Sıradaki içerik:

Bacaklardaki Batık Lekelerine Çözüm

e
sv

Dudak Dolgunlaştırıcı Kalıcı Yöntemler

1404 okunma — 24 Mayıs 2017 19:00

Dolgun dudaklara sahip olmak günümüzde alternatif yöntemlerle hiç zor değil, üstelik bu yöntemlerden sonra dudaklarınızın dolgunluğu uzun süre kalıcılığını koruyacak ve güzelliğinizi ön plana çıkaracak.

[mks_icon icon=”fa-gratipay” color=”#8224e3″ type=”fa”]  Sadece estetik yaptırarak değil ! Evde kalıcı dudak dolgunlaştırma yöntemleri mevcut, bahsedeceğim kolay uygulanabilir dudak büyütme hareketleri ve tekniklerinden yararlanarak çekici dudaklara sahip olacaksınız.

Dudak büyütme hareketleri

Hiçbir alet ve malzeme kullanmadan sadece ellerimizle günlük yapacağımız kısa hareketler sayesinde dudaklarımızı istenilen dolgunluğa ulaştırmak oldukça kolay, fakat bu yöntem zamanla etkisini göstereceğinden hızlı bir sonuç beklemek doğru olmaz.

İlk hareketimiz öpücük yöntemi diye bilinen tekniktir, dudakları üstten ve alttan hafifçe sıkıştırarak öpücük atar gibi büzeceğiz. Günlük tekrar olarak 10 kez yaptığımızda etkisi gözle görülür şekilde olacaktır.

Dudak dolgunlaştırıcı kapak

Bu tekniğimizde küçük bir aparat kullanacağınız fakat bu öyle sandığınız gibi pahalı ve zor bulunan birşey değil ! yine evimizde rahatlıkla tek başımıza gerçekleştireceğimiz bir yöntemdir. Dudak dolgunlaştırıcı kapak diğer isimleri dudak dolgunlaştırma aleti olarak geçebilir.

Küçük bir alettir, aslında küçükken yaptığımız dudaklarımızı bardağa veya su şişesine sıkıştırarak havasız bıraktığımız hareketi yapmamızı sağlar. Bu işlemi yine aparat olmadan şişe kapağı veya çay bardağı ile de yapabiliriz, fakat aparatlar daha kısa sürede dudaklarımızı dolgunlaştırır.

Dudak Dolgunlaştırıcı Kapak

Dudak Dolgunlaştırıcı Kapak

Dudak dolgunlaştırıcı kapak ile kalıcı dudak dolgunluğu elde edemeyiz, ama hızlı çözüm aradığımız zamanlar için mutlaka kullanabileceğiniz bir tekniktir. Sürdüğümüz rujun kendini göstermesi ve güzelliğimizi ön plana çıkarması için makyajdan önce dudaklarımızı dolgunlaştırıp üzerine ruj sürdüğümüzde o günü kurtarmış sayılırız. [mks_icon icon=”fa-smile-o” color=”#8224e3″ type=”fa”]

Dudak dolgunlaştırıcı krem ve rujlar

Dudak dolgunlaştırma teknikleri arasında belkide en kolay yöntemlerden biri kalınlaştırıcı krem ve rujlar, aslında tam olarak kalınlaştırıcı değil. Sadece dudakları olduğundan daha dolgun gösteriyor, kalıcı bir yöntem olarak bakmamak gerek.

Herhangi bir yan etkisi ve tehlikesi olmadığı için zaman zaman gösterişli olmak istediğimizde dolgunlaştırıcı ruju kullanabiliriz, eğer kullandığımız ruj dudaklarımız kayboluyor kendini göstermiyorsa, bu yöntem idealdir.

Bu tür rujlar piyasada lipkit dudak dolgunlaştırıcı ruj olarak satılmaktadır, mağazalardan isteyerek satın alabilirsiniz.

Dudakları dolgun gösteren makyaj

Her zaman yazılarımızda kadınlar için makyajın bir sihir olduğunu söylerim, marifet bu sihiri doğru kullanabilmektedir. Profesyonelce yapılmış bir dudak makyajı ile dudaklarınızı olduğundan daha dolgun ve ön planda göstermek mümkün.

Kaliteli bir dudak makyajı için dudak kenarından başlanarak koyu ve dikkat çekici bir şekilde yapılması gerekir. Dudakta kullanılan rujun daha koyu bir renk dudak kalemi ile dudak hatlarının belirginleştirilmesi dolgunluğu arttıracaktır.

Aşağıdaki örnek fotoğraftan dudak makyajı hakkında bilgi edinebilirsiniz;

Dudak Dolgunlaştırıcı Makyaj

Dudak Dolgunlaştırıcı Makyaj

Diş fırçası ile dudak dolgunlaştırma ve kalınlaştırma

Kadınlar tarafından sık kullanılan bir yöntem olmasına karşın diş fırçasının sert yapısının dudak yapısına zarar vereceğini düşünenlerdenim, eğer bu işlemi uygulayacaksanız sert hamleler yerine hafif hafif uygulamayı deneyin.

Diş Fırçası ile Dudak Dolgunlaştırma

Diş Fırçası ile Dudak Dolgunlaştırma

Bu işlemde vazelin yada vicks kullanabilirsiniz, genelde vickys kullanılır ama örnek fotoğraf da vazelin ile uygulanması görünüyor. Üzerine karanfil parçaları yada tarçın kullanırsanız dolgunluğu arttıracaktır.

Ama bahsettiğim konuyu asla atlamayınız bu işlemi dudaklarınıza zarar vermeyecek ölçüde ve hafif baskılarla yapınız, çünkü dudak oldukça ince yapılı bir bölgedir. Eğer abartırsanız dudak kenarlarında yanma ve yaralar oluşabilir.

Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma kürü

Doğal yöntemleri incelemeye devam ettiğimizde, evimizde kolayca hazırlanabilen bir çok bitkisel dudak kalınlaştırma kürü bulunmaktadır. Acı biberle, karanfil yağı ile, yumurta maskesi ile, balla veya tarçın yağı ile kendinize kür hazırlayarak bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Dudak Kalınlaştırma Yolları

Cerrahi müdahale yöntemi de günümüzün en çok tercih edilen estetik operasyonlarındandır. Tek bir yöntemden ziyade insanlara bir çok seçenek sunulmaktadır. Dudak kalınlaştırma için kullanılan en popüler materyal ise Alloderm’dir. Kadavradan mevcut bulunan, birçok işlemden geçmiş doğal bir kollagendir. Lokal anestezi altında, ağzın iç köşelerinden yapılan küçük insizyonlar ile de yerleştirilebilir. Elde edilen sonuç kalıcı değildir, kalıcılığı 6 ayla bir yıl arasıdır.

Dudak kalınlaştırma estetiği

Bir diğer yaygın cerrahi müdahale türü de yağ enjeksiyonudur. Burada kastedilen yağ kişinin kendisinin bir bölgesinden (özellikle karnından) alınan yağın dudaklara enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntem uygulanan hastaların yarısında kalıcı sonuçlar bıraktığı gözlenmiştir.

Burada göz önünde bulundurulması gereken konu, cerrahi müdahalelerden sonra karşılaşma ihtimali olan olumsuz durumlardır. Bu hiç kimsenin istemediği bir durum olsa da karşımıza çıkması olası seneryolardandır. Dolgun ve kalın dudaklarım olsun derken var olanı da kaybetme kaygısı yaşamak istemeyenler doğal yöntemleri tercih edebilirler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • sağlık4 sene önce
  • çok başarılı tebrikler