Sıradaki içerik:

Yeterince Balık Tüketiyor Muyuz?

e
sv

Erkekler Neden “SEVİYORUM” Demez!

444 okunma — 23 Kasım 2018 17:24
Erkekler neden sevdiğini söylemez

Bazı erkeklere göre “seni seviyorum” demek “ merhaba” söylemek kadar kolay kimi erkeğe göre ise “ canımı al” söylemek kadar zor. Anlayacağınız her erkeğin sevgisini ifade etme şekli farklılık gösterir.

Erkekler Neden Sevgilerini Belli Etmezler?

İnsanlarımız özellikle de bayanlar her daim ya da farklı şekillerde sevildiğinin onayını almak isterler.

Kimi erkekler sevgisini defalarca tekrarlar ama en ufak bir problemle karşılaştığında arkasına bakmadan gider. Kimiyse sevdiğini söylemez, bunu karşı cinse odunluk yaparak onu kızdırarak belirtmeye çalışır.

Bayanlar şunu unutmayalım ki bu erkeklerin akıllarına gelen ilk şeyi düşünmeden söyledikleridir. Aslında erkeklerin en soy şeydir söyleyebilecekleri erkekler ikinci beyinleri ile hep düşünürler yani demem şu ki erkekler bir bayan gibi empati kuramazlar duygusal düşünemezler.

Örnek verecek olursak Şirketten bir eleman çıkarılması gerekiyor patron sizsiniz kararı siz vereceksiniz eğer bunu patron kadın ise elamanı çıkarır ama eve gittiğinde vicdan azabı çeker üzülür uykuları kaçar hep acaba ve keşkeler diyerek içini kemirir. Yalnız bunu erkek patron yaparsa bu kadar irdelemez duygusal boyutlarda düşünmez. Eğer girerse kendini işinde başarısız hisseder. Ona göre o durumda doğru yapılması gereken oydu diyerek geri çekilir.

Bir erkek birkaç ihtimalden dolayı “seviyorum” söylemez. Bunlardan ilkini sizlerle paylaşmak isterim ki gerçekten sevmiyordur adam. O yüzden karşı tarafa sevmiyor da demiyordur. İkinci ise Adam nasıl sevgi gösterilir bunun herhangi bir eğitimini almamıştır. Yani erkekler seni sevmiyorum demenin tekniğini bilmeyebiliyorlar.

Üçüncüsü olarak Erkek hafiflik olarak algılayabilir. Burada esas olan hissettire bilmektir. Şunu da belirtmek isterim ki  “Bir erkeğin söylediği bir şeye asla inanmayın yalnızca yaptıklarına inanın. Erkeğin hissettirecek diye sürekli kafasının arkasında tutuyor sevdiğini hatırlıyor. Ama bize şunu söylerse nereye baksam onu hatırlıyorum onu kafamdan çıkaramıyorum diyorsa bir adam işte bu hastalıklı aşk halidir.

Demem o ki sağlıklı olan kafanızın arkasında olmasıdır. Gözünüzün önünde sürekli onu görüyor ve olmanız hastalıktır. Sürekli sizde böyle bir düşünce oluşuyor ve hatırlıyorsanız problemli sinizdir. En kısa zamanda bu durumdan kurtulmak için yardım alabilirsiniz.

Bütün insanlar kendilerini aşık oldukları bilincine inandıra bilirler. Ama bunu arzu ile karıştırıp şehvetinin duygularından güçlü olduğunu kabul etmeyeceklerdir. Erkekler bu iki düşünce arasında ki farkı görmekte bilhassa kötüleridir. Çünkü aşık olduklarını reddediyor da olsalar olmadıkları zaman olduklarını da sansalar ne yazık ki aşkın gücü hakkında biraz bilgi eksikliği yaşadıklarını söyleyebiliriz.

Elbette herkes sevgiye ve sevildiğini hissetmeye ihtiyaç duyabilir. Size soruyorum şimdi sevdiğiniz insan tarafından sevildiğinizi hissetmek mutlu etmez mi sizi? hepinizin cevabı tabi ki evet olurdu. Çünkü birisi tarafından sevildiğini hisseden kişi güçlenir.

Sevginin verdiği güçle de her engelde ya da olumsuzluklarda daha dik bir duruşla gücünü sergiler. Kadınlar devamlı sevgi sözcüklerini duymak isterler. Ancak erkeklerin böyle bir isteği yoktur. Her insanın yemek ve içmek gibi sevgiye de ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Erkekler seni seviyorum demese bile sizi sevdiğini gösteren işaretlerden anlaya bilirsiniz.

Erkeğin Sevgisini İfade Etme Şekli

  • Hayatı senin için kolaylaştırıyorsa

Yapmaya çalıştığın işlerinde sana yardımcı oluyorsa yada öğlen yemeğini yedin mi? vakit çok geç oldu artık uyumalısın, hava çok soğuk sıkı giy üşütme, hava baya yağmurlu trafiğe çıktığında  bir sorunla karşılaştığında hemen yanında olup sana yardımcı olması. Artık o kişinin sevgisinden şüphe etme derim ben!

  • Ailene ve arkadaşlarına değer verdiğini gösteriyorsa

Senin mutlu anlarını ailenle yada arkadaşlarınla paylaşıyor, saygı ve sevgi gösteriyorsa ailevi sorunlarını anlattığında senin elinden tutup sana destek oluyorsa. Sen üzülme diye senin için hayatından fedakârlıklar yapıyorsa. En zor zamanlarında yanında olup üstesinden gelmen için seni motive etmesi, bunların hepsi sana olan sevgisinden kaynaklıdır.

  • Beklemediğin anlarda seni şaşırtıyorsa

Senin için plan yapıp hayata geçirmek için emek ve enerji harcıyorsa senin iş yerine ansızın gelip sana sürprizler yapması, herkesin hayatında fazlasıyla meşguliyeti ve yorgunluğu vardır. Kendi karmaşası içinde bile sizi düşünüyorsa bu karşımızdaki kişiyi ne kadar çok sevdiğimizi gösterir.

  • Sağlığınızı düşündüğünü belli ediyorsa

Sen üşüme diye üzerini örtüyor, hastalığını duyduğunda hastalığınla ilgili araştırmalar yapıyorsa, senin iyi olman için sana yapman yada uyman gereken şeyleri söylüyorsa, bunun kıymetini bilin! Çünkü o kişi sizi gerçekten seviyor. Unutmayalım ki insan sevdiğini bu kadar düşünür ve onun iyiliğini önemser.

  • İhtiyacın olduğunda yanında oluyorsa

Moralin bozulduğunda yanında oluyorsa, seni dinliyorsa, bir şeye ihtiyaç duyduğunda yardıma ilk o koşuyorsa örneğin, sabah beş uçağına yetişmeniz gerekiyor. Ulaşıma ihtiyacınız var ondan ricada bulunuyorsunuz sizin için nerde olursa olsun iki eli kanda da olsa gelip sizi alıyorsa ne mutlu size değerini bilin.

Yüzünüzdeki asıklıktan veya gülümsemenizde ki tavrınızdan zor bir gün geçirdiğinizi anlıyor ve o gününüzü güzelleştirip yüzünüzü güldürmeye çalışır. İnanın bana insan sevdiğinin üzülmesine dayanamaz .

  • Gözlerinin içine bakıyorsa

Sen konuştuğunda gözlerini senden alamayıp gözlerinin içine bakıyorsa, seninle ilgileniyor, ağzından çıkan her kelime onun için anlamlıdır. Sen konuştuğunda yada bir şey sorduğunda sana “he he” demiyorsa, bu kişi seviyordur. İnanın ki günümüzde o kadar çok şey varken yine de tüm dikkatini sizin üzerinize toplamışsa tüm enerjisiyle sizi seviyordur. Bayanlar böylesi insanlar nadir ve az bulunur onun için kıymetini bilmelisiniz!

  • Gurur yapmıyorsa

Kavga ettiğinizde haklı dahi olsa kavgayı uzatmayıp sessizliğini koruyorsa, her defasında kalp kırıklığına rağmen sizi düşünüp merak ediyorsa gururunu aşkının önüne koymuyordur.

Bu maddeleri sevdiğin insan sana gösteriyorsa artık zafer koşusuna hazır olmalısın. Çünkü o kişi sizi kalbinin başköşesine yerleştirmiştir.

Burada erkeklere söylenebilecek tek şey seviyorsan, söyleyiverecek sin, oturup bir düşünüldüğünde tüm gün ne kadar çok kelime sarf ediyorsunuz bu iki güzel ve sihirli kelimeyi söylemek o kadar da zor olmasa gerek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.