Sıradaki içerik:

Waterproof Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Temizlenir?

e
sv

Geniş Kalçalı Kadınlar İçin Giyim Önerileri

631 okunma — 25 Mart 2018 15:41
giyim önerileri

Bizim kadınlarımızın kalça kısımları çoğunlukla geniştir, ince basenli hanımlara bu yüzden diğer kadınlar hep imrenerek bakarlar. Ama kıyafet seçerken birkaç yolu kullanmak ve geniş kalçaları ince göstermek mümkündür. (Bu arada sağlıklı bir diyet programı uygulayarak ve günde bir saat kadar düzenli yürüyerek doğal biçimde kilo verilmesi daha endamlı bir vücuda sahip olmak için en ideal çözüm yoludur.) Gene de geniş kalçalı kadınlar için giyim önerileri hakkında ipuçlarını bilmek pek çok kadının işine yarayacaktır.

Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Öncelikle vücut tipinin tanınması gerekiyor. Geniş kalçalı yani vücudunun üst kısmı alt kısmından daha büyük olan kadınlar armut tipi beden yapısına sahiptir.

Alttaki genişliği üst yapıya göre dengelemek ve dikkati geniş basenlerden uzak tutmak modacıların verdiği öğütler arasında başta geliyor. Dar ve yüksek belli pantolonlardan ise özellikle kaçınılıyor. Geniş kalçalı kadınlar için giyim önerileri içinde dar kesim pantolon veya eteklerden uzak durmak işin temelini oluşturuyor.

Geniş Kalçalı Kadınlar İçin Pantolon Seçimleri 

Baseni geniş hanımlar bu durumda pantolon giymeyecek mi diye bir soru aklınıza gelmesin. Önemli olan daha çok yakışacak modeli bulmaktır. Geniş kalçalı hanımlar için pantolon önerileri arasında kalçadan sonra bollaşan modeller her zaman kurtarıcıdır. Skinny denilen ve vücuda deri gibi yapışan pantolon çeşitlerinden uzak durulması iyi olacaktır.

Geniş Kalçalı Kadınlar İçin Etek ve Ayakkabı Seçimleri

Aynı şekilde dar etek olarak bilinen ve vücudu saran kalem etekleri de tercih etmeyin. (Kalem eteklere balık etek de deniyor.) Kullanılacak model çan etek denilen ve aşağı kısma doğru hafifçe bollaşan etek türüdür. Geniş kalçalı hanımlar için etek önerileri içinde çan etekler adeta biçilmiş kaftan sayılırlar. Kloş veya salaş etekler de doğru tercihtir. 

Yukarıda bahsettiğimiz dikkatleri alt kısımdan çekmek ise vücut yapısına uygun seçilmiş eteğin veya pantolonun üzerine giyilen gömlek, bluz, kazak gibi çeşitlerin V yakalı olmasından geçer. Abiye seçiminde dekolte giyim bu yüzden geniş kalçalı kadınlar için giyim önerileri içinde yer almaktadır.

Ayakkabı seçiminde ise düz tip ve dolgu topuk önerilmez. Yüksek topuklarla rahat edebiliyorsanız giyebilirsiniz. Stiletto türü ince topuklar zaten kalça kısmını yukarı doğru toplar.

Kısacası geniş kalçalı kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun yanıtı V yaka üst giyim – bollaşan pantolon – çan etek –topuklu ayakkabı biçiminde verilmektedir.

Geniş Kalçalı Kadınlar İçin Kıyafetlerde Renk Seçimleri 

Bu konuda da gene aynı ipucunu kullanacak ve dikkatleri alt kısımdan uzak tutacağız. Üst taraftaki renkler daha canlı olacak, desenler de giyeceklerin üst kısmında yer alacak. Geniş kalçalı kadınlar için giyim önerileri denince akla hemen gelen koyu ve düz renkler pantolon ve etek seçimleri için doğru seçeneklerdir.

Çiçekli, çizgili, puanlı veya desenli, canlı renklerde üretilmiş bluzları, gömlekleri, kazakları giyin ama alt kısım giyeceklerde siyah, füme, koyu kahverengi gibi toplayıcı renkleri tercih edin. Büyük desenli eteklerden daima uzak durun. Geniş kalçalı kadınlar hangi renkleri seçmeli diye sorulduğunda pantolon veya eteklerde düz siyah renk her zaman öne çıkıyor.

Büyük desenler süslü kıyafetlerde çok daha fazla dikkat çektiği için abiye seçimlerinizde geniş desenden özellikle uzak durun. Dökümlü kloş abiyeler hem size yakışacak hem de rahat ettirecektir. V yaka konusunu da bir kez daha hatırlatmak gerek. Geniş kalçalı kadınlar için giyim önerileri arasında aksesuar seçimleri için kalın kemerleri, küçük model çantaları ve büyük kolyeleri tercih etmek de var.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.