Sıradaki içerik:

Güneş Lekelerinden Kurtulmak İçin Öneriler!

e
sv

Dudak Kuruluğunu Önlemek İçin Öneriler

243 okunma — 05 Eylül 2019 19:35
dudak çatlaması

Genelde havaların soğumaya başlaması ile dudak çatlaması ve kuruması başlar. Bazen kuruluktan kanayabilir. Dudakların derileri çok ince olduğundan nazik ve dayanıksızdır. Dudağın üzerinde ölü hücrelerden oluşmuş bir tabaka mevcut olmaktadır. Dudak kuruluğunu önlemek ve Dudak çatlaklarından kurtulmak ve çekici dudaklara sahip olmanın püf noktalarını anlatacağız.

Dudak Çatlaması Nasıl Önlenir?

Dudakların derisi ısıyı dengelemesi ve yağ bezlerinin ve ter sağlayıcı bezlerle bile kendini dış etkenlerden koruyamaz. Bu durumlar onu dış etkenlerden kendini savunmasına engel olurlar.

Kış mevsiminde soğuk hava sebebi ile salgınlar daha fazladır. Özellikle nezle ve grip hastalığına yakalanma oranı çok yüksektir. Bu nedenle bu hastalığa yakalanan kişiler burun mukozası tıkalı olduğu için ağızdan nefes almak zorunda kalırlar.

Böylece ağızdan nefes alınması kişinin dudaklarının daha fazla kurumasına neden olmaktadır. Düzenli ve gerekli bakımlar dudağa yapılmaz ise kısa süre içinde kururlar.

Dudak çatlaması ve kuruması kişiye rahatsızlık verir ve kuruluktan dolayı gerilmeler söz konusu olmaktadır. Genel olarak çok fazla gülen kişilerde de dudakları fazla gerildiğinden ince çatlaklar oluşur ve bunun sonucunda acı verirler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • esra2 sene önce
  • mecburen krem kullanıyoruz. ben bitkisel bi kreme başladım bu mevsim geçişlerinde dudak kuruluğu artan bi durum malesef. eczane ve aktarlarda satılan at kestanesinden yapılmış bi krem. hemorplus diye alabilirsiniz. 🙂