Sıradaki içerik:

Gençlerin Tarzına Uygun Genç Odası Nasıl Dizayn Edilir?

e
sv

İndirim Kuponları Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

254 okunma — 08 Ocak 2021 18:59
İndirim kuponu

Tüketimin, alışveriş tutkusunun arttığı son zamanlarda satın alınan ürünlerin bütçeyi zorlamaması adına birçok kişi indirim dönemlerini dört gözle beklemekte.

Markalar, müşterilerinin taleplerini karşılamak adına sıklıkla indirim yapmanın yanında müşterilerine alışveriş esnasında kullanabilecekleri indirim kuponları hazırlamaktadır.

Peki bu indirim kuponları nedir, nasıl sınıflandırılır, en iyi indirim kuponu hangisidir, indirim kuponlarına nasıl sahip olabiliriz, indirim kuponları nereden paylaşılmaktadır? gibi sorularınızı yanıtlayalım.

Hangi İndirim Kuponları Daha İyidir?

Yapılan alışverişlerin bütçeyi zorlamaması adına üretilen indirim kuponları kendi aralarında gruplara ayrılmaktadır. Genellikle alt/üst limit veya kategori olarak ayrılan indirim kuponlarını yakından inceleyelim.

 Alt / Üst Limitli İndirim Kuponları

Bir alt veya üst limite bağlı tutulan indirim kuponları, markaların belirlediği limit doğrultusunda kullanılmaktadır. Örneğin, 50₺ ve üzeri alışverişlerinizde kullanabileceğiniz 10₺ tutarında bir indirim kuponu veya 500₺ ve altı alışverişlerinizde kullanabileceğiniz 50₺ tutarında bir indirim kuponu.

Bu limitlere ve karşılığında kullanabileceğiniz indirim kuponlarına markalar karar vermektedir. Ayrıca bazı markalar bu indirim kuponlarını kullanabilmeniz için sizlere bir tarih verebilir ve elde ettiğiniz indirim kuponunu sadece markanın belirlediği tarihe kadar kullanabilirsiniz.

Kategorilere Bağlı İndirim Kuponları

Bu grupta ki indirim kuponlarını genellikle markanın belirlediği kategoride ki alışverişleriniz sonucunda elde edebilirsiniz. Zaman zaman indirim kuponunu da marka tarafından belirlenen kategorilerde, sınırlı bir süre içinde kullanabilirsiniz.

Örneğin, bir süpermarketten alışveriş yapıyorsanız, gıda reyonundan belirli bir tutar üzerinde yapacağınız alışveriş sonucunda deterjan reyonunda geçerli ileri bir tarihte kullanabileceğiniz bir indirim kuponu kazanabilirsiniz.

Bağımsız İndirim Kuponları

En sevilen, kullanıcıların en çok talep ettiği bağımsız indirim kuponlarıdır. Herhangi bir alt veya üst limite, kategoriye bağlı kalmadan kullanabileceğiniz indirim kuponları, bu üç grup içerisinde en iyi indirim kuponudur. Herhangi bir limite ve sınırlama olmadan kullanabilen indirim kuponları markaların belirlediği şekilde hazırlanıp müşterilerine sunuluyor ve ilgi ile karşılanıyor.

İndirim Kuponlarını Kendimiz Üretebilir Miyiz?

İndirim kuponları pek çok alışveriş tutkunu için vazgeçilmez bir parçadır. Alışveriş yapılan her markada, her sektörde indirim kuponlarına ihtiyaç duyan kullanıcılar daha fazla indirim kuponuna sahip olmak istediklerinden, indirim kuponlarını kendilerinin üretip üretemeyeceğini merak etmekte.

Fakat indirim kuponları markalar tarafından belirlenir ve markalar tarafından üretilir. Kendi isteğimize ve talebimize göre indirim kuponu üretmek gibi bir durum söz konusu değildir. Her marka kampanyalarını, indirimlerini ve indirim kuponlarını çok önceden ne zaman ne şekilde yapacağını kendisi belirler.

Örneğin, 2021 yılı içerisinde yapılacak tüm indirimler, indirim kuponları gibi kampanyalar yılın ilk haftalarında markalar tarafından belirlenmektedir. Kullanıcılar ise bu indirim kuponlarına ulaşmak için markanın indirim kuponlarını devreye koymasını beklemektedirler.

İndirim Kuponlarına Para İle Sahip Olabilir Misiniz?

Bazen tek bir indirim kodu ile yetinmek istemeyip daha fazlasına ulaşmak isteriz veya indirim koduna ihtiyaç duyarız ama hali hazırda bir indirim kodu mevcut değildir. İndirim kodlarını para ile satın alıp alamayacağımızı düşünürüz. Peki gerçekten ihtiyacımız olan indirim kuponlarına para ile sahip olabilir miyiz?

İndirim kuponlarını kendi talebimize göre kendimiz üretemediğimiz gibi indirim kuponlarına para ile sahip olabilmemiz de ne yazık ki mümkün değildir. Markaların kampanyaları doğrultusunda kullanıcılarına sunduğu indirim kuponları ücretsiz bir şekilde temin edilebilir.

Bu indirim kuponlarını alışveriş yaptığınız markanın reklam ve tanıtımlarında, kendi online alışveriş sitelerinde, sosyal medya hesaplarında ve iş birliği yaptı bazı sosyal medya fenomenlerinin hesaplarında bulabilirsiniz. Fakat her markanın hesaplarını güncel olarak takip etmek yorucu olacağından ve gözden kaçırma ihtimaliniz olacağından bütün markalara ait indirimleri, kampanyaları ve indirim kuponlarını hizmetinize sunacak bir platforma ihtiyacınız olacaktır. Peki böyle bir platform var mı?

Elbette ki sizin için bütün markaların kampanya, indirim ve indirim kuponlarını bir araya getiren bir platform var. Code To Coupon ailesi tüm indirim kuponlarını bünyesinde barındırarak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunuyor.

En İyi İndirim Kuponu Sitesi Hangisidir?

İhtiyaç duyduğunuz indirim kuponlarını kendiniz üretme veya para ile satın alma gibi bir imkanınız olmasa da her markaya ait güncel indirim kuponlarını bazı internet siteleri üzerinden takip edebilir, böylelikle tüm indirim kuponlarına sahip olabilirsiniz.

İndirim kuponlarına erişebileceğiniz internet sitelerinden en büyük beklentiniz büyük olasılıkla aradığınız her markaya ait indirim kuponları olması ve güncel indirim kuponları olmasıdır. Peki her internet sitesi beklentinizi karşılayabilir mi? En iyi indirim kuponlarını hangi sitede bulabilirsiniz? aradığınız tüm markalara ait indirim kuponlarını en güncel hali ile sizlere sunmayı hedeflemektedir.

2021 yılı içerisinde markaların belirlediği tüm kampanya, indirim ve indirim kuponlarını Code To Coupon sitesi üzerinden elde edebilirsiniz. Ayrıca zaman zaman markalarla yaptığı iş birliği sonucunda ziyaretçilerine özel indirim kuponları da yayınlamaktadır. Aradığınız tüm indirim kuponları için sıklıkla, hatta ihtiyacınız olan hiçbir indirim kuponunu kaçırmamanız adına kaynak siteye üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak en güncel indirim kuponlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.codetocoupon.com/tr/blog/indirim-kuponlari-hakkinda/

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.