Sıradaki içerik:

Bebek Kusmasının Nedenleri ve Çözüm Önerisi

e
sv

Makyaj Çekmecenize Küçük Bir Bahar Temizliği Yapmaya Ne Dersiniz?

417 okunma — 26 April 2020 08:00
kozmetik ürünleri kullanımı

Malum zorlu günlerden geçiyoruz. Kendimizi izole ettiğimiz ve evde daha çok zaman geçirmek zorunda kaldığımız bir süreç bu. Kitap okuyoruz, videolar, filmler izliyoruz. Uzun zamandır bizi bekleyen o çekmece ve dolapları bile çoktan düzenledik.

Peki, hazır evde vakit geçirdiğimiz şu süreçte makyaj çekmecenize de yakından bir göz atmaya ne dersiniz?

Örneğin, makyaj dolabınızdaki kozmetik ürünleri ne kadar yeni? Rujunuz eskimiş ya da modası geçmiş olabilir mi? Yoksa o oje kurumuş mu?

Belki de yeni bir rimel almanın zamanı çoktan geldi de geçiyor bile…

Gelin, birlikte hem makyaj ürünlerinizi elden geçirelim, hem de uzun ömürlü bir kullanım için doğru saklama koşullarına göz atalım.

Yüz Makyaj Ürünlerini Saklarken…

Her yeni trend ve mevsimle renkler ve tarzlar değişirken çoğumuz kendimize hakim olamayıp en iyi makyaj malzemeleri tercihlerimizi yaparak makyaj çekmecelerini dolduruyoruz. Hazır vaktimiz biraz daha bolken, onları ayıklamanın tam zamanı! Mesela işe rujlarınızı renklerine göre ayırarak başlayabilirsiniz.

Makyaj çekmecenizde ya da çantanızda küçük bölmeler yaratarak veya boş kutulardan kendinize bölmeler yaratarak ruj, far, rimel ve diğer kozmetik ürünleri sınıflandırabilirsiniz. Gece ve gündüz kullanımına göre ayırmak da işinizi kolaylaştıracaktır.

En çok kullandığınız cc krem veya bb krem gibi ürünler elinizin altında olmalı. Kozmetik ürünleri nemli ortamlardan etkilendiği ve bozulabildiği için onları saklarken de uymanız gereken birkaç adım var. Banyodaki makyaj dolabınızın kuru bir ortama sahip olmasına dikkat edin.

Kozmetik ürünleri muhafaza ederken sıklıkla yapılan bir diğer hata da onları buzdolabında saklamaktır. Oysa nasıl aşırı sıcaktan etkilenebiliyorlarsa, soğuk da rimel ve ruj gibi yüz makyaj ürünleri açısından çok sağlıklı bir ortam yaratmaz. Rimel ve göz kalemlerinizi oda sıcaklığında tutmanız yeterli.

En kolay ruj bozulabildiği için ne sıcak ne de soğuk bir ortamda olmalıdır. Fondöten, cc krem veya bb krem de serin yerde saklanması gereken kozmetik ürünleridir. Bu listede buzdolabına konulabilecek tek ürün aslında ojeler. Akışkan yapıları gereği onları buzdolabında saklamak daha uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar.

En Sevdiğimiz Kozmetik Ürünleri Göz Önünde Olsun

Eğer makyaj çantanız ve çekmeceniz kullanmadığınız ürünler ile dolduysa, en sevdiğiniz tonları ve kullanım sıklığını göz önüne alarak bir ayıklama yapabilirsiniz. Tarihi geçmiş ürünlerden hemen kurtulmanız gerektiğini de unutmayın. Belki de o ruj artık sizin tarzınıza hitap etmiyor ya da modası çoktan geçti.

Hemen atın! Çünkü bir gün sürerim diye sakladığınız tüm o kozmetik ürünleri zamanla sağlığınız için tehlike teşkil etmekten başka hiçbir işe yaramıyor. Siz artık koyu far kullanmıyorsanız, o far paletini bu tonları seven bir arkadaşınıza da hediye edebilirsiniz.

kozmetik ürünleri kullanımı

Çekmecenizi ve makyaj çantanızı düzenlerken kozmetik ürünleri her zaman elinizin altında olacak şekilde yerleştirmek, hem aradığınızı kolaylıkla bulmanızı sağlar, hem de bozulmalarını engeller. Düzenlemeyi bitirdiniz, bahar temizliği de tamam, şimdi sıra eksikleri tamamlamakta!

Yepyeni Kozmetik Ürünleri ile 2020 Yazına Hazırlanın!

Eskilerden kurtuldunuz. O halde en iyi makyaj malzemeleri Golden Rose’un zengin kozmetik ürünleri arasında sizleri bekliyor. Miracle Pencil Contour Lips Brighten Eye Look – Sihirli Göz ve Dudak Kalemi hem dudaklarınıza hafif pembe bir hava katar, hem de göz içine uygulanarak gözünüzün daha parlak görünmesini sağlar.

Yaz aylarında kirpiklerinize altın rengi bir ışıltı katmak isterseniz, GR Diamond Breeze Glitter Topcoat Mascara-24k Gold yeni rimeliniz olmaya aday! GR Nude Look Pearl Baked Eyeshadow ise mat ve sedefli tonları ile ışıltılı rimelinize uyum sağlayacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.