Sıradaki içerik:

Sanal Flörtte Bilmeniz Gereken Kurallar

e
sv

Her Kısa Kadının Gardolabında Sahip Olması Gereken 6 Parça

424 okunma — 11 Nisan 2018 20:43
kısa bayanlara kombin

Ortalama kadın boyunun 1.60’ın altında olduğu Türkiye’de, kısa kadınlarda boy sorunu oldukça gündemdedir. Kısa olan kadınlar kendilerini olduğundan daha uzun göstermek için bazı püf noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Olduğundan daha uzun görünmeniz mümkün.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Bunun için ise giysinizi ona göre şekillendirmeniz gerek. Bakıldığında, sahip olduğunuz boydan çok daha uzun gözükerek, şık bir görünüm elde edeceksiniz.

V Yaka Giysiler

Boyunuz kısa olabilir; ancak kısa kadınların gardolabında olması gereken v yaka giysiler, bu durumun size rahatsızlık vermesinin önüne geçer. Eğer üstündeki bluzların ya da elbiselerin V yaka olanlarını tercih ederseniz, daha uzun gözükürsünüz.

Giysilerinizin üstünde mümkün olduğunca yuvarlak desenlerin olmasından da kaçınmalısınız. Yani düz çizgilerin olması, V modellerin olması uzun gözükmeniz için ilk püf noktadır. Buna göre hareket etmeniz gerektiğini unutmayın.

Yüksek Bel Pantolonlar

Bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterecek en önemli tamamlayıcı, yüksek bel pantolonlar. Eğer dar paça pantolonlar giyecekseniz mutlaka yüksek belli olanlarını tercih edin. Üstüne giydiğiniz tişört ya da bluzları eğer pantolonunuzun içinde tutarsanız, çok daha uzun bacaklarınızın olacağına emin olabilirsiniz. Kısa kadınların tercih ettiği giysiler araştırmanızda, mutlaka yüksek bel olan pantolonlar karşınıza çıkacaktır. En iyi şekilde değerlendirerek, seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Palazzo Model Pantolonlar

Yüksek bel pantolonların yanı sıra dilerseniz belden bol bir şekilde aşağı uzanan pantolonları da tercih edebilirsiniz. Bu pantolonlar da aynı şekilde boyunuzun olduğundan daha uzun gözükmesi açısından tercih edilebilir.

Genellikle uzun çizgilerin olduğu modeller arasından seçiminizi yaparsanız, pantolonun sizi geniş göstermesinin de önüne geçebilirsiniz. Bu pantolonların düşük bel olanları da mevcut. Siz mümkün olduğunca, yüksek bel palazzo pantolonları tercih edip, kısa gözükmeye son verin.

Midi Elbiseler

Kısa elbiseler bacaklarınızı olduğundan daha kısa göstereceğinden çok fazla tercih etmemenizi öneriyoruz. Kısa olan kadınların elbise tercihi midi boy olmalıdır. Midi boy etekler diz kapağınızın 3 – 5 santim altında durur. Bu sayede boyunuz da olduğundan daha uzun gözükür.

Bu elbiselerin de üstünde çok büyük desenlerin olmamasına dikkat edin. Daha çok küçük desenlerin olduğu ya da desenlerin uzun çizgiler halinde olduğu elbiseleri seçin. Uzun gözükmeniz için en doğru seçim olacaktır.

İspanyol Paça Jean

Pantolon seçimleriniz için sunmuş olduğumuz seçeneklere bir yenisini daha ekliyoruz. Bu da Jean seçiminizi İspanyol paçalardan yapmanız şeklinde olacak. Paçaların aşağı kısma doğru bollaşması, boyunuzu uzun gösterir. Dilerseniz altına topuklu ayakkabı giyerek olduğundan çok daha uzun gözükebilirsiniz. Bu Jean pantolonların yüksek bel olanları da bulunabilir. Bu sayede hem uzun gözüküp hem de bacak boyunuzu daha uzunmuş gibi yansıtabilirsiniz.

Topuklu Ayakkabılar

Topuklu ayakkabı seçiminizin boyunuzun uzun gözükmesi açısından önemlidir. Mümkün olduğunca ince topuklar tercihiniz olmalı. Zarif gözükmek açısından bu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Ancak İspanyol paça pantolonlarda kalın topuklar da tercih edilebilir.

Eğer ayakkabılarınız gözükmeyecekse, topuklu ayakkabılarınızı kalın olanlardan tercih edin. Rahat etmek açısından da avantajlı olduğundan topuklu ayakkabınız kalın topuklu olabilir. Bileklerinizi gösterecek şekilde giymiş olduğunuz topuklu ayakkabı ve pantolon ikilisi de sizin için avantajlı olur.

Sunmuş olduğumuz 6 parçanın mutlaka dolabınızda bulunmasını öneriyoruz. Sizin kişisel tercihleriniz dahilinde, istediğiniz ürünleri alabilirsiniz. Uzun gözükmeniz için vermiş olduğumuz bu tüyolar sayesinde, çok daha rahat hareket edebilirsiniz. Kısa kadınlar uzun görünmek için ne yapmalı sorusunun cevabı dahilinde hareket ederseniz, istediğiniz görünümü elde edersiniz.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.