Sıradaki içerik:

Kocalarını Tanınmayacak Hale Getiren Kadınlar :))

e
sv

Kolay Saç Toplama Yolları Ve Modelleri

534 okunma — 09 Haziran 2019 13:29
Kolay Saç Toplama Yolları

Dağınık saçlar kadınlar için bir sorun teşkil ediyor ve doğal olarak rahatsız ediyor. Kadınları çok rahatsız eden bu konu hakkında detaylı bilgi araştırması yaptık. Size zaman kazandıracağını düşündüğümüz pratik ve kolay saç toplama yolları ve saç toplama modelleri hakkında detaylı bilgi aktaracağız.

Saçları Kolay Toplamak İçin Püf Noktalar

Saç şekli, modeli kısa, uzun, kıvırcık ya da düz olan kadınlar için saç yapımı sabah saatlerinde zor olmaktadır.

Saçınızın modeli her ne olursa olsun şekillendirilmesi için bazı çözümler vardır. Kolay Saç Toplama Yolları konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

  • Kısa saçlara şekil vermek için çubukları kullanabilirsiniz. Saçlarınıza çubukları geceden sararak sabaha kadar saçınızda kalmasını sağlayın. Bu şekilde ısıtıcı olmadan saçınızı daha orijinal ve doğal kıvırcık modeli elde etmiş olacaksınız. Sabah uyandığınızda saç yapmakla uğraşmayacaksınız.
  • Uzun saçlar için de hızlı ve kolay saç modelleri mevcuttur. Özellikle saç örgüleri. Saçınızı geceden ya da sabah uyanınca örerek fazla çaba sarf etmeden düzgün bir saça sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda son zamanların modası olan yarım kuyruk şeklinde saçınızı toplayabilirsiniz. Bu saç modeli hem çalışan kadınlar için hem de öğrenciler için kullanışlı bir saç şeklidir.
  • Akşam gezmesi saç stilinden tutun da düğün de kullanacağınız saç stili ve sofistike saç stillerine kadar olağanüstü bir yeteneğe sahip olmanıza gerek yoktur. Tüm saçları tasarlamak öğrendikten sonra beş veya on dakikanızı almayacaktır.
  • Saç şekillendirme konusunda özellikle kıvırcık saçları şekillendirmek oldukça zordur. Şimdi sizlere kıvırcık saç şekillendirmesi konusunda bilgi vereceğiz.

Yarım At Kuyruğu Şeklinde Saç Toplamak

Oldukça çabuk ve tüm saç boyutuna uyan yarım at kuyruğu saç modeli sizlere spor şıklığını yaşamanın keyfini sunacaktır. İster okulda, ister iş yerinde kullanabileceğiniz saç modeli ve saç buklelerini öne çıkarmanın en iyi yoludur.

Yarım At Kuyruğu Şeklinde Saç Toplamak

Yarım At Kuyruğu Saç Modeli

Kolay Saç Topuzu Yapmak

Topuz düz saçlar için müthiş bir saç şekli olduğu gibi aynı zamanda kıvırcık saçlar içinde en kolay ve en iyi saç modelleri arasında yer almaktadır. Aceleci olduğunuz sabahlar için ideal olan saç modeli yüzünüzün ön plana çıkmasını sağlayan saç şeklidir.

Topuz Saç Toplamak Nasıl Olur

Topuz Saç Toplama Modeli

Kıvırcık Saç Şekillendirmesi Zorluğu

Kıvırcık saçların şekillendirmesi diğer saçlara göre daha zor olmaktadır. Özellikle  kalın telli kıvırcık saçlara sahip olan kişiler için saç yapım işi oldukça zor bir hal almaktadır. O açıdan aceleniz olduğu zaman ek tercih etmemenizi öneririz. İyi yapılamadığında çok kötü gösteriyor. Saçlarım iyi olsun derken berbat bir hala düşebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Şekillendirmesi Nasıl Olur?

Kıvırcık Saç Toplama

Isı Olmadan Saç Şekillendirme

Isı olmadan saçlarınızı şekillendirmek artık kolaydır. Saçlarınızda eğer kabarma var ise, bukle vermek biraz zor olabilir. Saçları şekillendirmek sanıldığından daha kolay ve basittir.

Öncelikle saçlarınızın ıslak olması gerekmektedir. Daha sonra saçlarınıza bir saç kremi ve maske kullanmanız saçın yatışmasını sağlayacaktır. Saçlarınızı ıslattığınızda saç daha elastik olmaktadır. Bu nedenle saçlarınız kurumadan şekil vermek daha kolaydır. Bu yöntem özellikle ince saçlar için kullanılmaktadır.

Kabarık saçlar özellikle bukle oluşturmada zorluk çıkarabilir. Bundan dolayı saçlarınızı iyi nemlendirmeniz gerekmektedir.

Eğer saçlarınız şekil vermeden önce dolaşmışsa önce saçlarınızı açmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için organik krem ya da yağlar kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yumuşattıktan sonra şekil vermeye başlayabilirsiniz. Eğer saçınızı topuz yapacaksanız, kıvırcık saçlarınızı kısım kısım bölmeniz gerekmektedir.

Saç Toplamak İçin Kolay Modeller

Pratik Saç Toplamak İçin Modeller!

Saçın şekillendirilmesi her zaman en alt kısımdan başlanarak yapılması sizlere kolaylık sağlayacaktır. Saçlarınızı böldüğünüz kısımlar ne kadar ince olursa şekil vermeniz o kadar kolay olacaktır.

Saçlarınız eğer düz ise, geceden saçınızı küçük parçalara ayırarak pipet sarabilirsiniz. Sabah uyandığınızda muhteşem bir kıvırcık saça sahip olmuş olacaksınız. Saçlarınızı sabah açtığınızda kırılmaması için bakım yağı kullanmanız saçınızın hem daha parlak görünmesini hem de kolay kolay bozulmamasını sağlayacaktır.

Eğer ben bunlarla uğraşamam diyorsanız saçlarınızı geceden sıkıca örüp sabah açtığınızda da doğal dalgalar elde edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.