Sıradaki içerik:

Vücut Şekillendirme Yöntemi: Liposuction

e
sv

Koltuk Takımı Seçerken İhtiyacınız Olan Tüm İpuçları

147 okunma — 26 Ekim 2020 00:25
Koltuk Takımı

Evinize koltuk alacaksınız; çok seçenek var ve türlü karar veremiyor musunuz… Haklısınız, koltuk takımı seçimi zor ve önemli bir süreçtir.

Bir yandan bütçeyi dengede tutarken bir yandan kaliteli ve tarzınızı gösterebilecek ürünler tercih etmek isterken işler biraz karışabilir.

Tarzınızı dekorasyonunuza yansıtmanın en iyi yolu dekorasyon stillerini bilmekten geçiyor, önce onlara bir göz atalım ardından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kritik ip uçlarına bakalım.

Seçim yapmanızı da biraz olsun kolaylaştıralım…

Size Yakışan Koltuk Takımı Modelleri

Yaşam alanınızı stilinize uygun bir şekilde dekore ederek kendiniz için en iyi ortamı yaratabilirsiniz. Bunu yapmak için ise bilmeniz gereken ilk şey hangi tarz bir koltuk takımının size göre olduğudur.

Country Tarz Nedir?

Country kavram kapsamında daha çok ekoseler, böcekler, renkli tasarımlardan oluşmaktadır. Genellikle halk arasında kır stili olarak tarif edilen bu tarz evinize heyecan ve ışık katar. İşten yorgun ve bitkin geldiğiniz bir günü düşünün, geldiğinizde karşılaşacağınız renkli ve ruhunuzu besleyerek size bir rahatlama yaşatabilecek bir koltuk takımı arıyorsanız country sizin seçiminiz olabilir.

Chester Tarz Nedir?

400 yıldan fazla geçmişi olan bu tarz hala günümüz evlerinde kullanılmaktadır. Son dönemlerde yeniden yükselişe geçen bir tasarım olma özelliğini taşıyan chester tarzı daha çok geniş oturma odalarında ve salonlarda ferah ve şık bir görüntü yakalamak isteyenlerin koltuk takımı tercihi. Küçük odalarda bu tarzın kullanılamamasının en büyük sebebi dayama yerinin alanının oldukça fazla olmasıdır. Eğer küçük bir alanda kullanmak isterseniz koltuk sayısını azaltmanız gerekebilir.

Modern Tarz Nedir?

Süslemelerden uzak ve yalınlığı öne çıkaran bir tarzdır. Eğer evinizde yalın ve net bir şıklık arıyorsanız, gözleri yormayan ama fark yaratmayı başaran tasarımlar arıyorsanız modern tarz sizin için doğru seçim olabilir. Modern koltuk takımları daha çok düz hatlar üzerine yapılandırılır, halılar büyük çoğunlukla tek renktir ve geometrik desenler baskın durumdadır.

Koltuk Takımı Seçiminde 3 Kritik İpucu!

1- Sağlamlığa Dikkat Edin: Bir koltuk takımının iskelet sistemi onun en temel yapısıdır. Koltuk takımı alınırken bakılması gereken ilk unsurlardan birisi iskelet sisteminin ne kadar sağlam olduğudur. Koltukların ömrü iskeletinin ve kumaşının ne kadar dayanıklı malzeme ile yapıldığıyla doğrudan ilgilidir. Koltuk takımı fiyatları bakımından en çok üretildiği malzemeden etkilenir, uzun ömürlü mobilyalar için sağlam iskelet yapısı olan koltuk takımları tercih edilmelidir.

2- Boyut: Yaşam alanınız için seçeceğiniz koltuk takımının boyutu büyük önem arz etmektedir. Seçtiğiniz koltuk takımının boyutunun odanıza uyum sağlaması gerekir. Mobilyayı kullanacağınız alana takımınızın ne büyük ne de küçük gelmesi gerekir. Küçük geldiği durumlarda fonksiyonelliği yakalayamazken, büyük geldiği durumlarda ise yaşam alanınızdan ödün vermiş olursunuz. Seçimlerinizi yaparken buna dikkat ederseniz istediğiniz görüntüyü elde etmeniz kolaylaşacaktır.

3-Konfor Faktörü: Elbette bu maddeye kadar olan tüm hususlar önemli fakat son sırada gibi gözükse dahi rahatlık en başlarda gelmektedir. Yastıklarınız ve kumaş yapınız ne kadar rahatsa oturum rahatlığınız da o derece iyi olacaktır. Burada kişisel özelliklerinize göre seçim yapmak en mantıklısı olacaktır. Bazı kişiler sırtlarını yumuşak bir yastığa yaslamayı severken bazı kişilerse sert bir yastığa yaslanmayı daha rahat bulabilirler. Tercihlerinizi yaparken bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Koltuk takımı seçimlerinde size yön göstermeye çalıştık. Bu noktadan sonra seçim sırası size kalmış durumda. Günün yorgunluğunu attığınız koltuk takımlarınız önem arz eden alanlardan bir tanesi. Saydığımız tüm bu maddeleri karşılayacak kaliteli, dayanıklı ve her stile uygun şık mobilyaları Engince Mobilya’da bulabilir ve yaşam alanınızı kaliteli bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.