Sıradaki içerik:

2021’in En Sevilen Siyah Nokta Maskeleri!

e
sv

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı? Egzersiz ve Diyet Listesi

139 okunma — 23 Haziran 2021 09:18
avatar

Earnado

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Göbek eritmek için ne yapmalı

Yaz ayları yaklaşırken siz de etkili bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Son dönemlerin can sıkıcı sorularından birisi olan “Göbek eritmek için ne yapmalı?”sorusunu sormayan kadın yoktur.

Bu yazımızda, sizin için hazırladığımız göbek eritmek için ne yapmalıyım sorusunun cevabını verdik.

Etkili egzersiz hareketleri ve beslenme tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz!

 

Göbek Eritmek İçin Etkili Egzersiz Hareketleri

Göbek Eritmek İçin Etkili Egzersiz Hareketleri

Göbek Eritmek İçin Etkili Egzersiz Hareketleri

Karın bölgesinde yer alan fazlalıklardan kurtulmak, sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olmak istiyorsanız sadece beslenmeye dikkat etmek yeterli olmayacaktır. Etkili ve kalıcı bir göbek erimesi için egzersiz programı uygulamak oldukça önemlidir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz göbek eritmek için etkili egzersiz hareketlerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

yarım mekik

yarım mekik

Yarım Mekik

Eğer klasik mekik hareketi sizi çok zorluyorsa göbek eritmek için mekik kadar etkili olan yarım mekik egzersizini yapmayı deneyebilirsiniz. Crunches adı da verilen bu egzersizi tıpkı mekik gibi hiçbir spor aletine gerek duymadan evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Düz bir zemine veya matınızın üzerine sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı matın üzerine koyarak dizlerinizi kırın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Mekikte amaç gövdenin tamamını yukarı doğru kaldırmak iken yarım mekikte karın kaslarınızı çalıştıracak kadar hafif yukarı kaldırmanız yeterli olacaktır. 

Çakı Egzersizi

Çakı Egzersizi

Çakı Egzersizi

Mekik ve yarım mekik daha çok üst karın kaslarını çalıştıran egzersizler arasındadır. Çakı egzersizi ise alt karın kaslarını çalıştırmaya yönelik bir egzersizdir. Ayrıca diğer egzersiz hareketleri gibi evde aletlere ihtiyaç duymadan kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizlerden biri. 

Düz bir zemine veya matınızın üstüne sırt üstü uzanın. Ellerinizi kalçanızın altına getirin. Sırtınızı ve kalçanınızı oynatmayacak şekilde bacaklarınızı dizlerinizi kırmadan gergin bir şekilde kaldırabildiğiniz kadar havaya kaldırın ve indirin. Hareketi belirli setler şeklinde tekrar edin. 

Plank

Plank

Plank

Son zamanların en popüler egzersizlerinden biri olan plank sadece duruşlar ile bütün kasların çalışmasını sağlayan etkili egzersiz hareketlerinden biri. Her ne kadar sadece belirli bir pozisyonda durmayı gerektiren basit bir egzersiz gibi görünse de yeni başlayanlar için biraz zor olabilir. Düz bir zemine veya matınızın üzerine yüzüstü uzanın. Vücudunuzu ayak parmak uçlarınızın ve dirseklerinizin üzerinde duracağınız şekilde yukarı kaldırın. Vücudunuzu bu şekilde tutarak minimum 30 saniye olacak şekilde durmaya çalışın. 

Göbek eritmek için bacak ile çember çizme, bisiklet sürme, dağcı tırmanışı gibi daha birçok egzersiz bulunmaktadır. Bu egzersizler arasından sizin için en uygun olanlarını seçerek oluşturacağınız spor rutini ve beslenme düzeni ile birlikte uygulandığında etkili bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. 

Göbek Eritmek İçin Etkili Beslenme Tavsiyeleri

Göbek Eritmek İçin Etkili Beslenme Tavsiyeleri

Göbek Eritmek İçin Etkili Beslenme Tavsiyeleri

Kilo vermek ya da sağlıklı bir vücuda sahip olmak söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken ilk konu beslenme düzeni ve alışkanlıkları. Beslenme düzeni oluştururken dikkat edeceğiniz bazı tavsiyeler ile özellikle göbek eritmede daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Göbek eritmek için etkili beslenme tavsiyelerini sizler için hazırladık.

 • Bol bol su için. Vücutta yeteri kadar su olmadığında, vücut yağ yakımı sonrasında oluşan atıkları vücuttan atamadığı için depolamaya başlar. Bu yüzden hem yağ yakımı hem de atılımı için su oldukça önemli. 
 • Şekeri mutlaka hayatınızdan çıkarmalısınız. Şeker, kan şekerinin hızla yükselmesine ve düşmesine neden olduğu için daha hızlı acıkmaya ve daha fazla besin tüketmenize neden olur. 
 • Protein ve lif ağırlıklı beslenme düzeni oluşturmaya çalışın. Bu tarz besinler kan şekeri seviyenizi dengeleyerek daha uzun süre tok kalmanızı sağlarlar.
 • Elma sirkesi tüketin. Elma sirkesinin yağ yakıcı özelliği olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Gün içerisinde 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi tüketmeye çalışın.
 • Gün içerisinde 2 bardak yeşil çay için. Yeşil çay içeriğinde bulunan kateşinler antioksidan özelliğinin yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmaya yardımcı olurlar. 

Kadın Gibi ekibi olarak bu yazımızda sizler için: ‘‘Göbek eritmek için ne yapmalı?” ve “Egzersiz ve beslenme” hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Sizler için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için bizim iletişim kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.