Sıradaki içerik:

Evde Saç Boyama Teknikleri ve Püf Noktaları

e
sv

Saç Renkleri Nasıl Seçilir ?

3289 okunma — 12 Haziran 2017 23:00
Saç Boyası Renkleri Seçimi

Kadınların kararsız kaldığı konulardan olan saç rengi seçimi ve kendisine uygun saç boyası rengini bulabilmesi için sizlere muhteşem bir içerik hazırladık. Ten renginize ve görünüşünüze uygun olan saç rengine karar vermeniz için her cilt ve ten tipinden kadın modellerimizi birbirinden farklı saç boyası renkleri boyadık ile sizlerin beğenisine sunduk. Örneklerden yola çıkarak aradığınız saç rengini bulmak çok kolay olacak.

Önerilerimizde öncelikle en çok tercih edilen saç boyalarını kullandık, daha sonra yılın moda saç renkleri ile devam ettik. Yazımızın geri kalan kısmında ise diğer tüm saç boyası renkleri özelliklerine, yaşlara göre renk uygunluğuna ve birkaç değişik fikirlere yer verdik.

Şimdiden keyifli okumalar diliyorum.

Kadınlar saçını herhangi bir renge boyamadan önce photoshop ile denemek istiyor, hatta bunun için bizlerden online saç rengi uygulaması ve deneme programı dahi talep eden okurlarım var. Fakat böyle bir uygulama sağlıklı olmayacaktır, yani bilgisayardan görünen ile gerçekte olan görünüm birbirini tutmaz. Bunun nedeni saç boyası kataloglarındaki saç rengi kodlarının ve isimlerinin birbirine yakın ama görünüş açısında oldukça farklı olmalıdır.

Ben sizlere örnek modellerde yer alan saç renklerinin boya numaralarını, isimlerini ve kataloglarını da vereceğim, böylece aradığınız rengi tam olarak bulup saçlarınıza uygulayarak en şık saç rengine kavuşmuş olacaksınız.

Tene uygun saç boyası rengi seçimi

Saç renklerinin seçimlerinde başlıca faktör ten rengimizdir, yani saç boyası ile ten uyumunun bütünlüğünün sağlanabilmesi için tenimize uygun saç renkleri arasından seçim yapmak daha hoş bir görünüm kazanmamızı sağlayacaktır. Fakat ten rengimizi sıcak ve soğuk diye ayırmak oldukça yanlıştır, birbirinden farklı ten renkleri mevcuttur. Basit bir örnekle esmer, sarışın, beyaz tenli ve buğday tenli bayanlar için farklı saç renkleri tercih edilebilir. Doğru rengi bulduğunuz da ise doğal saç renginiz gibi bir etki gösterecektir.

Bu kısımdan sonra renklerin tanımına ve örneklerine geçiyorum, kısa kısa renkler hakkında bilgilendirme yazıları yazacağım. Bahsettiğim renklerin tüm ten tiplerine göre örneklerini de görsel olarak ekleyeceğim, böylelikle kendinizde nasıl görüneceğine kolaylıkla karar verebileceksiniz.

En çok tercih edilen saç boyaları renkleri ve isimleri

Örneklerimize en çok kullanılan saç boyası renkleri ile başlıyorum, bu renklerin uzunca bir süredir popülerliğini koruyan kolayca temin edebileceğiniz saç boyası renklerinden oluşmaktadır. Doğru ten uyumu yakalandığında oldukça güzel görünüm kazandırırlar, merak ettiğiniz o popüler renklere geçelim.

Tercih edeceğiniz saç rengine karar verdikten sonra, boya işlemini uygulamadan önce mutlaka saç boyama teknikleri konulu içeriğimizi inceleyiniz.

Karamel kahve saç rengi  

Karamel kahve tonundaki saç boyaları, popülerlik özelliğini her zaman korurlar. Karamel tonunun özellikle koyu renkli saçlara kolaylıkla uygulanabilmesi, aradığınız renk tonuna çabuk geçiş yapmanızı, ışıltılı ve güzel bir görünüm kazanmanızı sağlar. Karamel, koyu bir renk olduğundan kolay açılma yapmaz ve uzun süre doğallığını korur. Esmerlere yakışan saç renkleri arasında en çok tercih edilen renk grubudur.

Bu saç boyasını Loreal 6.32 karamel kahve koduyla mağazalardan satın alabilirsiniz.

Karamel tonları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz ; Karamel saç renkleri

Akaju kahve saç boyası rengi

Akaju kahve günümüzün popüler saç renklerinden olup, kadınlara özel bir görünüm kazandırmaktadır. Renk olarak siyah,kızıl ve kahve tonlarının bir araya gelmesiyle oluşur. Boyanın asıl kaynağı ve çıkış noktası yabancı ülkelerde sık kullanılan akaju kınasıdır. Beyaz tenlilere önerilen saç renkleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Saç renginin tam olarak kızıl olmasını istemeyen, bakır ve kızılımsı bir tonda olmasını dileyen bayanlar için kurtarıcı niteliktedir. Fakat rengi tam olarak tutturmak adına, profesyonel bir kuaförde yada işi bilen bir kişi tarafından uygulanmasında son derece yarar var.

Saç boyasını Loreal Paris Excellence 5/54 kodu ve ismiyle satın alabilirsiniz.

Küllü kumral saç boyası rengi

Küllü Kumral Saç Boyası Renkleri

Küllü Kumral Saç Boyası Renkleri

Küllü kumral son dönemin trend bir saç rengidir, fakat bu renk tonunun bazı handikapları yok değil. Kısaca makyajsız halinizde yüzünü oldukça solgun gösterebilir, ek olarak saça verilecek ışıltılar oldukça iyi ayarlanmalıdır. Aşırı açık ten rengine sahip kadınlarda yüzün solgunluğunu daha ön plana çıkaracağından, koyu tenli kadınların tercih etmesi daha doğru bir seçim olacaktır.

Bu saç rengini mağazalardan Loreal Inoa 7.1 küllü kumral olarak satın alabilirsiniz.

Küllü kumral saç renginin diğer bir alternatifi olan küllü kahve saç rengine de göz atabilirsiniz.

Bakır saç boyası renkleri

Bakır çok popüler ama bir o kadar çekimser kalmamıza yol açan saç renklerinden biridir, özellikle açık tonlu bir renk olması koyu saçlardan geçiş yapılmasını zorlaştırmaktadır.

Açık tenli bayanlarda muazzam bir güzellik kaynağıdır. Hoş bir makyajla desteklenerek, aradığınız saç rengine sahip olabilirsiniz. Nadir bulunan saç renkleri arasındadır, bu yönüyle eğer tercih ederseniz çevrenizde farklı görünüş ile herkesin dikkatini çekebilirsiniz.

Bakır saç tonlarını mağazalardan Palette 7/77 , Garnier 8.04 Romantik Bakır kodlarından bakarak satın alabilirsiniz.

Kızıl-mor saç rengi boyaları

Kızıl Mor saç boyası renkleri

Kızıl Mor saç boyası renkleri

Tüm ten renklerine uygun olan kızıl-mor saç boyası kışkırtıcı ve göz kamaştırıcı renkler arasındadır. Patlıcan morundan daha açık olduğu için abartı bir gösterişe kaçmadan dikkat çekici bir renk tonuna sahip olabilirsiniz. Kızıl-mor ayrıca zayıf gösteren saç renkleri arasındadır.

Bu saç rengini elde edebilmek için Syoss 3.3 koyu viyole, Palette natural colors 4.68 kızıl bahar ürünlerini kullanabilirsiniz.

Çikolata rose gold saç boyası renkleri

Çikolata Rose Gold Saç Boyası Renkleri

Çikolata Rose Gold Saç Boyası Renkleri

Yeni saç trendleri arasında hızla yayılan rose gold saç renkleri, en merak edilen saç boyaları arasında geliyor. Görünüm açısından ombre ve balyajlar kullanılarak harika görünüm elde ediliyor. Uğraştırıcı ve yeni bir model olması dolayısıyla bu uygulamayı kuaförlerde yaptırmak fotoğraflardaki saç rengini elde etmeniz açısından daha sağlıklıdır. Genç gösteren saç renkleri listemizin en başında gelmektedir, elbetteki tüm yaş grubu kadınlar rahatlıkla kullanabilir. Daha detaylı inceleme için -> çikolata rose gold saç renkleri ve boyaları

Çikolata rose gold saç rengini elde etmek için kullanmanız gereken saç boyası  Loreal Casting Creme Gloss 503 Gold Choco ürünüdür.

Buzul kahve saç boyası rengi 

Buzul Kahve Saç Boyası Renkleri

Buzul Kahve Saç Boyası Renkleri

Buzul kahve tonları kadınların çekindiği fakat gayet hoş renklerden birisidir. Küllü kahveye nazaran daha sempatik ve farklı bir görünüm kazandırır, uygulama için doğru boyayı kullanmak önemlidir. Yeni 2017 saç modaları arasında baş sıralarda yer almaktadır.

Bu saç rengine kavuşmak için mağazalardan Loreal Paris Excellence 5/15 – Buzul Kahve ürününü tercih edebilirsiniz.

Bal köpüğü saç boyası renkleri

Trend saç renkleri arasında yerini asla kaybetmeyen bal köpüğü tonları, özellikle sarı ve kumral arasında seçim yapmak zorunda kalan kadınlara özel üretilmiş ara renk bir saç boyasıdır. Esmer tenli ve açık tenli kadınlarda gayet hoş bir duruş sağlamaktadır. Sadece koyu renklerden geçişte açık renk olduğu için biraz uğraş gerektirebilir.

Bu yazımızdan saç renginizi açarak nasıl koyu renkten açık renge döneceğinizi anlattık : Siyah saça sarı boya sürmek

Bal köpüğü tonlarını saçınıza uygulamak için, Loreal Casting Creme Gloss 832 Blond MielPalette Pnc 8-0 Bal Köpüğü Saç Boyası ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kestane saç boyası renkleri

Geçmişten beri kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan kestane saç renklerinin, kolay uygulanabilmesi ve uzun süre kalıcılığını koruyabilmesi en önemli özelliklerindendir. Her kozmetik dükkanından da rahatlıkla temin edebilirsiniz, siyah saçlara uygulandığında tam etki vermese bile saç rengini biraz açarak uygularsanız ideal saç renginize kavuşabilirsiniz.

Kestane saç boyalarını Koleston Set 5.4 Açık Kestane Saç Boyası WellaLoreal Excellence Creme Set Boya 3 Koyu KestaneLoreal Inoa 3 Koyu Kestane Saç Boyası olarak tonlarına göre satın alabilirsiniz.

En popüler saç renkleri kataloğu

Katalogdan saç renkleri listesine ulaşabilirsiniz, zaten kısa tanıtımların altında da hangi isimle satın alabileceğini paylaşmıştım. Yine de merak edenler için saç renkleri kartelasını buraya ekledim.

Karamel saç rengi tonları

Karamel saç rengi tonları

Buğday tenli tenli bayanlar için saç renkleri önerilerimizi başka bir yazımızda paylaşmıştık buradan ulaşabilirsiniz.

Saç rengini seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Saç renklerini tercih ederken sadece teninize uygunluğu ve beğenilerinizi ön plana almayın. Unutmayın saçlar birer tamamlayıcıdır, yüz makyajınız ile saç renginizin birbirine uyumu son derece önemlidir. Her zaman tercih ettiğiniz yüz, göz makyajını da saç rengi seçimlerinizde bir kriter olarak değerlendirirseniz. Yeni saç renginizden mükemmel bir sonuç almanız şaşırtıcı olmayacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise yaşa uygun olan saç renkleridir, unutmayın renk seçimlerinizi doğru yaparak yaşınızı gizleyebilir, olduğunuzdan daha genç veya olgun görünüm kazanabilirsiniz.

Kadınlar için makyaj bir sihirdir, marifet sizin bu sihirli değneği ne kadar etkili kullandığını kalmış.

Genel olarak aslında sizi sıfırlayacak yüzünüzün güzelliğini bastıracak renklerden ziyade öne çıkaracak , kendini gösterecek renkler tercih edin. Merak ettiğiniz saç renkleri ve uygulamaları hakkında her sorunuz için bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Modelini Seç 3 sene önce
  • her biri harika saç renklerinin özellikle buzlu kahve rengini çok beğendim

avatar
  • zahide 3 sene önce
  • Bu tarz da yaptırdım ama saçımda hafif yanık vardı ve boya çok çabuk akıyor çok rahatsız edici bir durum bu sebeple keratin önerdiler bende patentli olanından aldım saçımda ne sorun kaldı nede boya akması oluyor kendi doğal rengi gibi görünüyor liquid keratin sayesinde rahat rahat istediğim şekilde boyatıyorum artık saçlarımı.