Sıradaki içerik:

Bauhaus Avize Modelleri

e
sv

Cinsel Bölgede Mantar Nedenleri

182 okunma — 04 Mayıs 2015 01:30
cinsel bölgede mantar

Cinsel bölge de oluşan mantara en çok maruz kalanlar kadınlarımız! Erkekler bu tip bir sağlık sorunu ile karşılaşmazken, ortalama olarak dünya genelinde ki her kadın en az 1 kez cinsel bölgede ki mantar enfeksiyonu ile baş başa kalmıştır.

Cinsel Bölgede Oluşan Mantar Nedenleri

Kendini en çok sık kaşınma ve yara gibi durumlar ile belli eder. eğer devamlı bir vajinal bölge kaşınmanız mevcut ise siz de mantara karşı önlem almak durumunda kalabilirsiniz.

Mantar oluşumunda ki en büyük nedenlerden bir tanesi de vajinal bölgenin temiz tutulmaması, başkasının iç çamaşırının kullanılması, kalitesiz bir ped markasının tercih edilmesi gibi sebeplerdir.

Bu tip mantar oluşumları, fazlası ile bulaşıcı hastalıklar olduğundan dolayı birisinden kapma ihtimaliniz de söz konusu olabilir. bu nedenden ötürü de mutlak suretle her daim kendinize iyi bakmak durumundasınız!

Tedavi edilebilmesi için bazı merhem ve kremler önerilmektedir. Vajinal bölge, kadın vücudunun en önemli parçasıdır ve her daim iyi bakılmak durumundadır. Eğer ki iyi bakım söz konusu olmaz ise, bu kez sizleri bekleyen büyük sorunlarla baş başa kalabilirsiniz.

Vajinal bölgede ki mantar yaraları da zamanla yayılacağı gibi, sizlerin farklı bölgelerine de nüfus edebilir. Bu yüzden elle temas gerçekleştirildiği zaman mutlaka hemen yıkanmalı ve mantar bakterileri vücuttan atılmalıdır.

Çok sık kaşınmalar da kaşınmayı önleyen kremler tercih edilebilir ya da hemen ılık bir duş alınarak yıkanmak da kaşıntıyı hafifletmektedir. Duştan sonra da iyi kurulanması şarttır.

Çünkü mantar nemi fazlası ile seven ve bu şekilde çoğalan bir hastalık türüdür. Kökünden kurtulabilmek adına da doktor tedavisi altında ilaç verilmesi en iyi çözümdür. Bu nedenden dolayı kaşıntı ilaçları, duş gibi faktörler her zaman anlık kaşıntıyı önleyen unsurlardır.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.