Sıradaki içerik:

Saç Boyama İşlemi ve En İyi Saç Boyası Markaları!

e
sv

Saç Bakım Rutini ve Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formülü

108 okunma — 10 Haziran 2021 16:17
avatar

Earnado

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formülü

Dış görünüşümüzü tamamlayan, sahip olduğumuz en önemli aksesuarlardan biri sağlıklı, güçlü ve parlak saçlardır.

Birçoğumuz güçlü, parlak ve uzun saçlara sahip olmak isteriz.

Uzun ve sağlıklı saçlar ile sıradan günlük kıyafetlere dahi göz alıcı ve dikkat çekici bir hava katabilirsiniz.

Sağlıklı, güçlü, parlak ve uzun saçlara sahip olmanın yolu ise tamamen uygulayacağınız saç bakım rutininize bağlıdır.

Peki dünyanın en hızlı saç uzatan formülü nedir?

Toz, kir ya da güneş ışınlarına maruz kalan saçlar hassas yapılarından dolayı kolayca yıpranabilir ve kırılabilirler.

Saçları daha güçlü hale getirmek ve dış etkenlerden korumak için özel saç bakımı oluşturmamız oldukça önemlidir.

Bu bakımın rutin haline getirilmesi ise dünyanın en hızlı saç uzatan formülü yani güçlü, parlak ve sağlıklı uzayan saçlar demektir.

Bu yazımızda saç bakım rutininizin nasıl olması gerektiği ile birlikte dünyanın en hızlı saç uzatan formülü ve saç uzatan etkili bakım ürünleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Saç Bakım Rutini

Saç Bakım Rutini

Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Sağlıklı bir saç rutini için ilk dikkat etmeniz gereken nasıl bir saç tipine sahip olduğunuzdur. Kuru saçlara mı, yağlı saçlara mı ya da karma saçlara mı sahip olduğunuzu belirlediğinizde kendinize uygun bir saç bakım rutini oluşturabilirsiniz. Ayrıca kullanmanız gereken saç bakım ürünleri daha sonra saç ve saç derisi problemleri yaşamamanız için saç tipinize uygun ürünler olmalıdır.

Kuru saçlara sahipseniz saçlarınızı nemlendirmeye ve kuru, mat görünümünü gidermeye yönelik ürünleri tercih etmelisiniz. Yağlı saçlara sahipseniz saç derinizdeki yağ oranını dengeleyecek ürünleri seçmelisiniz.

Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakım Ürünleri

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formülü!

Kısa kestirdiğiniz saçlarınızdan pişmansanız ya da saçlarınız daha da uzun olsun istiyorsanız bazı yöntemler ile bu süreci hızlandırmak mümkün. Yapılan araştırmalara göre saç ömrünün 3-4 yılı aktif bir süreç içerisinde geçiyor. Sonrasında ise birkaç günlük geçiş evresinden sonra 3 ay dinlenme evresine geçiyor. Doğru saç bakımı uygulanarak ya da kürler hazırlanarak bu dinlenme evresinde de saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için saç tipinize uygun olarak üretilmiş saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Eğer bu ürünler yerine bitkisel kürleri tercih ediyorsanız uygulayabileceğiniz hızlı saç uzatma formüllerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Bitkisel yağlar: Bitkisel yağların saçları beslediği artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için çeşitli bitkisel yağlar kullanarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Dünyanın en hızlı saç uzatan başka bir formülü; aktarlardan kolayca alabileceğiniz biberiye yağı ve Hindistan cevizi yağı karışımıdır. Bu iki yağı karıştırdıktan sonra ise saç derinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir gece boyunca saçınızda beklettikten sonra ertesi gün yıkayın. Ayrıca hazırladığınız bu karışımı şampuanınıza da ekleyebilirsiniz. Haftada 2 veya 3 defa uygulamanız etkili olacaktır.
 • Dünyanın en hızlı saç uzatan formüllerinden birisi de soğan suyudur. Soğan suyu; saçı besler, uzatır, saç dökülmesini azaltır ve saçlarda beyaz oluşumunu engeller. Bu noktada soğanın içerisinde yer alan kükürt miktarı etkilidir. Sizde saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız saçlarınıza soğan suyu kürünü uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken soğanı ikiye bölerek suyunu sıkmak ve pamuk yardımı ile saç köklerinize uygulamak. Bu kürü, saçlarınızda 15-20 dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Hızlı bir sonuç almak için soğan suyunu haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.
Saç Uzatan Bakım Ürünleri

Saç Uzatan Bakım Ürünleri

Saç Uzatan Etkili Bakım Ürünleri!

Saçlarınızın kısa sürede uzamasını istiyorsanız bitkisel yöntemlerin yanı sıra özel olarak üretilmiş saç bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz. Saç uzatan etkili bakım ürünlerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Kerastase Resistance Bain Extentioniste Şampuan
 • Aveda Botanical Repair Strengthening Conditioner Saç Kremi
 • Vasso Women Acil Kurtarma Fiber Keratin Bakım Hızlı Kopma Onarıcı Fiber Fortify
 • Davines Oi Hair Butter Pürüzsüzleştirici Saç Bakım Yağı
 • Vasso Tribes Canopa Hassas Saç Derisi İçin Rahatlatıcı Saç Toniği

Kullanacağınız bu ürünler ile saçlarınızın daha kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kadın Gibi ekibi olarak bu yazımızda sizler için: ‘‘En iyi saç boyası?” ve ‘‘Saç boyarken bilmeniz gerekenler’’ konuları hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Sizler için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için bizim iletişim kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.