Sıradaki içerik:

Göğüs Ucu Olmayan Anneler Nasıl Emzirir? Bilmeniz Gerekenler

e
sv

En İyi Netflix Dizi Önerileri ve Konuları 2021

181 okunma — 24 Ağustos 2021 00:18
En İyi Netflix Dizileri 2021

Netflix, özellikle Pandemi dönemi ile birlikte günümüzde vakit geçirmek için en sık başvurduğumuz platform haline geldi. 7’den 77’ye her kitleden kişiye uygun yapımları, bizleri gündelik problemlerden uzaklaştırmak konusunda oldukça başarılı.

Geçen yıla baktığımızda oldukça en yeni diziler için iyi seriler yayınlayan platform, bu yıl da aynı standarttı korumayı başarabiliyor. Sizlerle bugün ki içeriğimizde, 2021 yılında çıkmış serileri konuşacağız.

En Yeni Netflix Dizileri 2021

Yani daha önce çekilen ve serisi devam eden içeriklere bu video serimizde yer vermeyi planlamıyoruz. Ayrıca sıralamayı da IMDB’ye göre en yüksek puan alan seriden en düşüğe göre sıraladığımızı da belirtmekte fayda var.

Jupiter’s Legacy 6,7

Jüpiter’in Mirası, bu listemize girmeye hak kazanan ilk Netflix serisi. Aslında seriye geçmeden önce bu dizinin neden çekildiğine de bir göz atmamız gerekiyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Amazon, The Boys isminde bir dizi yayınlamıştı. Dizinin konusu ve akış şeması “Eğer bildiğimiz süper kahramanlar kötü olsaydı?” sorusuna bir yanıt niteliğindeydi.

Dizi çok büyük bir sükse yaparak, IMDB’den 8,9 puan almayı başardı. The Boys’un 3. sezonu Amazon’dan heyecanla beklenirken, Netflix durur mu? Amazonun yarattığı bu trendin meyvesinden yemeye kararlı olan Netflix’te, aynı standartta bir yapım çıkartarak rekabete ortak olmak istedi. Tam bu noktada da karşımıza Jüpiter’in Mirası çıkıyor.

Süper kahramanların dünyayı kötülerden koruduğu bir alternatif dünyada, artık görevlerini tamamlayan kahramanlar güçlerini bir sonraki nesillere aktarmaya karar verirler. Biz de, Jüpiter’in Mirası’nda yeni jenerasyonun bu aşamada yaşadığı psikolojik problemlere ve yaptıkları hatalara tanık oluruz.

Gözlerinin Ardında 7,2

Sarah Pinborough’un kitabından uyarlanan Gözlerinin Ardında, bu yıl yayınlanan içerikler arasında en çok dikkat çekenlerden biri. IMDB üzerinden aldığı 7,2 puan sizleri şaşırtmasın. Seri gerçekten oldukça akıcı ve izleyiciye gergin anlar sunuyor. Üç renk üzerinden işlenen yapım, üç ana karakterden oluşuyor.

Gri, siyah ve beyaz renklerinden oluşan bu yapımda, psikolojik bir gündelik hayat serisi izlediğimizi belirtmem gerekiyor. Hikaye aslında sen, ben, o diye nitelendirebileceğimiz bir standartta iken, her karakterin üç boyutlu anlatılmasıyla birlikte oldukça farklı bir hale uzanıyor.

Zorba Nasıl Olunur? 7,4

Zorba nasıl olunur serisi bu yıl Netflix’de en çok beğendiğim seriler arasında. 6 farklı diktatörü anlatan bu yapım, özellikle genel kültürünü tarih alanında geliştirmek isteyen kişiler için iyi bir fırsat sunuyor. Trajikomik anlatım biçim, halkların baskı rejimlere karşı durumları ve her koşulda seyirciyi sıkmadan anlatılan konu yapısıyla oldukça başarılı. Gelecekte seri devam ederse, Türkiye’den de bir liderin arasına gireceğini tahmin edebiliyoruz.

Lupin 7,5

Lupin aslında Fransız bir roman karakteri. Filmin de bundan ilham aldığını belirtmek için izlediği yol, ana karakterin babasının suçsuz olmasına rağmen yargılanarak, Lupin’in kitabından yola çıkarak aynı eylemleri yapmış olması olarak nitelendirilebilir. Oldukça hızlı aksiyon sekansları olan yapım, alışılagelmiş aksiyon dizilerine nazaran güçlü bir karakter yapısı da barındırıyor.

Fatma 7,5

Fatma, son zamanlarda artan Netflix Türk dizileri ve filmleri kuşağında oldukça beğenilen yapımlardan biri. Özellikle barındırdığı, normal bir hizmetçi kadının seri katil olabilme hikayesi ile dikkatleri üzerine çekti. Ancak dizinin başında ne kadar yüksek potansiyel taşısa da ilerleyen bölümlerde hızını azalttığını söylemekte fayda var. Biliyorsunuz Netflix birinci sezonunda bir dizi beğenildiyse eğer bu noktada abartıya kaçarak uzatmaya bayılıyor. İkinci sezonunun da geleceğine o yüzden kesin gözüyle bakabiliriz.

Sweet Tooth 7,9

Bu yıl Netflix’in yayınladığı orijinal içerikler arasında en çok beğendiğim kesinlikle Sweet Tooth. Kısaca bahsetmek gerekirse, oyuncu kadrosuyla da oldukça dikkat çekiyor. Christian Convery, Nonso Anozie. Adeel Akhtar. Aliza Vellani ve Stefania lavie Owen en çok dikkan çeken isimler.

Ayrıca dizinin yapımcıları arasında da Robert Downey Jr.’ın da olduğunu eklemekte fayda var. Kısaca konusundan bahsetmek gerekirse, yakın bir gelecekte dünyada oluşan bir felaket, insanların yarı hayvan yarı insan olmasına neden olmuştur. Bu dünya içerisinde bir çocuğa ve yaşadığı maceralara eşlik ediyoruz. Diziyi izlemediyseniz, şans vermenizde fayda var.

Netflix maalesef homofobi ile mücadele etmek için en iyi oyuncu kadrosunu ve yönetmenlerini, eşcinsel öğelerin ön planda tutulduğu yapımlarda kullanıyor. Bir noktaya kadar anlayabildiğimiz bu durum, çok göze parmak olduğunda ise ister istemez “Yine mi?” diyoruz.

Bu incelemeyi yaparken homofobik öğeler barındırmadan bu düşüncelerimizi söylemek bile oldukça zor ama belirtmek gerekiyor, dizimiz eşcinsel bir aşk hikayesini merkeze alıyor. Wilhelm, kraliyet yükümlülüklerini yerine getirmeye çalışan bir prens olarak yatılı okulda tanıştığı bir çocuk ile yakınlaşma yaşar.

Bizimde seyirci olarak üzerimize düşen, dizide ona ve hayatına yaklaşmak olacaktır tabii. Diziyi bu durumlardan bağımsız ele alırsak eğer, oldukça iyi bir yapım olduğunu da eklemek gerekiyor. Oyuncular iyi, senaryo iyi, çekim iyi ve dolayısıyla IMDB puanı da oldukça iyi.

Serilerimizin sonuna gelirken, sizin de eklemek istediğiniz bir yer varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlar kısmında yorumlarınızı bekliyoruz.

Tıkla Seyret Youtube Kanalımız Üzerinden En Yeni Diziler hakkında bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.