Sıradaki içerik:

Gece Mide Bulantısı ile Uyanmanın Sebepleri

e
sv

Kilo Korumak için Neler Yapılmalı?

243 okunma — 31 Ağustos 2019 15:17
kilo korumak için ne yapmak gerekir

Bir şekilde duyduğunuz veya araştırdığınız bir yöntem ile kilo vermeyi başardınız. Bundan sonraki hedefiniz verdiğiniz kilonuzu korumak olmalıdır. Kilo korumak sanıldığı kadar kolay değildir , bunu sizde biliyorsunuz , bu yazımızda kilo korumak için neler yapılmalıdır bunu inceleyeceğiz.

Çoğu insan psikolojik olarak istedikleri ideal kiloya ulaştıkdan sonra kendilerini daha rahat hissederler. Bu rahatlamanın sonucu olarak da binbir zorluk ile verdikleri kilolar geri gelir.

Kilo Korumak için Neler Yapılmalı?

Diyet uygulanarak başarılan ideal kiloyu koruyabilmek diyet yapmaktan daha zor ve önemlidir. İdeal kiloyu koruma yolları

İlk olarak kendine güvenmek inanmak gerekir. Çünkü zayıflama ilk olarak beyinde başlamaktadır.
Diyete başlamak önemli değildir. Önemli olan istikrarlı olmaktır. Akşam yemekleri çok geç saatlere bırakılmamalı ve hafif yemekler yenmelidir.

[irp posts=”4348″ name=”Kanıtlanmış Zayıflama Yöntemleri”]

Kahvaltı en önemli öğündür. Bu nedenle kahvaltı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Kesinlikle öğün atlamamak gerekir. Öğün aralarında meyve tüketilmelidir. Beslenme şekline dikkat edilmeli ve doğru beslenilmelidir.

Aşırı tüketimden kaçınarak sevilen ve özlenilen yiyeceklerden az oranlarda tüketilmelidir. Vücuda göre beslenilmelidir. Vücuda kilo aldıran gıdalardan uzak durulmalıdır. İstenilen vücut ölçülerine geldikten sonra haftada en az üç gün spor yapılmalıdır. Düzenli yapılan masajlarda oldukça yararlıdır.

Aşırı yemek yemek seviliyor ve bu duruma engel olunamıyor ise mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.
Doğru nefes alıp vermek de oldukça önemlidir. Sivribiber ve zencefil tarzı tok sit atmakta yararlı olan baharatlar tüketilmelidir. Yiyecekler kızartma ve kavurma haricinde haşlanarak ve ızgarada hazırlanarak tüketilmelidir.
Düzenli doktor kontrolü altında olmak ve düzenli test yaptırmak gerekir.

[irp posts=”1616″ name=”Kilo Vermek için Tavsiyeler”]

Kilo verirken kişi kendini yorgun, halsiz ve bitkin hissediyor ise muhakkak doktora başvurmalıdır.
Zayıflamak ve kilo vermek için içeriği belli olmayan ilaçlardan uzak durulmalıdır. Eğer kişi kontrollü zayıflayamıyor ise doktorun verebileceği ilaçlar kullanılmalıdır.

Yemek aralarında bol miktarda ılık su tüketmeye özen gösterilmelidir. Ayrıca yeşil çay gibi bitkisel olarak hazırlanmış çaylar da oldukça yararlıdır. Beslenme listesine mutlaka, yeşilliler, baklagiller, et ve süt ürünleri, tavuk eti, sebze ve meyve olmalıdır.

Şeker, beyaz un ve şekerli içeceklerden uzak durulmalıdır. Stres ve gerginlikten kurtulacak ve kişiyi mutlu edecek uğraşlar ile uğraşılması da son derece yararlı olmaktadır.

[irp posts=”1588″ name=”Metabolizma Hızı ve Kilo Verme”]

Tüketilen yiyeceklerin yanı sıra tüketilen içecekler de oldukça önemlidir. Az yiyorum ama kilo veremiyorum diyor iseniz, tükettiğiniz içecekleri sorgulamalısınız. Gün boyu tüketilen içeceklerin, şeker ve yağ oranı fazla ise kilo vermek yerine kalori ve yağ oranı daha az yiyecekleri tüketmeniz gerekmektedir.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.