Sıradaki içerik:

Diyabete Neden Olan 10 Etken

e
sv

Erkeklerin Kadınlardan Soğuma Nedenleri

287 okunma — 18 Mart 2018 01:06
erkeklerin kadınlardan soğuma nedenleri

Bazı durumlar vardır ki erkekler kadınlardan soğur ve heyecanlı başlayan o enerji bir anda yok olur. Genelde ilişkilerin ilerlemesi ve birbirini tanıma sürecinin ilerlediği dönemlerde iki cins arasında da  tahammülsüzlük başlayabiliyor.

Erkeklerin Ayrılma Nedenleri?

Her ilişki için olağan olan bu durumlar, bazı ilişkilerde hızlanıyor ve karşı cinsin negatif etkilenmesi söz konusu olabilir.

Merak edenler için erkeklerin kadınlardan soğuma nedenleri konusunda bir anket yaptık ve erkeklerden cevapları öğrendik.

Trip Atmak

Neredeyse her kadının vazgeçilmez davranışlarından olan trip atmak, birçok erkeğin sinirine dokunuyor. Gereksiz surat asmalar, “ne oldu” denildiğinde “yok birşey” şeklindeki geçiştirmeler ve yok birşey denmesine rağmen ısrarla üstüne düşülmesini beklemeler birçok kişinin sinirini bozuyor.

Kadınların bu huyu her yaş grubunda görünse de, genelde 30 yaş altı kadınlarda ve ergenlerde had safhaya çıkıyor ve sinir bozan kadın davranışları arasında yer alıyor.

Kıllar

Kıllar birçok erkeği “kıl” eden detaylardan. Bacaklar, kollar ve yüzdeki kıllardan hiç hoşlanmayan erkekler, kadınların bu konudaki umursamazlığı konusunda oldukça şikayetçi. İtici kadın davranışları kadar görsel olarak erkeksi ve bakımsız bir hava veren yüz ve vücuttaki kıllar, bizim kültürümüz için kabus haline gelebiliyor.

Alışveriş Bağımlılığı

Adım başı gördüğü mağazaya dalan ve erkeğin ödemesi için şekilden şekile giren kadınlar da erkeklerin kadınlardan soğuma nedenleri arasında yer alıyor.

Alışveriş bağımlılığı o kadar üst sınırlara çıkıyor ki, sürekli elinde telefon alışveriş sitesi gezen kadınlar ciddi bir iticilik yaratıyor.

Dırdır Mekanizması

Dırdır yapmayan kadın bulmak samanlıkta iğne aramaktan zor! Kadınlığın şanından olan dırdır önüne geçilmez boyutlara vardığında erkekleri çileden çıkaran davranışlar arasında zirve yapabiliyor. Özellikle çalışma hayatı ve meşguliyeti olmayan kadınlar, erkek işten eve geldiğinde kesintisiz bir biçimde birçok detayı öğrenmek istiyor, kendi detaylarını paylaşıyor. Geç gelme durumu olduğunda ise kavga fitilleyici olabilen dırdır erkeklerin hiç ama hiç hoşuna gitmiyor.

Telefonlarının Karıştırılması

Kadın ya da erkek fark etmeksizin birinin telefonunu karıştırmak oldukça yanlış bir davranış. Özellikle kadınlarda baş gösteren bu eğilim ciddi bir güven sorununu da beraberinde getiriyor. Hiçbir erkek telefonunun kurcalanmasından ve didik didik mesajların, maillerin okunmasından hoşlanmıyor.

Küfürlü Konuşmak

Dobra olmanın dozunu kıran ve küfürlü konuşan kadın da erkeklerin soğuk bulduğu kadınlar arasında yer alıyor. Her zaman saygıyı aşmayan ve kibar konuşması terci edilen kadınların küfürlü konuşması durumunda ciddi bir iticilik mevzubahis oluyor. Sadece küfür değil, “oğlum, baba, abi, lan” şeklindeki ifadeler de erkeklerin soğumasına neden olan kelimeler arasında yer alıyor.

Hesabı Ödetmek

Birçok erkek kadına hesap ödetmeyi sevmez. Ama bazı kadınlar hiç ama hiç elini cebine atmadan hareket ediyor ve erkekler bu durumda kendilerini kullanılmış hissediyor.

Bu gibi durumlar da erkeklerin soğumasına neden oluyor.

Güçlü Kadınlar

Hiçbir erkeğe ihtiyacı olmayan ve kariyeri sağlam olan kadınlar da birçok erkeğin soğumasına neden oluyor. Bunun nedeni ise diğerlerinden oldukça farklı. Çünkü kadın erkekten güçlüyse erkek kendini ezik hissediyor ve kadını taşıyamıyor.

Bu durum ekonomik ve kültürel anlamda söz konusu olduğunda zaten kadın için de ilişki yürütülemez hale geliyor. Birçok erkek güçlü kadınlara hayranlık duysa da, ilişkiler söz konusu olduğunda ciddi bir aşağılık kompleksine girdiği için kadından uzaklaşıyor.

Erkeklerin kadınlardan soğumasına neden olan davranışlar kadar yaşam stillerinin farklı olması da uzaklaşma sebebidir. Bu da davul bile dengi dengine sözünü doğruluyor ve herkesin limitini bilerek hareket etmesini gerekli kılıyor.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.