Sıradaki içerik:

Yüksek At Kuyruğu Saç Modelleri Trend Oldu

e
sv

Cinsel İsteği ve Performansı Arttıran 10 Besin

249 okunma — 13 Nisan 2018 16:58
cinsel isteği artıran besin

Besinlerin vücuduma enerji verdiği, bu enerjinin cinsel güce de büyük oranda etki ettiği biliniyor. Peki, bu besinler hangileri? İşte size cinsel isteği ve performansı arttıran yiyecekler. Verilen öneriler üzerinden bu besinleri tüketerek, performansınızın arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

Cinsel İsteği Arttıran 10 Besin

Sarımsak

Cinsel güç ve performans arttırıcı dendiğinde ilk akla gelen sarımsak oluyor. Cinsel istediği ve performansı arttıran 10 besin arasında sarımsak mutlaka olmalıdır.

Sarımsağın içeriği sayesinde vücutta kan akışının hızlanacağını söyleyebiliriz. Sarımsağın özellikle erkeklerde oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Sadece bazı yemeklerin içine atmanız bile yeterli olacaktır. Dilerseniz yoğurtla karıştırarak sarımsak tüketiminizi arttırabilirsiniz.

Bal

İçeriğinde olan boron minerali ile kadınlarda östrojen hormonunu dengeler. Kadınların cinsel performansını dengeleyici özelliği bulunduğundan, bu amaçla tüketim için uygundur. Erkeklerde ise boron mineralinin testosteron hormonunu dengelediği biliniyor. Bu sebeple cinsel gücü arttıran, performansı güçlendiren besinler arasında yerini alıyor. Bal tüketimini isterseniz sade isterseniz de içeceklerle karıştırarak sağlayabilirsiniz. İçerdiği B vitamini ile cinsel performansın büyük ölçüde artmasını sağlamaktadır.

İncir

Yunanlılarda aşkın ve bereketin sembolü olan incir, cinsel gücü arttırmak için tüketilen besinler arasında Hangi besinler cinsel gücü arttırır sorusuna verilecek yanıtlardan biri de indir. Kuru olarak da tüketmenizin aynı sonucu vereceğine emin olabilirsiniz. Cinsel gücü arttırma özelliği olanın kara incir olduğunu söyleyebiliriz. Kara incirlerin kuru olarak satılanlarından alarak, gün içinde birkaç tane tüketebilirsiniz.

Çikolata

Enerji gerektiğinde söz konusu yiyecek çikolata olur. Saf kakao doğadan bulunan en önemli afrodizyaktır. Bu sebeple çikolata tüketimi ile cinsel performansınızın en iyi şekilde artmasını sağlayabilirsiniz. PEA enzimi ile kişinin heyecan ve mutluluğunu çok kısa sürede en yüksek tepeye çıkarır. Bu sebeple cinsel gücünüzü arttırmak adına tercih edeceğiniz yiyecekler arasında olmalıdır.

Muz

Potasyum ve magnezyum dendiğinde akla gelecek olan meyve muzdur. Magnezyum ve potasyum kişinin vücudunu enerji anlamında en iyi şekilde besler. Bunun dışında B vitamini kaynağı olduğunu da söyleyebiliriz. Erkeklerin cinsel içgüdüsünü arttıran mineral ve enzimleri ile özellikle erkeklerin cinsel gücü arttırma adına muz tüketimini arttırması gerektiğini söyleyebiliriz.

Fesleğen

Kokusunda büyük ölçüde afrodizyak etkisi vardır. Fesleğenin vücuda çok sayıda yararı bulunmaktadır. Tüketimini makarna sosu ile ya da farklı gıdalar ile karıştırarak yapabilirsiniz. Kalp ritimlerinizin arttığını göreceksiniz.

Avokado

Folik asit, B6 vitamini, potasyum bağlamında avokadonun oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bu besinin cinsel isteği de arttırdığı biliniyor. Tüketimini salata içinde yapabilirsiniz. Makarna soslarında da kullanım için uygundur. Bu sayede cinsel gücünüzde artış olacaktır.

Badem

Kuruyemişlerin yüksek oranda cinsel güce etkisi var. Doğurganlıkla dahi bağdaştırılmış olan badem, E vitamini ve magnezyum açısından oldukça zengin. Kadın ve erkekler için önemli bir gıdadır. Kuruyemiş olarak sıkça tüketilen gıdadır.

İstiridye

Sahip olduğu çinko direkt olarak kişinin cinsel gücünün arttırılması için yeteri olacaktır. Afrodizyak etkisi bulunduran istiridyeyi; performansınızı arttırması için ve cinsel gücünüzü yükseltmesi için tercih edebilirsiniz.

Kuşkonmaz

Hem erkek hem de kadında cinsel isteği arttıran özelliğe sahiptir. B6 vitamini, C vitamini, A vitamini gibi pek çok vitamin içeriği bulunuyor. Bunun yanında bolca lif ve potasyuma sahip. Bu sebeple cinsel istediği arttırıcı özelliğinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Sunmuş olduğumuz öneri besinler üzerinden performansınızı arttırmak için düzenli bir tüketim içine girebilirsiniz. Cinsel güç nasıl arttırılır sorusuna, bu yiyeceklerin düzenli tüketimi ile şeklinde cevap verebiliriz.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.