Sıradaki içerik:

Aldatıldığınızı Anlamak İçin 10 İpucu 

e
sv

Hollywood Yıldızlarının Tercih Ettiği Saç Modelleri

344 okunma — 16 Mart 2018 15:32
ışıltılı saçlar

Kadınların güzelliğinin bir ölçütü olan saçlar, her zaman dikkat çekiciliği arttıran ve yüz hatlarını ortaya çıkaran kısımlardır. Her kadın dolgun saçlara sahip olamasa da, saç modelleri, kadınların çekiciliklerini arttırıcı detaylar olarak dikkat çekiyor.

Ünlülerin Tercih Ettiği Saç Modelleri

Hollywood yıldızlarının tercih ettiği saç modelleri size de ilham kaynağı olabilir.

Farklı saç tiplerine sahip olan kadınların seçimi olan saç kesimleri ve renkleri, daha güzel görünmeye yardımcı oluyor.

Pixie

Scarlet Johnson’dan Keira Knigthley’a kadar tercih edilen Pixie kesim saç modelleri, ülkemizde de Tuba Büyüküstün tarafından tercih edilmişti. Herkese yakışmayan ama yakışanların yüzünün güzelliğini ortaya çıkaran bu kesim, sevimli ve kadınsı görünüm için yüzü küçük olanlara yakışmaktadır.

Bob

Adeta bir çılgınlık gibi dünyaya yayılan bob saç kesimleri ile saçlarını kısa kullanmak isteyen kadınlar adeta bayram etti. Birçok farklı saç modeli arasında stil sahibi bir etkiyle ortaya çıkan bob kesimler, kulak hizasından çeneye verev kesilen saçlarla dikkat çekti. Birçok ünlü bu saç modelini halen severek kullanıyor. Ünlülerin saç modelleri arasında size yakışanı seçmek için, yüz hatlarınıza uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Lob

Bob kesimin uzamış hali olan lob kesim ile saçlarını uzatırken form kaybından şikayetçi olan kadınlar da sevinmiş oldu. Ünlüler arasında çok popüler hale gelen bu model saçlarda dalgalar, kıvırcıklar ve farklı taramalarla birbirinden şık saç tuvaletlerinin de ortaya çıkması mümkün hale geldi. Her saç rengine yakışan lob kesimler, dikkat çeken güzelliğinizi ortaya çıkarmak için ideal bir seçim olabilir.

Sarı ve Dolgun Saçlar

Hollywood denildiğinde aklınıza sarışın ünlülerin gelmesi hayat olağan. Çünkü saç boyalarına bile adını veren Hollywood sarısı, yıldızların vazgeçilmez saç renklerinden biri.

Sarı saçları kısa saç modellerinde görsek de asıl dikkat çekici güzelliğe sahip olmaları dolgunluklarından kaynaklanıyor.

Sarı ve dolgun saçlar Hollywood ünlülerin saç stilleri arasında kesinlikle asla modası geçmeyen stiller arasında.

Uzun ve Dolgun Saçlar

Uzun ve dolgun saçların da asla modası geçmiyor. Dalga yapılmış ya da uçları hafif maşalanmış saçlar her zaman en dikkat çekici kadınların tercihi oluyor. Kalçalara kadar. Uzanan saçlar pek dikkat çekmese de, omuz hizasındaki dolgun saçlar da her zaman seksapelin simgesi haline gelen stiller arasında yer alıyor.

Gizemli Perçemler

Kısa, düz, asimetrik ya da dağınık! Hangi stil olursa olsun kahküllü saç modelleri de oldukça dikkat çeken saçlar arasında oluyor. Perçemlerin yana taranması ya da tamamen Kleopatra tarzında kullanılmasıyla saç modasında hareket isteyenler bu tür kesimleri kullanabiliyor. Farklı saç modelleri arayışında olan kişiler için tercih edilecek olan perçemli saç modelleri, uzun saçlarda da kısa saçlarda da çok tercih ediliyor.

Işıltılı Saçlar

Ünlüler dünyasında marjinal saç renklerine rastlamak pek mümkün değil. Kırmızı, Mavi ya da gümüş rengi saçlarla dolaşan bir Hollywood ünlüsü görmek mümkün olmuyor. Genelde sarı, koyu renkler ve ombreli saçlar kullanan ünlüler, saçlarında ışıltılar kullanmayı tercih ediyor.

Jennifer Lopez ve meşhur karamel saçları, hala modasını ve popüleritesini kaybetmiş değiller. Ya da Cindy Crawford’un kahverengi saçları gibi ışıltılı ve iddialı saç modelleri havasını yitirmiş değil.

Bu yüzden saç modellerini seçerken ten rengi, göz rengi gibi detaylar söz konusu olsa da, birçok ünlü klasik olarak tercih ettiği saç renklerini kullanmayı tercih ediyor. Yani sadece tek bir renk değil, birkaç rengin bir arada kullanıldığı ombreli ve balyajlı saçlar dikkat çekiyor.

[irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.