Sıradaki içerik:

Ovulasyon Testi ile Hamile Kalanlar

e
sv

Karbonatla Hamilelik Testi

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karbonat ile hamilelik testi yapmak belki saçma gelebilir, ama bu uzun yıllardır kullanılan bir gebelik test yöntemlerinden birisidir. Bilimsel olarak tam karşılığı bilinmiyor ama, belki vardır ama içerisindeki kimyasalları iyi araştırmak gerekir diye düşünüyorum.

Nitekim karbonat kimyasal bir madde idrar da öyle ikisi bir araya geldiğinde gösterdiği reaksiyona bağlı olarak hamile olup olmadığınızı öğrenmek mümkün gözükebilir. Bu işlem özellikle gebelik testlerine oldukça yüksek paralar yatıran hanımlarımız için bulunmaz nimet niteliğinde, boşa giden onca test yerine arada bu karbonat ile gebelik testi yapmaktan bişey kaybetmezsiniz en azından.

Karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır ?

Öncelikle normal hamilelik testlerinde de olduğu gibi idrarımızı bir kaba dolduruyoruz, daha sonra üzerine tek çay kaşığı karbonatı bir seferde ilave ediyoruz. Bir süre bekledikten sonra karbonat idrar içerisinde köpürmeye faaliyet göstermeye başladıysa hamKarbonatla Hamilelik Testi[/caption]ile olduğunuz anlamına geliyor. Eğer karbonat köpürmeden direk çökmeye başlarsa hamile olmadığınız anlamına geliyor.

[irp posts=”4251″ name=”Hamilelikte Sigara Kullanımı | Zararları | Bırakma Yöntemleri”]

Kısaca bu şekilde arkadaşlar daha net sonuçlara ulaşmak için tabiki bilimsel yolları kanıtlanmış hamilelik testlerini kullanmakta fayda var, fakat insanı umutlandıran bu tarz eğlenceli deneylerde yapılabilir. Belki sizin o hevesiniz hamile kalmanıza bile vesile olabilir kimbilir. Karbot haricinde süt, çamaşır suyu gibi birçok ilkel hamilelik testleri yöntemleri var. Bunlar bizim eskilerin makasa mı oturacak bıçağımı diye bebeğin erkek kız olup olmadığını test etmelerine benziyor, aynı şekilde ye tatlıyı çıkar hakkıyı vs 🙂

Karbonat ile hamilelik testi yerine vücudunuzdaki değişimler ile hamileliğinizi anlamak daha doğru ve gerçekci olur. Hamilelik belirtileri isimli yazımıza buradan ulaşabilir, gebelik belirtileri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.