Sıradaki içerik:

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş ve Püf Noktaları

e
sv

Göbek İçin Bölgesel İnceltme Yöntemleri

515 okunma — 03 Mart 2018 14:57
bolgesel zayiflama

Kadın erkek birçok insanın problemi olan bölgesel fazlalıklar, sağlığı ciddi ölçüde tehdit etmektedir. Özellikle kadınlarda doğum sonrası büyük bir problem haline gelen göbek için bölgesel inceltme yöntemleri spor ve estetik yöntemler olarak iki ana çözümle uygulanmaktadır.

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

İlk olarak bölgesel yağlanmanın ana nedeni olan sağlıksız beslenme konusunda önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu da bol yeşillik tüketmek, bol su içmek, un ve şekerden uzak durmakla değişecek bir yaşamla mümkündür.

Sağlıklı beslenme sonrası ideal kiloya kavuştuktan sonra spor hareketleriyle vücudun toparlanması gerekir. Kilo veren vücut sarkar ve sıkılaşması için liposakşın gibi yöntemler uygulanılarak vücudun toparlanması sağlanır.

Bölgesel incelme için gerekli olan estetik yöntemleri sizler için araştırdık ve kilo verme sürecinizden sonra sizi destekleyecek birçok alternatifi de bunun beraberinde bilginize sunuyoruz.

Liposakşın

İnceltmek için en etkili yöntem olan liposakşın kilo vermesine rağmen vücudundaki gevşeklikten kurtulamayanlar için oldukça ideal bir seçim oluyor. Ameliyatlı bir yöntem olduğu için çok tercih edilmese de, bazı hastalarda etkin bir çözüm olması açısından cerrahi müdahale şart hale geliyor. Liposakşın ile göbek eritme yöntemleri sadece göbeğin değil bölgesel olarak fazla olan bacak ve kolların da toparlanmasını sağlıyor.

VShape

Selülit başta olmak üzere lokal yağ sorunlarında başarılı bir yöntem olan Vshape, soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerinin bir araya getirilmesiyle uygulanıyor. Akustik kesme dalgalarıyla başlayan süreç yağ hücrelerinin uyarılması ve parçalanmasıyla ortaya çıkıyor.

Kolajen dokuyu güçlendirmeyi hedef alan bu uygulama, yüksek uyarımlarla yağları parçalıyor. Sonrasında da iyileşme süreci başlıyor. Güneş ışınlarından etkilenmemesi için kış aylarında bu yöntemlerin tercih edilmesi gerekiyor. Tek bölge için 10 gün aralıklarla uygulama yapılması mümkün oluyor.

Zeltiq

Kullanılan özel bir cihazla yağları donduran bu sistem son yıllarda çok popüler hale geldi. Yağ hücrelerini neredeyse sıfıra düşüren uygulama bölgesel incelme konusunda başarılı sonuçların alınmasını sağlıyor. Cilt ya da yağlara zarar vermeden uygulanan yöntem, hiçbir yan etki içermiyor.

Ultrashape

Yağ hücrelerini kalıcı olarak parçalayan ultrashape ile bölgesel incelme en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Ameliyatsız incelme tercih eden hastalar için en iyi çözüm olan bu yöntem, diyetine dikkat eden ve düzenli hareketle formunu koruyan kişiler için memnun edici sonuçlar sunar.

Bölgesel İncelme Ameliyatlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bölgesel incelme operasyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kilo konusunda istikrarlı bir tutum sergilemektir. Bölgesel incelmeyle istenilen kiloya ulaşmak isteyen kişiler yanılgıya düşebilir. Bu yüzden aşağıdaki kişiler için bölgesel incelme etkili bir çözümdür.

  • Kişinin fazla kilolarından kurtulmuş olması,
  • Düzenli hareket etmesi,
  • Beslenme düzeninin sağlıklı yaşama uygun olması,
  • Kilo almaması,
  • Sağlıksız beslenmemesi durumunda herkese uygulanır.

Aynı zamanda erkeklere de bölgesel incelme yöntemleri uygulanabilmektedir. Farklı vücut yapısına sahip olan erkekler için de bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için en ideal yöntem ameliyatsız incelme yöntemleri olabilir.

Hangi Yöntemi Tercih Etmeli?

Hangi yöntemin tercih edileceğine karar verilmesi kişinin durumuna bağlıdır. Hekimler hastanın durumuna göre karar vererek uygun yöntemi tercih etmektedir. Bölgesel zayıflama konusunda doğru kararın verilmesi için hastanın kilo verim sürecinin tamamlanmış olması gerekir. Bu kararı veren birçok kişi, kilo konusunda doğru bir yaklaşımla sağlıklı yaşam şeklini benimsemelidir.

Ameliyatsız kilo verme konusunda başarılı sonuçlara ulaşmak için hastanın tedavisini az da olsa masajla desteklemesi gerekmektedir. Ameliyatsız incelme konusunda başarılı yöntemlerin uygulandığı ülkemizde, muayene olmadan karar vermeniz uygun yöntemi kaçırmanıza neden olabilir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.