Sıradaki içerik:

Çocuklarda Öksürük Nasıl Giderilir? Yardımcı Olacak 4 Yöntem!

e
sv

KIRIK SAÇLARI NASIL ONARABİLİRSİNİZ?

100 okunma — 21 Ağustos 2021 17:21
KIRIK SAÇLARI NASIL ONARABİLİRSİNİZ?

Kırık saçlar, saç uçlarında oluşan saçın cansız ve sağlıksız görünmesine sebep olan birçok kişinin karşılaştığı bir sorundur. Kırık saçlardan kurtulmanın tek yolunun, saçı kestirmek olduğunu düşünenler bu konuda yanılırlar. Peki saç bakımı sizce nasıl olmalı?Kırık saçları kestirmeden onarmak için yapılabilecek bazı adımlar vardır. Şimdi bunları sizlerle paylaşacağız.

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Saç uçlarında oluşan kırıklar, saçların zayıflamasından, güçsüzleşmesinden dolayı ortaya çıkar. Saçların güçsüzleşmesine sebep olan çeşitli birçok faktör bulunur. Bunların en başında sağlıksız beslenme gösterilebilir. Sağlıksız beslenme vücudun çeşitli bölgelerinde sorunlar çıkmasına sebep olur. Sağlıklı beslenmek kişinin vücut sağlığı başta olmak üzere saç sağlığını, tırnak sağlığını hepsini etkiler. Sağlıklı beslenmek vücut için ne kadar önemliyse saçlar için de aynı öneme sahiptir.

Eğer kırık saçlara sahipseniz son zamanlarda beslenmenize pek önem vermediğinizden olabilir. Kırık saçlarınızı onarma yolunda ilk yapmanız gereken kesinlikle beslenmenize dikkat etmenizdir. Kırık saçlarınızı yok etmek onları sağlıklı ve gür saçlara dönüştürmek istiyorsanız sağlıklı ve düzenli beslenin.

Bol Su Tüketimi

Bol Su Tüketimi

Bol Su Tüketimi

Su tüketimi vücut için en önemli, çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Yetersiz su tüketimi sonucunda saçta kırılmalar, dökülmeler, cansızlık görülür. Bunların yanı sıra ciltte kuruluk ve saçta kepeklenme gibi birçok sorun da meydana gelebilir. Su, saçın nem dengesinin düzenlenmesinde görev alır. Uzmanlar, sağlıklı, parlak ve güçlü saçlara sahip olmak için günde en az iki litre su içilmesini öneriyor. Saç kökten beslendiği için sağlıklı ve gür saçların sırrının, dengeli beslenme ve bol su tüketimi olduğu açıktır.

Uygun Saç Bakım Ürünleri Kullanmak

Uygun Saç Bakım Ürünleri Kullanmak

Uygun Saç Bakım Ürünleri Kullanmak

Saçlar gün içerisinde toza, kire, ısıya ve bunlar gibi birçok olumsuzluğa maruz kalır. Tüm bu olumsuzluklar sonucu saç yıpranır, cansızlaşır ve kırılır. Saçı gün içinde gerçekleşen olumsuzluklara karşı ne yazık ki korumamız pek mümkün olmasa da sonrasında yapacağımız müdahalelerle saçın yıpranmasını engelleyebiliriz. Bu noktada canlı, sağlıklı saçlara sahip olmak için saçı destekleyici saç bakım ürünleri kullanmak gereklidir. Saçlar için saçı onarıcı, besleyici birçok saç bakım ürünü bulunmaktadır. Kırık saçları onarmak için çeşitli saç bakım ürünleri kullanmak saçın daha hızlı ve sağlıklı şekilde onarılmasını sağlar. Kırık saçlara sahipseniz ve kırık saçlarınızı onarmak istiyorsanız saç bakımı rutininize onarıcı saç bakım yağları, onarıcı kremler, serumlar eklemek ve düzenli şekilde bu ürünleri kullanmak size ve saçınıza iyi gelecektir. Saçınızı onarırken uygun saç bakım ürünleri kullanmanız daha hızlı sonuç almanızı sağlamakla birlikte kırık saçlardan bir an önce kurtulmanızı da sağlar.

Saç Maskeleri

Saç Maskeleri

Saç Maskeleri

Saç kırıkları, saç derisinde üretilen doğal yağların saç uçlarına ulaşamaması ve ulaşılamayan bu bölgenin zayıflaması ile meydana gelen bir saç sorunudur. Oluşan saç kırıklarına hemen müdahale edilmediğinde ve düzenli bakım da yapılmadığında saç uçları günden güne kırılmaya devam eder ve saçlar cansızlaşır. Kırık oluşumunu tetikleyen dış etkenler de vardır. Bu etkenleri şöyle sıralamak mümkündür; saçın çok fazla ısıya maruz kalması yani düzleştirici, maşa, fön makinesi ile saçı sürekli ısıya maruz bırakmak, saça üst üste uygulanan boya işlemleri ve saçı yanlış taramak. Saç bu etkenlerle karşı karşıya kaldığında uzun vadede saçlarının zarar görmesine, kırılmasına sebep olabilir. Bu noktada onarıcı saç maskeleri ve saçı besleyici maskeler kullanarak kırık oluşumuna engel olmanız da mümkündür.

Bu yazımızda sizler için kırık saçları onarmanın yollarından bahsettik. Siz de kırık saçlara sahipseniz ve de saçınızı kestirmeden onarmak istiyorsanız sizlere önerdiğimiz yolları değerlendirebilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.