Sıradaki içerik:

Kilo Vermek için Sağlıklı Tavsiyeler

e
sv

Rimel Fırçası Nasıl Temizlenir ?

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rimel; göz makyajının tamamlayıcısı ve vurgulayıcısıdır. Her bayanın makyaj çantasında mutlaka birden fazla rimel vardır. Gür olmayan kirpiklernizi birden fazla rimel uygulayarak daha belirgin hale getirebilirsiniz. Peki en sevdiğiniz rimeliniz kuruduğunda atıp geçecek misiniz? Likit kısmını es geçersek gözlerinize istediğiniz etkiyi veren rimel fırçalarıdır. Rimel fırçanızı kaybetmek istemiyorsanız size birkaç önerimiz var.

Rimel Fırçası Nasıl Temizlenir?

Öncelikle rimel fırçanızı eski likit boyadan arındırmak için ılık su ve biraz deterjan genellikle yeterli olacaktır.

Fazla deterjan kullanmanızı kolay arındıra bilmeniz için önermiyoruz.

Bulaşık deterjanları, el sabunlarına kıyasla çok daha etkili ve kısa süre de likit kalıntılarından kurtulmanıza yardımcı olabiliyor.

Rimel Fırçası Nasıl Temizlenir

Rimel Fırçası Nasıl Temizlenir

Hazırladığınız ılık suyu bir kaseye doldurun. Biraz deterjan ekleyin. Rimel fırçanızı on beş dakika kadar kasenin içerisinde bırakın. Sonrasında musluk altında üzerindeki partiküllerden ve köpükten arındırın. Son olarak da ılık su dolu açık renk bir kasenin içerisine bırakın.

Fırça üzerinde likit boya kalıntısı var ise açık renk bir kase üzerinde bunu görmeniz daha kolay olacaktır. Tekrar su ile temizledikten sonra üzerindeki fazla suyu küçük bir el havlusu veya havlu kağıt yardımı ile nazikçe alın ve kurumaya bırakın.

Rimel Fırçası Temizlemenin Pratik Yolları

Rimeliniz biraz daha inatçı çıktıysa göz makyajınızı çıkarmak için kullandığınız sıvı temizleyicilerden yardım almanız gerekiyor. Derince bir kase içerisine temizleyicinizi ekleyin ve rimel fırçanızı içerisine bırakın. Kullanacağınız kaseyi ne kadar derin seçerseniz temizleyicinizden o kadar az kullanmış olursunuz. Tüm rimel fırça kıllarınızın temizleyici ile temas etmesi gerektiğini unutmayın.

Rimel Fırçaları

Rimel Fırçaları

Fırça kıllarının kuvvet etksi ile açılarını kaybetmelerinden çekiniyorsanız fırçayı kendi ekseni etrafında ara ara çevirebilirsiniz veya fırçanızı dik bir açı ile kasenizin tabanına koyabilirsiniz. Göz makyajı temizleyicileri deterjan ve ılık sudan çok daha kısa süre de etki edecektir.

Sonrasında fırçanızı musluk altında temizleyiciden iyice arındırın. Üzerindeki fazla suyu küçük bir el havlusu veya havlu kağıt yardımı ile nazikçe alın. Kurumaya bırakın.

Önemli olan kullandığınız yöntemde seçeceğiniz arındırıcıdan fırçanızı iyice temizlemeniz olacaktır. Böylece sonraki kullanımlarınızda bu etmenlerin aşındırıcı etkilerinden kendinizi ve temizlemek için uğraş verdiğiniz ürününüzü koruyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.