Sıradaki içerik:

Çocuk Alışverişinde İndirim Fırsatı

e
sv

Daha Uzun Yaşamak İçin 11 Pratik Bilgi

209 okunma — 27 Mart 2018 13:55
uzun yaşamanın sırları

İnsanlar var olduklarından bu yana hep uzun yaşamın sırlarını aramıştır. Daha fazla yaşamak birçok kişi için hiç hoş olamasa da sevdiklerimizden ayrılma hissi duygusal düşünmeye neden olabilmektedir. Herkes torunlarını görmek, çocuklarının ve bakmakla yükümlü olduklarının kendi başlarına ayakta durabileceklerine inanarak ölmek ister.

Daha Uzun ve Sağlıklı Yaşamak İçin Ne Yapmalı?

Bu da uzun yaşamakla mümkün olabilir. İşte daha uzun ve sağlıklı yaşamak için 11 pratik bilgi ve öneri! Kim bilir, belki de işin sırrı uzun yaşamak değil, mantıklı yaşamaktır.

Küçük Düşünün

Para sadece bir araçtır ve sizi sadece daha fazla çalışmaya, hırs yapmaya ve strese sevk eder. Bu yüzden elinizdeki imkanlarla yetinerek, daha fazlasını istemekten vazgeçin.

Belki hayata 1-0 önde başlayan gruptan değilsiniz, ama emin olun siz de olup onların imrendiği birçok şeye sahipsiniz demektir. Geçiminizi sağlayacak, özel ihtiyaçlarınızı ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir yaşam biçimine sahipseniz bunun fazlası için elinizdekileri riske atmayın.

Pozitif Olun

İnsanları sevin ve pozitif olun. Herkese güvenmek zorunda değilsiniz ama surat asmak ve kötü davranmak zorunda da değilsiniz. İyi düşünen bir insan olun ve sevdiklerinizin her zaman yanında olun.  Kötü gün dostu olmayı ve menfaat ilişkilerinden uzak durmayı ihmal etmeyin. Ve bilin ki her şeyde bir hayır vardır. Bu yüzden pozitif düşünmeyi ihmal etmeyin. İnsanın ömrünü uzatan şeyler parayla ölçülebile şeyler değil.

Hayvan Besleyin

Sokaktaki hayvanlardan birkaçını evinizde besleyerek sorumluluk duygusunun yanı sıra huzuru da tadabilirsiniz. Evcil hayvanların insan ömrünü uzattığı gerçek artık kanıtlandı. Özellikle yalnızsanız ve evinize geldiğinizde bir varlık görmek istiyorsanız sevimli dostlarınız size eşlik edecek, sadakat duygusunu öğretecektir.

Sağlıklı Beslenin

Kahvaltınızda havyar olması ya da her gün portakal suyuyla güne başlamanız gerekmez. Mümkün olduğunca doğal tüketebileceğiniz besinleri tercih etmeye çalışın. Kızartmalardan uzak durmak, paketlenmiş gıdaları hayatınızdan çıkarmak ve mümkün olan en sağlıklı besinleri tüketmek için sağlıklı yaşam konusunda gereken ilk adımı atın. Zararlı alışkanlıklardan kurtulun.

Doğallığı Seçin

Sağlıklı beslenmekle birlikte yaşamınızda da doğallığı seçin. Doğal şampuanlar, doğal giysiler ve tüketim konusunda bilinçli hareketlerle yaşam kalitenizi yükseltin. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan insanlar, hırslarından ve para tutkusundan kurtulduktan sonra yaşamın çok daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Cimri Olmayın

Tabiki caizse, para biriktirmek için pintilik yapmayın. İstediğiniz yere gidip, istediğiniz şekilde paranızı harcayamadıktan sonra uzun yaşamanın anlamı da kalmayacaktır. Bu yüzden gereksiz harcamalar yapmadan, paranızı mezara götürmeyeceğinizi fark ederek hareket edin.

Balık Yiyin

Balığın ömrü uzattığı ve sağlıklı bir beden ortaya çıkardığı çok iyi bilinmektedir. Birçok kişi, haftada en az 3-4 kez balık yemenin yararlı olduğunu söylemiştir. Düşünsenize Çinliler bu işin sırrını çözmüş ve balığı çiğ olarak bile tüketiyorlar. Sağlıklı beslenme listenizin ilk sıralarında balık mutlaka olmalı

Yeşil Çay İçin

Br iki bardak kahveden zarar gelmez. Ama siz bunun yerine yeşil çay içmeyi tercih edebilirsiniz. Yeşil çayın düzenli tüketildiğinde sağlık getirdiği, cildi güzelleştirdiği ve bedende detoks etkisi yarattığı bilinmektedir.

Hareket Edin

En azından günde bir saatinizi yürüyüş yapmaya ayırmanız yerinde bir karar olacaktır. Yürümek hem olumlu düşünmenizi sağlar hem de sağlıklı bir yaşam için önemlidir.

Meditasyon Yapın

İşte bir uzak doğu ritüeli daha! Uzak doğu kültüründe yeme içme kadar önemli olan meditasyon da uzun bir ömür için yapılması gerekenler arasındadır.

Mutlu Bir Evlilik Yapın

Mutlu bir evlilik her zaman ömrünüze ömür katacaktır. Sizi üzen ve ilişkilere bakış açınızı olumsuz olarak görmenize neden olan kişilerin ilişkilere küsmenizi sağlamasına izin vermeyin.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.