Sıradaki içerik:

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

e
sv

Cinsel İsteği Arttıran Yiyecekler

287 okunma — 05 Mayıs 2019 16:33
Orgazm Ne Kadar Sürer?

Çikolata, muz, badem, nar ve daha fazlası…  Hepimiz bunların cinsel isteği nasıl arttırdığını biliyoruz. bilmediğimiz ama cinsel isteği arttıran yiyecekler mevcut, doğal afrodizyak diyebileceğimiz yiyecekleri gelin beraber inceleyelim.

Cinsel İsteği Arttıran Yiyecekler

Cinsel isteği arttırdığı uzman doktorlar tarafından onaylanan ve insanlara düzenli tüketilmesini önerilen başlıca yiyecekler şunlardır;

Avokado

Avokado, kalp ve damar sağlığı açısından yararlı doymamış yağ içermesiyle birlikte cinsel isteği fazlasıyla destekleyen bir besin içeriğine sahip.

Çam fıstığı

Çam fıstığı, seks hormonu testosteron üretimini oldukça arttıran bir gıda. Testosteron, hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel isteği ve performansı artıran başlıca hormon.

Kırmızı biber

Çalışmalar, bu gıdanın kan dolaşımını ve kalp atışını hızlandırdığını, bunun da cinsel performansa etki etmesinin yanı sıra cinsel dürtüyü artırmak için sinir uçlarını da uyardığını gösteriyor.

Salam 

Tahmin etmediğiniz gibi salam cinsel hayat üzerinde etkili çıktı. İtalya’da yapılan bir çalışmaya göre, yapılan araştırmada insanların 25’i salamı afrodizyak yiyecekleri listesinin en başına koydu.

Şunu’da belirtmekte fayda var, dönem dönem stres ve sıkıntıdan dolayı cinsel istek azlığı tüm insanlarda zaman zaman hissedilir. Bu durumda hemen panik yapmaya gerek yok, zamana bırakmak ve endişe yaratıp psikolojik olarak durumdan etkilenmemek gerektiğini uzmanlar söylüyor.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.