Sıradaki içerik:

Uzaktan İlişki Yürür mü? Nasıl Olur?

e
sv

Etnik Giyim Tarzına Genel Bakış

566 okunma — 08 Mayıs 2020 01:22
otantik giyim

Giyim insanların yaşamında başlı başına her yaşta, her dönemde önem arz eden bir konu. Hem bir temel gereksinim, hem de çağımızda her şeyin görsellik olduğu için son derece önemli olan bir olgu. Bunun içine moda denilen endüstri ve algı yönetimleri de girince insanlar ister istemez çağın gereksinimlerine ayak uyduruyor. Bu bağlamda çok farklı giyim stilleri olduğunu, bunu moda ile birleştirerek giydiklerini de ifade etmek gerekir. Modern, klasik, spor ve bu yazıda farklı yönleri ile ele alacağımız etnik giyim tarzı. Şimdi dilerseniz adım adım etnik giyim tarzını inceleyelim

Etnik Giyim Tarzı Nedir?

Bir diğer ifade ediş tarzı ile otantik giyim olarak da adlandırılan bu giyim tarzı en basit ifade ediş tarzı adından da anlaşılacağı üzere etnik desenlerin, etnik kumaşların olduğu, buna uygun tasarımların yapıldığı bir giyim tarzıdır.

Konuyu pekiştirmek için bu alanda verilebilecek en bilinen örnek yıllar önce dünya güzeli seçilen Azra Akın’ın Dünya Güzellik Yarışmasında giymiş olduğu, Cemil İpekçi tarafından hazırlanan giysidir.

Pazen kumaşından yapılan etnik desenleri olan elbise etnik giyim tarzının en güzel modernize edilen örnekleri arasındadır.

Bugün Bazaar olarak adlandırılan birçok yerde bu tarz giysilere denk gelmek mümkündür. Son yıllarda yapılan dünyaca ünlü defilelerde de bu tarzın çok özel örnekleri görülüyor. Son derece modernize edilen etnik giysiler var.

Bu Giyim Tarzını Kimlere Hitap Ediyor?

Üstte de ifade edilmeye çalışıldığı gibi herkesin bir giyim tarzı var. Kimi insanlar duruma, koşullara göre farklı giyim tarzlarını bir arada kullanabiliyor. Örneğin gündelik yaşamda spor giyinen bir kadın, özel gecelerde günlerde son derece klasik, bir kadına dönüşebilir.

Etnik giyim tercih edenler ise genellikle sürekli olarak bir biçimi ile hep bu tarzda giyinen insanlar. Zaten son yıllarda bu alanda gerek yerli, gerek yabancı öyle güzel etnik tarzda giysiler üreten tasarımcılar var ki, artık bu tarz giysileri her daim olarak, gündüz, gece, özel davetlerde giymek mümkün olabiliyor.

etnik giyim

etnik giyim

Bu tarz giysiler tahmin edilebileceği üzere sıradan giyimden uzak, her şart altında kendi tarzını ortaya koymak isteyen insanlara hitap ediyor.  Yaşama belli bir noktadan baktığını ifade eden, bu tarz giysileri sevenler sürekli olarak bu giysileri tercih ediyor. Tüm bunların yanında etnik giyim tarzı, rahatlığından ödün vermeyen insanların da vazgeçilmezi oluyor. İlerleyen yaşlarda da birçok insan bu tarz giysileri tercih ediyor.

Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? 

İşin belki de en önemli püf noktası tam olarak bu durum. Sürekli olarak böyle giyinenler zaten etnik giyim nasıl kombinlenir biliyor ama ilk defa deneyecek olanların şu hususları bilmesinde fayda var. Zira diğer giyim tarzlarına göre biraz daha ihtimam isteyen bir giyim tarzı var karşımızda.

  • Kafa karışıklığına yol açmadan, kavram karmaşasına yol açmadan giyinmeli
  • Renk uyumuna dikkat etmeli.
  • Çiçek desenli elbiselerde olabildiğince aksesuar kullanımından uzak kalınmalı
  • Kullanılan ayakkabı ve çanta etnik giyim tarzına uygun olmalı.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.