Sıradaki içerik:

Sorunsuz Bir İlişki Nasıl Olmalı?

e
sv

Cilde Zarar Veren Besinler Nelerdir?

174 okunma — 18 Mayıs 2019 15:03

Çeşitli cilt sorunlarınla karşılaşırız ve bazen bunların nedenini bilmeyiz. Bunların nedenleri yediğimiz besinlerden de kaynaklanabilir ve bunlar siyah nokta , akne ve  tende yağlanmaya  gibi cilt sorunlarına yol açabilir. Başlıca cilde zarar veren besinler nelerdir gelin beraber bakalım.

Cilde Zarar Veren Besinler

Şekerin cilde zararı

Kolajen maddesi cildimizin pürüzsüz,kırışıksız ve parlak gözükmesini sağlar. Peki neden mi şeker dedik.

Çünkü şeker kolajen maddesini yok ediyor.
Bu yüzden beyaz,esmer şeker ,çikolata vb. gibi işlenmiş şekerli ürünlerde mümkün olduğu sürece uzak durmamız gerekiyor.

Alkolün cilde zararı

Alkolün içinde bulunan maddeler cildin kırışık ve kuru olmasına neden olur. Kuru cilt mat gözükür ve ölü hücreler oluşur. Bu yüzden hem cildimize ve vücudumuza zararlı olan alkolden uzak durmalıyız.

İşlenmiş Gıdaların cilde zararı

Pizza, hamburger, markette reyonlarda satılan ürünler, kısaca doğal olmayan fabrikadan geçmiş her besin sağlığı tehdit eden gruplardandır. Bu ürünler bolca şeker ve tuz içerir. Bu yüzden hazır yiyeceklerden de uzak durmalıyız.

Kızarmış Gıdalar ve Hidrojene Yağların cilde zararı

Şunu bilmeliyiz ki yağın ısısı yükseldiğinde yağ oksitlenir. Özellikle sıkça tükettiğiniz fast-food ürünlerde yiyecekler pişerken aynı yağda sık sık kızartıldığı için bu ürünlerin tüketilmesi oldukça zararlıdır.

Ayrıca yağın vücuttan atılması zordur ve vücutta bulunan fazla yağ kalp hastalıklarına ve kan dolaşımın yavaşlamasına neden olur. Kan dolaşımının yavaşlaması demek cilde giden kanın azalması ve ardından erken

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.