Sıradaki içerik:

2018 Gelinlik Trendleri ve Modası

e
sv

Dikkat Çeken Pudra Rengi Koltuk Kombinleri

1108 okunma — 05 Mart 2018 17:17
Yeni koltuk renk ve Modelleri

Ev modasında son on yıllarda favori hale gelen pudra rengi, birçok eşyada kendini göstermeye başladı. Özellikle koltuklarda kullanılan ve dikkat çeken pudra rengi koltuk kombinleri ile her zaman ev modasını kusursuz hale getirebilirsiniz.

Yeni Pudra Rengi Koltuk Modelleri

Peki hangi koltuk modellerini seçmelisiniz? Hangi parçaları tercih etmelisiniz? Bu sorulara cevap vermeden önce mekanınızı iyi tanımanız ve eşyalarınızın hangi dekorasyon tarzını yansıtacağınıza karar vermelisiniz.

Eklektik tasarımlarda bile kendi arasında uyum bulunan dekorasyon tarzınız, farklılıkların uyumunu yansıtmalıdır. Özellikle bayanların sevdiği bir renk olan pudra rengi ile mekanların daha ferah ve geniş görünmesi sağlanırken, modern bir etki de yaratılmaktadır.

Klasik Koltuk Modelleri

Koltuk takımlarının klasik modellerinin tercih edilmesi durumunda genelde misafirleri ağırlamak için 3+2 ve iki adet tekli koltuk kombinleri tercih edilmektedir. Bu koltuklarla birbirinden şık mekanlar tasarlanabilmesi için en sık tercih edilen modeller arasındadır.

Koltuk modasında birçok farklı ürünün tercih edilmesi için klasik modeller işinizi kolaylaştıracaktır. Farklı kombinler tercih edenler için ideal bir seçim olan koltuklar, kalabalık misafir sevenler için de oldukça idealdir. Koltuk modasında birçok farklı ürünü tercih edenler genelde büyük salonların olduğu yerlerde bu takımları seçmektedir. Daha çok klasik sevenler için kullanılan bu ürünler, koltuk modasının en popüler parçalarından biri oldu.

Chester Kanepe Kombinleri

Modern salon tasarımları söz konusu olduğunda ise Chester kanepe kombinleri devreye giriyor. Pudra rengi Chester kanepe kombinleri genelde berjer koltuklarla tamamlanıyor ve salonu geniş olan, amerikan mutfağa sahip olan evlerde tercih ediliyor.

Pudra rengi sevenler Chester kanepe seçimlerinde genelde taşlı olan modelleri tercih ediyor. Kumaş seçiminde son dönemin gözdesi olan leke tutmayan kumaşlar kullanılıyor. Kullanılan ürünlerde ilk tercih olarak kanepe ve berjerler markiz masa ve çay köşeleriyle kombinleniyor.

Köşe Koltuk Kombinleri

En işlevsel mobilyalardan biri olan köşe koltuk kombinleri özellikle derli toplu bir görünüm isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Köşe koltukların kullanımı konusunda profesyonel sonuçlar almak için dekorasyonunuza uygun bir L koltuk kombinini tercih etmeniz gerekecektir.

Köşe koltuklarda birçok farklı model bulmak mümkün oluyor. Özellikle L koltuklar tasarımcıların modern iç dekorasyon konusunda ilk tercihlerinden biri olarak biliniyor. Köşe koltuk kombinleri konusunda doğru seçimler yapmak istediğinizde  birbirinden şık koltuk takımları konusunda seçiminizi pudra renkten yana yapabilirsiniz.

Açık bir renk olan pudra rengi, söz konusu olan mekanın daha geniş görünmesini sağlar ve daha büyük görünmesini kolaylaştırır. Pembeye ve ten rengine dönük tonlarla farklı beğenilere hitap eden bu renk tonu çoğu zaman pembenin açık tonlarıyla karıştırılmaktadır.

Pudra Rengiyle Hangi Renkler Gider?

Pudra rengiyle en uyumlu renkler arasında bulunan beyaz çok tercih edilen bir kombindir. Ancak son yıllarda açık gri rengin de tercih edilmesi dikkat çekmektedir. Farklı renk seçenekleri arasında bulunan bir diğer renk ise zeytin yeşilinin açık tonlarıdır. Bu renklerin tercih edildiği kombinlerle pudra rengini ortaya çıkarabilirsiniz.

Duvarlarınızda pudra rengi tercih ediyorsanız eşyalarınızı bu renklerden yana seçerek daha etkileyici kombinler ortaya çıkarmanız söz konusu olacaktır. Gri tonları ve pudra renginin mükemmel uyumunu yaşamak için tay tüyü kumaş tercih ederek pudra rengi koltuk kombinleri ve perde/yastık aksesuarları tamamlayabilirsiniz.

Beyaz olarak mobilyalarda bu rengi tercih ederek, parlak beyaz yerine daha natural beyaz tonları seçebilirsiniz. Koltuk kombinleri konusunda doğru kararları vermek için mekanınızın boyutlarını ve dekorasyon tarzınızı ön plana çıkarmanız gerekmektedir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.