Sıradaki içerik:

Başarılı Çocuk Yetiştirme Tüyoları

e
sv

Mutluluk Garantili Evlilik Tüyoları

199 okunma — 25 Ocak 2018 15:40
Mutlu evliliğin sırrı

Evlilikte yaşanılan sorunların ve eşler arasında zamanla çıkan uyumsuzlukların sebepleri, hayatı paylaşan eşlerin ikisi içinde geçerlidir. Bazen kadının, bazen ise erkeğin yaptığı hatalar yüzünden, evlilik çıkmaza girmektedir. Bu çıkmaz eşleri agresif ve sevgisini göstermeyen kişi haline getirebilir. En küçük şeylerden büyük kavgalar yaşanmaya başlar ve zamanla romantizm kaybolur.

Evliliği canlı ve sıcak tutmak eşlerin elindedir ve sağlam temellere dayanan mutlu evlilikler uzun yollar sürmektedir. Evliliklerde zamanla romantizmin kaybolmaması ve evlilikteki heyecanın devam etmesi için işte mutlu evlilik tüyoları….

Birlikte Yemek Yiyin

Aile olmanın simgelerinden biri birlikte yenilen yemeklerdir. Akşam yemeklerinde olmasa da günde bir öğünü eşiniz ile birlikte yiyin ve aile bağlarınızı kuvvetlendirin.

Mutlu bir evlilik için ne yapmalı?

Ona Değer Verdiğinizi Gösterin

İnsanın özellikle eşi tarafından değerli olduğunu hissetmesi evlilik için önemlidir. Eşinize verdiğiniz değeri küçük şeyler yaparak gözterebilirsiniz. Mesela onu hiç beklemediği bir anda öpebilir, ona küçük notlar yazabilir veya onu düşündüğünüzü göstermek için beklemdiği bir zamanda ona telefonla arayabilirsiniz.

Mutlu evliliğin ip uçları nelerdir?

Eşinizle Sohbet Edin, Duygularınızı Paylaşın

Mutlu evlilik tüyoları arasında en önemlisi eşinizle sohbet etmektir. Günde en az 10-15 dakika gün içinde yaptığınız şeylerden bahseden sohbettiniz, eşiniz ile iletişiminizi arttıracaktır.

Ani Hareketlerden Uzak Durun

Eşinizle konuşmalarınızda ani parlamalar ve hareketlerden uzak durmalısınız. Eşinize ağır gelecek sözler söylemekten kaçının. Unutmayın öfke ile kalkan zarar ile oturur.

Başbaşa Bir Yerlere Gidin

Başbaşa dışarda bir gün veya birkaç saat geçirin. Eşiniz ile sinemaya gidebilir, bir cafede bir kahve içebilir veya yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bunu haftada birgün belirleyerek kolayca yapabilirsiniz. Belirlediğiniz günü atlamamaya çalışın. Çünkü bu siz ve eşiniz için özel bir zamandır.

Söylenmekten Vazgeçin

Eşler arasında yaşanılan yanlış anlaşılmalar, eleştirileri de yanında getirir. Yaşanılan yanlış anlamaları hemen çözmeye çalışın fakat bunu söylemeden yapın. En fazla bir gün içinde kafanızdan atmaya çalışın.

Mutlu evliliklerin sırrı

Eşinize Dokunun

Romantizm veya cinsellikteki dokunma, günlük yaşam yoğunluğunda işe yaramayabilir. Eşinize sarılma veya el ele tutuşma ilişkiyi güçlendirir. Birlikte bulaşık yıkamak bile bir dokunma temas şeklidir.

[irp posts=”4646″ name=”Aldatma Sonrası Evliliği Kurtarma Yolları”]

Onu Takdir Edin

Eşinizin değer verdiği şeyleri bilmek ve takdir etmek onu yüceltir. Ona dokunarak, not yazarak veya hediye alarak onu takdir ettiğinizi gösterin.

Egzersiz Yapın

Evlenmeden önce kendinize dikkat ettiğini gibi, evlendikten sonra da kendinize gösterdiğiniz özene devam etmelisiniz. Bir insan kendine ne kadar değer verirse karşındakine de o kadar değer verir. Egzersiz hem yaşam kalitenizi hem de velilik kalitenizi arttırır.

Birbirinize Zaman Ayırın

Kendi arkadaşlarınıza geçireceğiniz zamanı, önceden eşinize haber vermelisiniz. Ayrı ayrı yapılan programlar, eşler tarafından bilinirse her ikisi de ilgilendiği hobiyi o zamanlarda yapabilir. Unutmayın ki kişinin ilglendiği şeyleri yapması ona mutluluk getirir.

Birbirinize Sevgili Gibi Davranın

Çocuğunuz varsa, ona bakabilecek birisini ayarlayarak, bir hafta sonu planı yapın. Evde veya bir otelde başbaşa mum ışığında romantik bir gece geçirin.

Eşinizin Sevdiği Bir şey Yapın

Arada bir sizin sevmediğiniz fakat eşinizin sevdiği şeyleri birlikte yapın. Uzlaşma ve değer vermek evliliğin temelidir. Birlikte televizyonda maç izleyebilir veya alışverişe gidebilirsiniz.

Yaşamınızda Değişiklikler Yapın

Günlük yaşamın monotonluğundak kurtulmak için kendinize, zenk alabileceğiniz yeni uğraşlar yaratın. Mesela eşinizin ve sizin daha önce görmediğiniz bir yeri ziyarete gidelirsiniz.

Birlikte Düşünmeyi Öğrenin

Evlilik hakkında tüyolar vermek zor olsa da, evlilikte en önemli şey, birlikte düşünmektir. Gelecek ile ilgili planlarınızı ve  hayallerinizi konuşmak eşinizle yapacağınız en güzel paylaşımdır. Gelecekle ilgili hedeflerinizi birlikte oluşturmak, evlilikte paylaşımı ve sürekliliği doğurur.

[irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.