Sıradaki içerik:

Kadınlığın Yeni Hali Pantolonlar mı Etekler mi?

e
sv

Kullanışlı ve Şık Yemek Odası Takımları

434 okunma — 04 Kasım 2016 11:51

Tüm ailenin sofrada buluştuğu, en güzel anılarını paylaştığı, özel günlerde toplandığı yemek sofraları hem Türk hem de dünya kültüründe büyük önem taşıyor. Evinizin bu özel ve samimi odasını Enza Home farkıyla dekore edebilirsiniz.

Trend Yemek Odası Takımları

Salonunuzda ya da ayrı bir bölümde bulunan yemek odası takımları, en güzel sofraları hazırlamanız, sevdiklerinizi en güzel şekilde ağırlamanız için en ince detaylar düşünülerek tasarlanıyor.

Birbirinden güzel tasarımlarla ister modern ister klasik dekorasyon anlayışına göre takımları tercih edebilirsiniz.

Her Eve Göre Tasarımlar

Her yemek odası takımında farklı parçalar, farklı yaklaşımlar bulunuyor. Takımların değişmez elemanları masaları ve sandalyeleri oluyor. Seçiminizi yaparken ne sıklıkta ve ne kadar kalabalık misafir grupları ağırladığınızı göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

polka-yemek-odasi-enza-home

Kalabalık misafir grupları ağırlıyorsanız, büyük masalar sizin için daha uygun seçenekler olacaktır. Masanızın açıldığı zaman ve kapalı olduğunda ne büyüklükte olduğu da büyük önem taşıyor. Salonunuzun ya da yemek odanızın büyüklüğüne uygun bir masa tercih etmelisiniz. Masanın büyüklüğü odanızın sıkışık görünmesine neden olabilir.

Yemek odası takımı denilince ilk akla gelen mobilyalardan biri konsollar, büfeler oluyor. En güzel sofraları hazırlayacağınız tabaklarınızı, bardaklarınızı, sunum aksesuarlarınızı muhafaza edeceğiniz konsol ya da büfeler, yemek odanızın en önemli parçalarından birini oluşturuyor. Bu konsolların üzerinde genelde bir ayna kullanılması ise odanıza ferahlık ve genişlik katıyor.

Bazı yemek odası takımları modellerinde vitrin seçeneği de bulunuyor, özellikle bardakları, eski ya da değerli aksesuarlarınızı vitrininizde sergileyebilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonunda Ufak Dokunuşlar

Yemek odası takımınızı belirlerken salonun ve evin geri kalanındaki dekorasyon seçimleri de büyük önem taşıyor. Yemek odası genellikle salona bağımlı bir parça olduğundan salondaki dekorasyon anlayışını bu bölümünde de sergilemek isteyebilirsiniz.

Bunun için aynı takımın koltuk ve yemek odası alternatiflerini bir arada kullanmak bir alternatif olabilir. Örneğin Polka Koltuk Takımı’nı, Polka Yemek Odası ile tamamlayabilirsiniz. Böyle bir durumda dekorasyonunun monotonlaşmasını engellemek amacıyla renk ve doku katacak kontrast detaylar, ilgi çekici aksesuarlar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Eğer sade ve minimalist bir dekorasyondan yanaysanız, Lina gibi sade modelleri, eğer biraz farklılık yaratmak istiyorsanız, Zen gibi sıcak ve yenilikçi modelleri tercih edebilirsiniz. En güzel yemek odası takımları çeşitlerini yerinde görüp deneyimlemek ve evinizin dekorasyonunu birçok güzel anıya ev sahipliği yapacak bir yemek takımı ile zenginleştirmek isterseniz, Enza Home’un tüm dünyaya yayılmış 162 mağazasından birine gelerek, hem takımları hem de bu takımları tamamlayabileceğiniz aydınlatma ve halı seçeneklerini inceleyebilirsiniz

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.