Sıradaki içerik:

Kalıcı Makyaj Kaç Seansta Yapılır?

e
sv

Kolay Doğum Yapmanızı Sağlayacak Öneriler

189 okunma — 07 Mart 2018 01:49
Kolay Doğum Yapmanızı Sağlayacak Öneriler

İnternet bazı videolarla doğum konusunun kabusa dönüşmesini sağlayabilir. Bu durum anne adaylarında paniğe neden olurken, aslında doğumun doğal bir süreç olduğunun da bilincine varılması gerekmektedir. Kolay doğum yapmanızı sağlayacak öneriler birçok kişinin hayatını daha kaliteli hale getirmektedir. Uzmanlar doğumda rahat etmek için öneriler konusunda aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Kolay Doğum Yapmanızı Sağlayacak Öneriler

Anne adayları özellikle ilk kez doğum yapacaklarsa, bu sürecin iyi bir biçimde geçmesi için çok fazla kaynak karıştırmaktadır.

Bu kaynaklarla istediğiniz kadar bilinçlenin, içinizde korku varsa bu süreç tokofobiye kadar uzanan bir strese davetiye çıkarabilmektedir. İşte doğum sürecini kolaylaştıran öneriler.

Doğru Hastane Seçimi

Doğum konusunda tereddütleri aşmak ve sorunsuz bir süreç yaşamak için en önemli konu şüphesiz hastane seçimidir. Hastane seçiminde öncelikle hekiminize güven duymanız önemlidir. Hekim sizinle ilgileniyorsa ve sorularınıza güler yüzle cevap veriyorsa bu süreç sorunsuz biçimde aşılabilir.

Hastane evinize yakın olmalı ve her zaman doktorunuz ulaşılır olmalıdır. Doğru bir hastane seçimi yaptığınızda ihtiyacınız olan her an uygun bir karar vererek tetkikleriniz, kilo kontrolünüz ve doğum sürecinizin planlanması mümkün olmaktadır.

Eğitim Alın

Günümüzde doğumu kolaylaştıran etkenler arasında yer alan doğum eğitimi birçok devlet hastanesinde bile verilmektedir. Bu hastanelerde tercih edilen eğitimlere katılarak doğru bir süreç geçirebilirsiniz. Doğum konusunda bilinçlenerek hangi işaretlerin normal hangilerinin anormal olduğunu fark edebilirsiniz. Doğum eğitimleri istediğiniz zaman düzenlenen doğum koçlarıyla da mümkün olmaktadır.

Annenizle Konuşun

Kendi doğumunuz ya da kardeşlerinizin doğumu konusunda annenizden bilgi alın. Doğumlar bazen zor olsa da bebeğinizi kucağınıza aldığınız o anın vazgeçilmez olduğu gerçeği bütün zorlukları ortadan kaldıracaktır. Abartılı doğum hikayeleri dinlemek sizi strese sokabilir. Bu yüzden olabildiğince bilinçlenerek sakin olmaya özen göstermelisiniz.

Doktorunuzla Kaygılarınızı Paylaşın

Doktorunuzla kaygılarınızı paylaşarak doğum konusundaki endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu durumda her sorunuza cevap verebilen ve her zaman ulaşılabilir olan bir hekim bulmanız önemlidir. Doğru hekim seçiminde doktorunuzun ihtiyacınız olan her an ulaşılabilir olması önemli bir detaydır. Bu da genelde özel hastanelerde olan birşey olduğundan hekim seçimi konusunda doğru kararın verilmesi önemlidir.

Yoga ve Gevşeme Egzersizleri Yapın

Hamile yogası ve pilates en güzel sporlar arasındadır. Hamile sporları arasında yer alan yoga ve pilates ne kadar erken dönemde başlarsa o kadar etkili olur. Doğum konusunda iyi bir yardımcı olan bu egzersizler sizi hem ruhen hem de bedenen rahatlatacaktır. Özel gruplara katılarak hamilelikte yoga yapmaya başlayabilir, iç huzurunuzla bebeğinizin enerjisini de olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Özellikle anne grupları doğum sonrası da bu egzersizlere devam ederek kısa sürede formunu geri kazanabiliyor.

Hayatınıza Devam Edin

Hamilelikle ilgili en önemli konu hayatınıza devam etmenizdir. Hayatınız ne kadar doğalsa o doğallıkta bu süreci sürdürün.

Arkadaşlarınızla görüşün, ihtiyacınız olduğunda yürüyüş yapın, temiz hava alın. Birçok egzersiz konusunda başarılı bir sonuç almak istediğinizde yoga ve gevseme egzersizleri, hamilelikle ilgili bir kaç kitap ve bir arkadaş tavsiyesi içinizi rahatlatacaktır.

Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı beslenerek bebeğinizi ve formunuzu korumayı öğrendiğinizde psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sağlıklı beslenmek bedenen de güçlü olmanızı sağlar. Bu yüzden istediğiniz zaman istediğinizi yerken, bu seçimlerinizi her zaman en doğru yöntemleri tercih ederek yapmanız uygun bir karar olacaktır. Doğuma onlarca kilo alarak girdiğinizde doğal olarak kendinizi kötü hissetmeniz söz konusu olmaktadır. Birçok kişi kolay doğum için öneriler konusunda kilo almamayı ihmal ettiğinden bu husus da önemlidir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.