Sıradaki içerik:

Uzun Kolye İle Fark Yaratmanız Sizin Elinizde

e
sv

En İyi Kirpik Uzatma Yöntemleri! Dolgun Kirpikler İçin Tavsiyeler

104 okunma — 16 Temmuz 2021 15:50
avatar

Earnado

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Kirpik Uzatma Yöntemleri! Dolgun Kirpikler İçin Tavsiyeler

Güzellik trendleri her ne kadar zaman içerisinde değişiklik gösterse de dolgun ve uzun kirpikler kadınlar için hiç değişmeyen güzellik trendleri arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Bazıları doğuştan dolgun ve uzun kirpiklere sahip olsa da maalesef herkes bu kadar şanslı olmayabiliyor. Peki kirpik uzatma yöntemleri nelerdir?

Özellikle gün içerisinde makyaj yapanların kirpikleri zaman içerisinde sahip olduğu dolgunluğu ve uzunluğu kaybedebiliyor.

Bu yazımızda sağlıklı, dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak için bakım önerileri, evde hazırlayabileceğiniz kirpik uzatma yöntemleri ve doğal formüle sahip kirpik uzatma ürünleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Dolgun Kirpikler İçin Bakım Önerileri

Dolgun Kirpikler İçin Bakım Önerileri

Dolgun Kirpikler İçin Bakım Önerileri

Dolgun kirpiklere sahip olmak her ne kadar maskara uygulaması ile uygun olsa da çoğu kadın maskaraya ihtiyaç duymadan dolgun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak ister. İpek kirpik, kirpik perması gibi birçok uygulama her geçen gün daha da popüler olsa da sahip olduğunuz kirpiklere doğru bakımı uygulayarak aynı etkiyi yaratmak mümkün. Dolgun kirpikler için dikkat etmeniz gereken bakım önerilerden bazıları ise aşağıdaki gibidir:

 • Dolgun kirpikler için dikkat etmeniz gereken ilk şey beslenme düzeniniz. Yapılan araştırmalara göre içerisinde A, B ve E vitamini bulunan besinler kirpikler için oldukça etkili ve besleyici. Beslenme düzeninizi bu vitaminleri içeren sebze ve meyvelere göre düzenleyebilirsiniz.
 • Makyajınızı temizlerken kirpiklerinizi derinlemesine temizlediğinize emin olun. Gözde kalan makyaj kalıntıları kirpik dökülmesine neden olabilir.
 • Kullanacağınız kirpik serumları ve yağları ile kirpiklerinizi besleyin ve kirpik bakımını bir rutin haline getirin. Kirpikleri besleyen ve güçlendiren içeriklere sahip bu bakım ürünleri daha dolgun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
Kirpik Uzatma Yöntemleri: Evde Hazırlayabileceğiniz Etkili Formüller

Kirpik Uzatma Yöntemleri: Evde Hazırlayabileceğiniz Etkili Formüller

Kirpik Uzatma Yöntemleri: Evde Hazırlayabileceğiniz Etkili Formüller

Besleyici yağlar ve vitaminler ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz karışımlar sayesinde kirpiklerinizi besleyebilir ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı, güçlü ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. İşte evde kolayca hazırlayabileceğiniz etkili kirpik uzatma yöntemleri;

Zeytinyağı

Zeytinyağı çok uzun yıllardır kirpikler için kullanılan yağlardan biridir. Sahip olduğu E ve K vitaminlerinin yanı sıra vitaminler ile kirpikleri uzatırken besler ve güçlendirir. Gece yatmadan önce tamamen temizlenmiş kirpiklerinize kullanmadığınız temiz bir maskara fırçası ile zeytinyağı uygulayın. Her gece bu işlemi uygulamaya devam edin. Zamanla değişimi fark edeceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Sağladığı birçok fayda sayesinde son zamanların en popüler ürünlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı kirpikler içinde oldukça faydalı. Ayrıca doğal anti bakteriyel özelliği sayesinde gözde oluşabilecek enfeksiyonları önlemeye de yardımcı oluyor. Hindistan cevizi yağını tıpkı zeytinyağında olduğu gibi temizlenmiş gözünüze kullanmadığınız temiz bir maskara fırçası ile her gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Kirpikleriniz için kullanacağınız yağları hazırlarken içerisine E vitamini yağı alarak ekleyebilirsiniz.  Böylece hazırlayacağınız karışım daha etkili olacak ve kirpikleriniz daha hızlı uzayacaktır.

Doğal Formüllü Kirpik Uzatma Ürünleri

Doğal Formüllü Kirpik Uzatma Ürünleri

Doğal Formüllü Kirpik Uzatma Ürünleri

Kirpiklerinizi güçlendirmek, beslemek ve daha dolgun kirpiklere sahip olmak için evde hazırlayacağınız karışımların yanı sıra kozmetik ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Kirpik bakımı için özel olarak hazırlanmış bu ürünler kolay kullanımları ile kısa sürede istediğiniz kirpik görünümüne kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Eğer hangi kirpik uzatma ürününü kullanacağınızı düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz.

 • INCIA Kaş ve Kirpik Güçlendirici Doğal Serum
 • Siveno Kaş ve Kirpik Güçlendirici Doğal Serum
 • Arifoğlu Kaş Kirpik Bakım Yağı
 • Otacı Gül Kürü Kaş ve Kirpik Serumu
 • Softto Plus Doğal Kaş Kirpik Bakım Serumu

Kirpik ve kaşlar için özel olarak üretilmiş bu ürünlerin içeriğinde besleyici yağların yanı sıra güçlendirici de vitaminler de yer almaktadır.

Kadın Gibi ekibi olarak bu yazımızda sizlere: ‘‘Kirpik uzatma yöntemleri” ve “Kirpik uzatmak için doğal karışımlar” konuları hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Sizler için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için bizim iletişim kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.