Sıradaki içerik:

Bebeklerde bağırsak düğümlenmesinin belirtileri

e
sv

Evde doğal tırnak bakımı nasıl yapılır ?

1149 okunma — 15 Ağustos 2016 16:39

Tırnak bakımı, kadın güzelliğinin temel taşlarından biridir. Güzellik kavramında eller,parmaklar ve tırnaklar birbirini tamamlayıcı unsurlardır ve önemsiz gözükmelerine karşın son derece ciddi öneme sahiptirler.

El ve tırnak bakımlarını aslında güzellik bakımlarının temeli dahi sayabiliriz, bakımlı tırnaklar bayanlara özgüven ve cesaret hissi kazandırır. Nedeni ise ellerinizin ve tırnaklarınızın sürekli göz önünde bulunmasından dolayıdır.

Evde tırnak bakımı

Evde tırnak bakımı

Tırnak bakımları zor olmayan fakat belli periyotlar halinde kontrol edilmesi, dikkatli yapılması ve özen gösterilmesi gereken bir bakımdır. Günlük bakımlarınız da mutlaka yer edinmelidir. Bir süre sonra bu bakımlar rutin hale gelecek ve sizde bakımlı tırnaklarınızdan asla vazgeçemeyeceksiniz.

Tırnak bakımlarının temeli eller

Elbette doğal tırnak bakımlarından önce ellerimizi ihmal etmiyoruz, tırnakları güzel gösteren öncelikli etken ellerimizdir. Ellerimiz ne kadar narin ve yumuşak olursa tırnaklarımız o kadar ön plana çıkar. Bakımsız ellerde tırnaklarında pek bir önemi kalmaz.

Ellerimizi günlük nemlendirici kremler ile sürekli olarak canlı tutmalıyız, kuruyan ellerde soyulma, sertleşme, nasır ve kırışıklık zamanla kendini gösterecektir. Kozmetik firmasından elinize uygun olarak seçeceğiniz nemlendirici kremler ellerinizi canlı ve diri tutarak bu olayların önüne geçecek ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Doğal tırnak bakımı

Tırnak bakımı nasıl olmalıdır ?

Doğal tırnak bakımlarını alt başlıklar halinde detaylıca inceleyeceğiz, hatırlamak istediğim şeyler var; bakımlı tırnaklara sahip olmak zor değil ! önemli olan bu düzenli bakım işlemlerine devam edebilmek, yarı da keser yada ihmal ederseniz ansızın pişmanlık duygusuna kapılmanız mümkün. Ayrıca ihmal ettiğiniz bakımlar sonradan size eski haline döndürülmesi zor şekiller açabilir, bu konuda özenli ve kararlı olmanız gerekir.

Tırnakların temel bakımı tırnak kesme ile başlar, bu işlem basit olduğu kadar aslında zordur. Tırnak kesmenin kuralları vardır ve bu kuralların dışına çıkıldığında olumsuz görüntüler verir. Şimdi birlikte buna bir göz atacağız !

[irp posts=”3572″ name=”Tırnak çökmesi neden olur ?”]

Tırnak kesimleri ve uygun zaman!

Tırnaklarımızı doğru zamanda ve doğru şekilde kesmek son derece önemlidir. Bu yüzden tırnaklarımızı özellikle alacağımız ılık bir duştan sonra kesmeliyiz. Duş etkisiyle yumuşayan tırnaklar kolayca kesilecek ve rahatlıkla her noktasına müdahale edilebilecektir.

Düzgün bir şekilde tırnak kesimi yapılabilmesi için tırnakların oval biçimde kesilmesi gerekiyor, ama görüntü açısından düz şekli tercih ediyorsanız düz de kesebilirsiniz, düz kestiğinizde tırnak kenarlarının parmağınıza batmaması için iyi törpülemeniz gerekiyor. Kestiğiniz tırnakları törpü ile düzleştirdikten sonra ellerini yıkayın, böylece tırnaklarınızın son halini rahatça görebilirsiniz.

İpuçu : Tırnaklarınızı kesmeden önce , tırnak makasınızı ıslarsanız tırnaklarınız sağa sola fırlamaz !

Tırnak bakımı

Tırnak bakımı

Tırnak törpüleme işlemi

Törpüleme işlemi evde manikür, pedikür işlemi ile birlikte yapılacak işlerden biridir. Evde doğru şekilde bu işlemleri yapmanın en basit yollarından biri vazelin kullanmaktır. Vazelini tırnaklarınızın çevresine iyi uygulayıp, yedirdikten sonra törpüleme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Vazelin etkisindeki tırnak kenarlarına da kolayca manikür ve pedikür uygulamanız mümkün.

Kütikül temizliği nasıl yapılır ?

Kütikül dediğimiz yapılar tırnağı çeşitli enfeksiyonlardan korumaya yarayan bir yapıdır, aslında kesilmemelidir. Fakat kötü görüntüsü nedeniyle kesmek gerekebilir, bu sizin tercihinize bağlı bir durumdur.

Kütikülleri temizlemeden önce tırnaklarınızı nemlendirici ile nemlendirmeyi unutmayın, direk olarak kesmeye kalkarsanız daha fazla acı hissedebilir, tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz.

[irp posts=”3597″ name=”Tırnak arası pisliği nasıl temizlenir ?”]

Paylaştığımız pratik bilgiler ile evde kolayca tırnak bakımının mümkün olduğunu sizlere aktardık. Özenli ve dikkatli yapmanızı özellikle tavsiye ediyorum, özenli yaptığınız her çalışma mutlaka karşılığını alacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • kozmetik ürünler4 sene önce
  • tırnagı en güzel korumanın yontemı aksam yatmadan ılık suya krem dokup 10 dk bekletıp yıkıyorsunuz sonra tırnaklarınıza limon surup yatıyorsunuz tırnak kırılmalarına son 🙂