Sıradaki içerik:

Oral Seks İle Bulaşan Hastalıklar

e
sv

Çocuk Odası Dekorasyonu

193 okunma — 18 Şubat 2018 00:22
çocuk odası

Büyük bir zevkle dizayn edilen çocuk odası dekorasyonu farklı dekorasyon fikirleriyle dikkat çekiyor.

Çocuk Odası Nasıl Seçilmeli?

Özellikle çocukların yaşam ve oyun alanlarının tasarlanması kaliteli bir dekora sahip olmak açısından önemlidir.

İşlevsel ve uzun süre kullanılabilirlik açısından kaliteli MDF ürünlerin tercih edilmesi, birçok kişinin beğenisini kazanan tasarımlarla buluşunca bir showrooma benzer sonuçlar alınabiliyor. Peki çocuk odası dekorasyonu nasıl planlanmalı? Neler kullanılmalı?

Dinlenme ve Oyun Alanı Tasarımı

Dinlenme ve oyun alanı tasarımında tercih edilen eşyaların seçilmesi öncesi, odanın ölçülerinin alınması gerekmektedir. Eşya seçiminde odanın büyüklüğünün bilinmesi, yatak ya da gardırop ölçüsüne göre karar verilmesi sizi gereksiz bir alışveriş stresinden uzak tutacaktır. Bu yüzden ölçü alarak alışverişe çıkabilirsiniz.

Çocuk Odasına Eşya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk odalarında eşya seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ölçülerin bilinmesi demiştik. Ölçülerin alınmasından sonra şu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir;

  • Çocuğun yatağını konforlu ve ideal bir boyutta tercih edin,
  • Gardırop ve şifonyer seçimi konusunda çocuğun eşyalarına uygun boyutlar seçin,
  • Kaliteli malzemeden üretilmiş mobilyaları tercih edin,
  • Çocuk için oyun alanı yaratırken ahşap oyuncaklar tercih edin,
  • Oyuncakların kalitesi açısından ahşap olan ürünler hem dayanıklı hem de uzun süreli kullanıma uygundur.

Eşya alışverişinde gerekli olan parçaları özel sipariş olarak yapacaksanız, birçok farklı moda dergisindeki modelleri seçerek, tüm malzemeleri (oyun alanları da dahil) özel yaptırabilirsiniz.

Oyun Alanı Dekorasyonu

Oyun alanı dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken konulardan olan oyuncak seçimi, ahşap mutfaklar, tamir alanları ve bebek evleri gibi taklit oyunlar konusunda önemlidir. Çocuğun okul öncesi eğitime evde başlaması söz konusu olduğunda bu ürünler mutfak dekorasyonu konusunda başarılı sonuçların alınmasını sağlar. Oyun alanı dekorasyonu için eksiksiz bir biçimde yerleşecek olan alanlar, yatak ve dinlenme bölgesinden ayrı olmalıdır.

Bu şekilde dekore edilen bir odada, çocuk kaliteli zaman geçirmenin yolunu bulacaktır. Çocuğun odasını sevmesi ve ilgisini çeken oyuncaklar tercih edilmesi gelişimi açısından önemli bir detay olacaktır.

Montessori Tarzı Dekorasyon

Son dönemde popüler bir akım olan Montessori dekorasyon için üretilen mobilyalar, çocuk geliştikçe temel ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması açısından önem kazanıyor. Yer yatağına yakın yataklar, şık dekoratif stiller ve çocuk için uygun dekorasyon malzemeleri oldukça çok tercih edilen ürünler arasındadır. Mobilyacılar bu ürünleri örneklere uygun olarak tasarlamakta, dolaptan oyuncağa kadar her çocuk ihtiyacının karşılanması için montessori tarzı eşyalar kullanılabiliyor.

Birbirinden renkli çocuk odalarında minik bir dünya yaratmak isteyen ebeveynler, bu şekilde tercih edilen mobilya dekorasyonlarıyla şık ve etkileyici yaşam alanları yaratabilir. Oyuncakların toplanması açısından portatif dolaplar ve saklama çözümleriyle dekorasyon için uygun detaylara yer verilebilir.

Renk Seçimi

Kızlar için pembe, erkekler için de mavi renk hala gözde olan renkler arasında bulunurken farklı arayışları olan kişiler için de canlı renkler ve beyaz tercih edilebilir. Açık ve kapalı renk tonlarıyla farklı ışık oyunları yaparak etkileyici çocuk odası dekorasyonları yaptırabilirsiniz. Bunun için bir iç mimarla çalışabileceğiniz gibi dekorasyon örneklerinden yola çıkarak beğendiğiniz ürünleri almanız mümkün olabilir.

Bütçenize göre birçok farklı alternatif değerlendirebileceğiniz çocuk odası dekorasyonunda açık renkler tercih ederek malzemeleri MDF olarak seçerseniz, ürünleri ikinci el olarak satabilirsiniz. İkinci el piyasasında değerlenen birçok ürün, maddi açıdan memnun kalacağınız bir alışveriş sağlarken, odayı yenilemek istediğinizde ise size ekstra bir gelir yaratacaktır. Birbirinden şık dekorasyon örnekleri için siz de dergilerden örnek alabilirsiniz.

[irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.