Sıradaki içerik:

Adet Döneminden Önce Başlayan ve Adet ile Biten: PMS

e
sv

Gençlerin Tarzına Uygun Genç Odası Nasıl Dizayn Edilir?

329 okunma — 05 Ocak 2021 16:05
Genç Odası Takımı

Gençlerin dinamik enerjilerini besleyen kişiselleştirilmiş genç odası; yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri en ideal alanlardır. Onların gelişime açık özgür ruh halini destekleyen dekorasyon unsurları kendilerini keşfetmelerine olanak sağlayabilir. Hobi ve ilgi alanlarını destekleyen objeler onlar için harika bir seçim olabilir. Böylece ihtiyaçları olan ruhsal gelişimi destekleyen genç odası dekorasyonunda kendilerini bulabilirler. İder Mobilya’nın işlevsel ve estetik genç odası takımı onları hissetmek istedikleri konforla buluşturmak için tasarlandı.

Dinamik ve Kişiselleştirilmiş Genç Odası Modelleri

Genç odası dekorasyonuna kim karar vermeli? Ergenlik gibi hassas bir gelişim sürecinde olan gençler kendi yaşam alanlarında söz sahibi olmak ister.

Kendilerini geliştirebilecekleri hayallerini yaşayabilecekleri odaları onların adeta gizli mabetleri gibidir. Bu nedenle genel çerçeveye ebeveynler karar verse bile ayrıntılarda onların tercihleri başrolde tutulabilir.

Genç odası erkek ya da genç odası kız için duvar renginden aksesuara kişiselleştirilmiş detaylara yer verilebilir. Dekorasyonda renk seçimi yaparken klasik mavi, pembe ayrımına takılmadan sezon trendlerine de kullanılabilir. Yeni sezon renklerinde beyaz hakimiyetini koruyor ancak toprak tonlarının da etkili olacağını biliyor musunuz?

Doğaya dönüş konsepti önümüzdeki yıl da devam edecek. Natürel ahşap rengi, kahve, toprak tonları genç odasında trendi yakalamak için iyi bir fikir olabilir. Renk seçimi tabii ki sadece natürel tonlarla sınırlı değil… Onların dinamik ruhlarını besleyen çarpıcı renk detayları ile kişiselleştirilmiş bir dekoratif çerçeveye imza atmak mümkün.

İlgi Alanlarını Yansıtan Objelerle Dekoratif Bir Dokunuş

Genç odası dekorasyonunda en önemli nokta odanın temel unsurlarını oluşturan yatak, dolap, çalışma masası gibi mobilyaların seçimidir. Mobilya seçiminde onların tercihlerini dikkate alırken kullanım alanı da göz ardı edilmemeli. Genç odası genellikle çok fazla ayrıntılı eşyalarla doludur.

Genç Odası Mobilya Seçimi

Genç Odası Mobilya Seçimi

Bu nedenle odanın derli toplu ve düzenli olması için ekstra depolama alanlarına fazlaca ihtiyaç duyulur. Yaşam alanlarınız kısıtlı ise o zaman işlevsel özelliklere sahip modüler mobilyalar işinizi kolaylaştırır. Kullanılan alanı işlevsel hale getirmek için birleştirip kombin yapabileceğiniz modüler mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Hobi, spor malzemeleri, kırtasiye gereçleri gibi birçok malzemenin nereye konulacağı sorun oluyorsa o zaman sandıklı çekmeceli yataklar iyi bir çözüm sunabilir.

Gençlerin Özgür Ruhunu Besleyen Genç Odası Tasarımları

Genç kız odası dekorasyonu için özellikle aynalı şifonyerler ideal bir seçim olabilir. Yan tarafı raflı modeller takılar ve makyaj malzemelerine yer açabilir.

Onların tarzını yansıtan renk ve modeldeki tekli bir koltuk ise hem dinlenebilmeleri hem de sosyalleşebilmeleri için uygun bir seçim. Evden çıkmadan kendilerine son kez çeki düzen verebilecekleri aynalı şifonyer üzerindeki minik bir abajur ise genç odasına estetik bir dokunuş yaratır. “Kitaplarım her zaman başucumda olmalı” diyen genç kızlara da duvar rafları harika bir seçim.

İder Mobilya’nın işlevsel dörtlü raf seti ile onun için adeta başucu kitaplığı oluşturabilirsiniz. Sezon trendi metal aksamlı raflı kitaplıkları kullanarak da dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Capcanlı renkte kırlentler, peluş halılar ve uçuşan perdeleri ise onların özgür ruhlarını besleyecek dekorasyon kodları olarak kullanabilirsiniz.

Genç Odası Mobilyası

Genç Odası Mobilyası

Genç erkeklerin odalarında ise konfor yaratan, fonksiyonel mobilyalar aynı zamanda düzenli bir oda dizaynı için gerekli ipuçlarıdır. Sandıklı, bazalı yataklar ortalığın düzenli görünmesini sağlayacaktır. Yaratıcılıklarını besleyen hobilerini yansıtan müzik aletleri, ilgilendikleri sporlara ilişkin objeler tam da istedikleri atmosfer için gereken detaylar.

Dekorasyona renk katan duvar stickerları ise kişisel yolculukları için renkli bir rota oluşturabilir. Gençlerin keyifle dinlenebilecekleri, kendilerini bekleyen dinamik hayata hazırlanabilecekleri konforlu İder Mobilya genç odası modelleri onlara hayallerindeki ortamı sunmaya hazır!

Konforu ön planda tutan tasarımları ve düzenlediği kampanyalarla bütçenizi zorlamadan alışveriş olanağı sağlayan İder Mobilya’nın genç odası takımlarına hemen göz atabilir, fonksiyonel tasarımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.