Sıradaki içerik:

Sabahları kalktığımda belim ağrıyor ?

e
sv

Makyaj teknikleri resimli anlatım

1477 okunma — 03 Temmuz 2016 02:14

Makyaj bayanlar için olmazsa olmaz güzellik etkenlerinden biridir, bu güzelliğin hakkını verebilmek için makyaj uygulamasını abartmadan ve doğru teknikler kullanarak yapmak son derece önemlidir. Her işin olduğu gibi doğru makyajında bazı pratik teknikleri vardır, bu teknikleri uygulayarak yapacağınız makyaj size abartı bir görünümden uzak sade ve şık bir gösteriş katacaktır.

Doğru makyaj tekniklerini sizlere resimli anlatımlar ile aktaracağım, basit ve pratik şekilde nasıl makyaj yapabileceğinizi örneklerimize bakarak daha rahat anlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Birinci aşama : fondoten, kapatıcı ve pudra

Makyaj teknikleri resim

Öncelikle işleme yüzümüzü kusurlarından arındırarak başlayacağız bunun için başlıca kullanacağımız makyaj ürünleri arasında fondoten, göz altlarımız için kapatıcı ve alın, çene bölgemiz için pudra kullanacağız. Bu ürünlerin renk tercihlerini tek tip ve yakın tonlarda seçmeniz şık bir görünüm elde etmek için son derece önemlidir. Daha sonra resimde de belirtiğim bölgelere uygulamaya başlayacağız.

Fondoten : Nemlendirici ile nemlendirdiğimiz cildimize ilk olarak uygulanacak malzemedir. Fondoten fırçası yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Kapatıcı : Cildin kusurlu bölgelerine uygulanacak kapatıcı işlemi sihir gibidir, genellikle sorunlu alanlarımızda kullanmalıyız, bu kusurları gizlemek için birebirdir. Özellikle göz altları, burun bölgesi ve güldüğümüzde ağız çevresinde oluşan kırışıklıklar için kullanılabilir. Az bir miktar sürmeniz ve iyice karıştırmanız gerekmektedir.

Pudra : Uygulamaya hafif hafif alın bölgenizden başlayarak, çene üzerine doğru süpürme işlemi şeklinde uygulayın. Cildinize parlaklık kazandıracaktır. Bunu son adım olarak yapıyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarda kullanabilirsiniz.

Makyaj Teknikleri

Sorunsuz bir makyaj tamamlama için, kapatıcı bir fırça veya makyaj süngeri kullanın.

Sonraki aşama : kaşlar

Kaş makyajı teknikleri

Kaşlar gözünüzü daha çekici gösterir. Dolgun kaşlar olduğunuzda daha genç görünmenizi ve etkileyici bakmanızı sağlar, tabi abartmamak şartı ile. Kaşlarınız arasındaki boşlukları doğal bir şekilde doldurabilirsiniz.

Doldurma işlemi yapacağınız kaş üzerinde saçtaki gibi konturlar oluşturabilmek için mutlaka bir kaş kalemi kullanın.

Makyaj Teknikleri 2

Kaşları doldurmaya alttan başlayın, yukarı doğru şekil verin böylece bir ombre etkisi yaratır ve gerçeğinden farksız bir görünüm kazanır.

Önemli : Göz farları

Göz makyajı teknikleri

Üç renk ( karşıt ve koyu gölge, vurgulayıcı) kullanarak gözlerinizi örnek resimdeki gibi daha parlak ve daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Klasik bir teknik ile uygulamaya başlayın, gözün iç köşesinden kaş kemiğine kadar olan hatta karşıt gölge rengini yani nötr rengi kullanın. Daha sonra vurgulayıcı renk ile hassas dokunuşları tamamlayın, koyu gölge rengi ile de gözlerinizi canlandırın.

Sizin göz kapağınızın kemik yapısı ile hareket edin böylece işiniz daha kolay olacaktır, akışına bırakın ve göz yapınız kendi şekillensin. Bu şekilde yapacağınız harmanlama ile muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cildinizin tonuna yakın renkte bir göz farı seçin ve göz kapağınıza uygulayın

Makyaj Teknikleri 3

İyi bir uygulama yapabilmek için kabarık göz farı fırça kullanın.

Cildinizin tonunun biraz daha derininde bir renk seçin ve uygulayın, böylece kırışıklıklarınızda ortadan kaybolur.

Makyaj Teknikleri 4

Gözünüzün dış köşesinden itibaren katlanma çizgisi boyuncu içeriye doğru süpürme işlemi yapabilirsiniz, daha sonra iç köşeye ve kaş kemiğinize vurgulayıcı uygulayın.

Özel ipucu : Güzel görünümlü bir gölge verebilmek için uçlarını rahat görebileceğiniz bir fırça tipi seçin, böylece hatasız bir uygulama yaparsınız.

Eğlence zamanı : eyeliner

Makyaj Teknikleri 5

Kirpiklerinize yakın bölgeye ince bir astar uygulayabilirsiniz, ince bir fırça işinizi görecektir. Eğer göz kapağınız yumuşaksa göz açık bir şekilde astar uygulayabilirsiniz, muhteşem bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Eyeliner zor bir işlem olarak görülebilir fakat küçük denemelerle güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Klasik sürüş tekniklerini kullanarak kirpik hatlarınıza yakın ve sıkı bir işlem uygulayın.

Biraz abartmak isterseniz, takma kirpik kullanın

Neredeyse bütün ünlüler kırmızı halı üzerinde yürürken takma kirpik kullanırlar, önemli olan göz tipinize uygun olan takma kirpiği tercih etmektir.

Taktığınız takma kirpiklerin uçlarından dışarıya doğru maskara uygulayın, bunu alt kirpiklerinize de yapın. Eğer yeterince belli olmadıysa ikinci bir kat daha uygulayabilirsiniz, sadece takma kirpikler değil doğal kirpikleriniz de maskara ile oldukça etkileyici bir görünüm kazanabilir.

Takma kirpiğin tabanına hafif yapıştırıcı bir tabaka sürün ve gözyaşı kanalından gözün dış köşesine uzanan bölgeye uygulayın. Yavaşca parmaklarınız ile yapıştırma işlemini tamamlayın. Merak etmeyin suda kolayca çıkarlar ve gözünüze herhangi bir zarar vermezler.

Makyaj Teknikleri 6

Sahte kirpikleri uygulamadaki püf noktası gözünün içerisinde kuruması ve yapışmasıdır. Zaten açık tutkal çabuk kuruyan bir maddedir.

Şimdi sihirli dokunuş zamanı

Cilt makyajı teknikleri

Bronzlaştırıcı teninizi biraz daha koyu renge çevirir, allık ile elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarırsınız ve aydınlatıcı ile bebeksi bir yüze sahip olursunuz.

Aydınlatıcı : Yanaklarınızın üstüne, burun ve göz kapaklarınızın iç kısmına uygulayabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı : Yüzünüzün belli kısımlarına uygulayacağınız bronzlaştırıcı ile yüzünüz daha canlı ve çekici bir görünüme sahip olur. Ayrıca yüz hatlarınız belirginleşerek kadınsı bir güzellik katar.

Allık : Yanaklarınıza uygulayarak yüz hatlarınızın belirginleşmesini sağlar, kadınsız görünüm ve elmacık kemiklerinizi öne çıkararak yüzünüzü zarif ve şık gösterir.

Makyaj Teknikleri 7

Göz farında olduğu gibi bronzlaştırıcı uygulamasının en önemli parçaları allık ve aydınlatıcı ile birlikte uygulanmasıdır.

Sonuncu aşama : ruj

Makyaj Teknikleri 8

Dudakların dolgun görünmesi oldukça önemlidir, bu nedenle ruj sürerken dikkatli ve dolgun gösterişli şekilde sürülmelidir. Ve tabiki birbirine uyumlu simetrik bir şekilde uygulanmalıdır.

Bir dudak fırçası kullanmak her zaman daha sağlıklı ve kolay uygulanabilen yöntemdir. Kontrolün tamamen sizde olmasını sağlar.

Ruj konusunda önemli hususlardan biride renk tercihidir. Abartıya kaçmamak durumundasınız, kıyafetlerinize veya yüz makyajınıza uygun bir ton seçerek bu mükemmel makyajı sonlandırabilirsiniz.

Ve bitti nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Makyaj Teknikleri 9

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.