Sıradaki içerik:

Gıda Takviyesi Nedir? Kullanılmalı Mı?

e
sv

Evlerde Ahşap Dekorasyon Fikirleri

387 okunma — 02 Haziran 2020 15:12
ev için ahşap dekorasyon

Dekorasyon kendi içinde bir sanattır. Yaşanılan mekanlarda yapılacak olan dekorasyonlar ise son derece önemlidir. Çünkü kişilerin kendi bulundukları, eşlerini dostlarını ağırladıkları mekanların hem kendilerinden izler taşıması, hem de içlerinde rahat etmeleri gerekir.

Evlerde Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Bir de dünyada da çok güzel örneklerinden de anlaşılacağı üzere evlerin bir ruhu olmalı ve kitsch bir görüntü vermemelidir. Nitekim son yıllarda gerek ülkemizde, gerek ise dünyanın farklı noktalarında ahşap dekorasyon son derece revaçta. Bunun da kendi içinde farklı sebepleri var. Biz de bu yazıda bu konu hakkında dünya örneklerinden yola çıkarak fikirler vermeye çalışacağız.

Neden Ev Dekorasyonu İçin Ahşap Objeler?

Yazıda yer alan fotoğraflardan da görüleceği üzere gerek ev dekorasyonu, gerek iş yeri gibi ortamlarda ahşap kullanmanın kendi içinde belli başlı bazı güzellikleri var.

Öncelikli bulunulan ortama ne tür bir obje kullanılırsa kullanılsın benzersiz bir hava veriyor.

Elbette tek neden bu değil. Küresel ısınma, iklim değişikliği derken doğada dengeler değişmiş durumda.

Buna istinaden de artık insanlar çok daha doğal, ekolojik dengeye zarar vermeyen doğal ürünler ile dekorasyon yapıyor ki ahşap dekorasyon için en sağlıklı, en doğal malzemelerin başında geliyor. Üstelik çok geniş bir kullanım alanı var ki bu da onu benzersiz kılıyor.

Ahşap Dekorasyon Önerileri ve İncelikleri

Siz de evinizde ev dekorasyonu için ahşap objeleri seçecek iseniz mutlaka dikkat etmeniz gereken belli başlı bazı hususlar var. Bunların en başında evin genel tarzı ile uyumlu olması gerektiği. Eğer evinizi sil baştan dekorasyon yapacaksanız o zaman gönlünüzce kendi stilinize uygun olarak dekorasyon yapabilirsiniz ama ilk defa yapacaksanız işte bu durumda ahşabın kullanılacağı alana uygun tercih yapmalısınız.

Ahşap duvardan duvara bir kitaplık evinize çok özel bir ruh katabilir. Bunun için özel tasarım olanları tercih edebileceğiniz gibi bu tarz ürün satan yerlerden de alabilirsiniz. Yok daha minimal bir kitaplık derseniz o zaman duvara monte edilen butik çalışmalar sizin için ideal olacaktır.

Mevcut evinizde ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorsanız o zaman da yine evin genel havasını değiştirmek için araya fotoğrafta yer alan örnekte de görüldüğü gibi tahta tahta bölmeler yaparak emsalsiz bir ahşap dekorasyon yapabilirsiniz. Burada işin püf noktası yaratıcılığın sınırlarını zorlamanız dan geçiyor biraz da. Hayal edin ve uygulayın. Sonuçta bu evde yaşayan sizsiniz. Uyarınıza nasıl gelirse öyle.

Yatak odanızda da ahşap mobilyalar son derece asil bir hava vereceği gibi bambaşka bir huzur ve dinginlik yaratacaktır. Yemek masaları, oturma grupları için de benzer bir durum söz konusu. Tüm bunları şu an yapamam diyorsanız üstte ki fotoğrafta yer alan ahşap obje evinizde ufak bir dokunuş ile büyük bir fark yaratabilirsiniz. Bu da sonuçta bir tercih meselesi.

Sonuçta siz de ahşap dekorasyon yapmaya bir yerden başladığınızda yaşamınızda olan farkı fark edeceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.