Sıradaki içerik:

Av Mevsimi İlginç Bir Yaşam Hikayesi

e
sv

Güzelleşmek İçin Sıkça Düşülen Hatalar!

266 okunma — 17 Haziran 2019 16:28
Pedikürden Önce Bacak Tıraşı Olmak

Kadınlar güzellik kavramını bazen fazla abartabiliyor. Güzelleşmek için sıkça düştüğümüz hatalar olabiliyor. Kozmetik ve bakım ürünlerini yanlış kullanmak ve bazı alışkanlıklardan kurtulamamak gibi…

Güzelleşmek İçin Sıkça Yapılan Hatalar!

Şimdi vereceğimiz altın değerindeki tavsiyelere uyar ve güzellik konusunda sık yapılan hatalardan vazgeçerseniz işiniz kolaylaşacak ve daha sağlıklı bir görünümle birlikte güzelleşme çabalarınızın karşılığını alacaksınız.

Güzelleşmek için herkesin doğru ve yanlış olarak bildikleri olabilir.  biz size en sık yapılan hataları ve önerilerimizi sunacağız.

Kahve İçtikten Sonra Dişleri Fırçalamak

Kahve sonrası diş fırçalamak

Kahve sonrası diş fırçalamak zararlı mı?

Asitli ve kafeinli içeceklerden sonra hemen dişleri fırçalamak yanlıştır. Çünkü, dişin dış yüzeyindeki sağlıklı katmana zarar veririz. En az 1 saat beklemek gerekir.

Saçlar Kuruyken Yüzmek

Saçlar Kuruyken Yüzmek

Saçlar Kuruyken Yüzmek Zararlımı?

Hemen hemen herkes saçları kuruyken havuza veya denize giriyor. Bu da saçlar için maalesef çok kötü sonuçlar doğuruyor. Önceden ıslatılan saçlar klorlu suda daha fazla ıslanmayacağından, kimyasalları çok fazla emmiyor. Sudan çıkınca da saçları hemen şampuanlamak gerekiyor.

Şampuanı Çok Fazla ya da Çok Az Kullanmak

şampuanı çok fazla kullanmak zararlımı

şampuanı çok fazla kullanmak zararlımı?

Aşırı miktarda şampuan kullanmak saçları kurutur ve donuklaştırır. İnce telli ve düz saçlar her gün şampuan kullana bilirken kalın ve kıvırcık saçlar haftada en fazla 2-3 kez yıkanmalıdır. Şampuana ek olarak her banyoda mutlaka saç kremi kullanılmalıdır.

Terlemeyi Önleyen Deodorantlar

Terlemeyi Önleyen Deodorantlar

Terlemeyi Önleyen Deodorantlar Zararlımı?

Deodorantlar koltuk altındaki kokuyu maskeler, fakat yapış yapış olmuş ve çok terlemiş bir dokuya engel olamaz. Hatta cildin nemini azaltır. Kullandığımız ürünün açıklamasını okuyarak gece mi gündüz mü kullanacağımızı bilmeli ve sadece terleyen bölgelerimize deodorant sıkmalıyız.

Pedikürden Önce Bacak Tıraşı Olmak

Pedikürden Önce Bacak Tıraşı Olmak

Pedikürden Önce Bacak Tıraşı Olmak

Bu durum çoğumuzun aklına daha önce gelmemiştir, ama önce tıraş olup sonra bacak ve ayak bölgesini kapsayan ve bolca bakteri içeren pedikür işlemine girmek oldukça sağlıksızdır. Mikrop kapılabilir. İki işlem arasında 24 saat olmalıdır.

Buharlı Banyoda Uzun Vakit Geçirmek

Buharlı Banyoda Uzun Vakit Geçirmek

Buharlı Banyoda Uzun Vakit Geçirmek

Aşırı sıcak suya ve buhara maruz kalan bir cilt kurur. Egzaması olanların cildi kızaracaktır. Ilık suyla ve en fazla 10 dakikada duş almak idealdir.

Cilt Bakım Ürünlerine Fazla Kullanmak!

Cilt Bakım Ürünlerine Fazla Kullanmak!

Cilt Bakım Ürünlerine Fazla Kullanmak!

Cilt bakım ürünleri almak yerine doğal yöntemlerle bakım yapılabilir. Sadece çok gerekli olan ürünler kullanılmalı. Temizleyiciyle nazikçe masaj yaptıktan sonra bir güneş koruyucusu ve nemlendirici sürmek yeterlidir. Sivilceler için benzoil peroksit ve salisilik asit içeren birden fazla ürün kullanılmamalıdır.

Didem Bektaş

Makale Yazarı & Editör

Freelance editörlük, tercümanlık ve yazarlık alanında 11 yıldır çalışmaktayım. Kadın, moda, sağlık, güzellik, ilişkiler başta olmak üzere birçok alanda ve habercilik üzerine çalışmalarım oldu. Asıl mesleğin bilgisayar programcılığı. Ancak yazmayı ve araştırmayı sevdiğim için bu işi kendime meslek edindim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.