz den kurtulmak için cilt bakımınızı düzenli yapmalı ve sağlıklı beslenmeniz gerekir.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.