Sıradaki içerik:

2018 Renkli Gözlük Trendleri

e
sv

Çok Para Harcamadan Şık Olmanın Yolları

310 okunma — 16 February 2018 23:58
şık olmak

Birçok kişi çok masraf yapmasa bile her zaman şık olmayı başarır. Özellikle giydiğini kendine yakıştıran ve nasıl parçalar seçmesi gerektiğini iyi bilenler için bu durum büyük bir kolaylık sağlar. Her insan bu kadar şanslı değildir. Çünkü nerede ne giymeli herkes bilmez.

Şık ve Bakımlı Olmanın Yolları

Bu biraz ilgi alanı, bir deneyim biraz da zevk işidir. Ayrıca herkesin vücut şekli de aynı olmadığından beğendiğiniz parçalar sizin üzerinde güzel görünmeyebilir. Öncelikle vücut şeklinize uygun giyinmeyi öğrenmelisiniz. Yani basenleriniz genişse yüksek bel, üst bölgeniz darsa desenli şeyler giyinmeniz gerektiğini biliyor olmalısınız.

Daha sonra da aradığınız parçaları seçmeniz gerekiyor. Kıyafetlerinize uygun kombinler oluştururken her zaman kaliteli parçalar seçmeye özen göstermelisiniz. Kaliteli kıyafetler için de sandığınız kadar çok para harcamaya hiç gerek yok!

İkinci El Alışveriş Yapın Tüketimi Önleyin!

İkinci el alışveriş sitelerinden alışveriş yaparak tüketim toplumunun bir üyesi olmaktan vazgeçebilirsiniz. Bu şekilde hem istediğiniz ürünleri daha ucuza alırsınız hem de yeni bir ürün alarak, binlerce dolap köşesine mahkum olmuş aynı ürünleri alarak ekonomik yükten kurtulursunuz.

Özellikle abiye ürünler konusunda bir iki kez giyinip bir daha yüzüne bakılmayan özel dikim parçalar ve tasarım kıyafetleri çok daha ucuza alabilirsiniz. İkinci sitelerden alışveriş yapmak artık birçok kişinin favorisi haline geldi. Siz de kaliteyi ucuza giyinme şansını bulabilirsiniz.

Neler Alabilirsiniz?

Başta abiye ve gelinlikler olmak üzere, ayakkabı ve çantalarda kaliteli markaları tercih edebilirsiniz. Bu ürünler bir kaç kez kullanıldığı için genelde yeniye yakın ürünlerdir ve satıcıyla pazarlık yaparak çok daha uygun fiyata ürün alma fırsatınız da vardır. Marka ürünlerle her türlü giyim ihtiyacınızı dörtte bir fiyata karşılayabilirsiniz.

Zamansız Parçalar Edinin

Dolabınızda her daim zamansız parçalar olmalı. Yani siyah bir deri ceket, jean, pantolon gibi modası asla geçmeyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Her gün farklı şeyler giyinmek zorunda değilsiniz. Farklı kombinlerle bir ürünü çok çeşitli şekilde taşıyabilirsiniz. Siyah yüksel bel pantolonunuzu bir gün deri ceketle, bir gün kaşe montla bir gün abiye bir bluzla kombinleyebilirsiniz. Yani bu tür parçalar seçmeniz kısa sürede şık olmanızı sağlayacaktır.

Kaliteli Ürünler Alın

Kaliteli ürünler alarak uzun yıllar sorunsuz bir biçimde ürününüzü giyinebilirsiniz. Ayrıca birçok farklı markanın sezon indirimleri ve seri sonu ürünlerine denk gelirseniz çok daha uygun fiyatlara alışverişinizi tamamlama şansını yakalayabilirsiniz.

Giysi seçiminde birçok farklı kombini yaratmak için moda dergilerini karıştırarak daha kolay fikir edinebilirsiniz. Vücut yapısı sizinkine benzeyen kişilerin nasıl giyindiklerini inceleyerek çok para harcamadan şık olmanın yolları nelerdir öğrenebilirsiniz. Ayrıca birçok kişinin tercih ettiği online ikinci el alışveriş sitelerinde aradıklarınızı bulmanız da mümkün olabilir.

Kaliteli Ayakkabı Seçin

Ayakkabıda mutlaka kaliteli ürünler tercih etmelisiniz. Yürümeniz ve rahat etmeniz için ayakkabınızın kalitesi ciddi bir önem taşımaktadır. Bu yüzden doğru seçimi yapmak istediğinizde ayakkabılarınız konusunda taviz vermeyin ve paranıza kıyın.

Özellikle spor ayakkabılarda çok fazla sahte ürün bulunuyor. Büyük ayakkabı mağazalarında bile bu ürünlerin sahteleri üretiliyor. Bu yüzden güvenilir yerleri tercih ederek alışverişinizin rotasını buralara çevirmeniz uygun olacaktır.

Stiletto tarzı ayakkabı seçiminde de kaliteli markaları tercih etmeniz, ayaklarınızın rahatı ve yarı yolda kalmamanız açısından oldukça önemli bir belirleyici olacaktır. Yani şık olmak için gereken para aslında bütçenize göre ayarlayabileceğiniz bir alışveriş süreciyle ortaya çıkıyor. Özellikle kadınlar bu konuda başarılı alışveriş fırsatlarını ikinci el sitelerde bulabilir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.