Sıradaki içerik:

Kitapları Severek Kendinizi Daha Güçlü Hissedin!

e
sv

Saç Sağlığına Dikkat Eden Kadınların Bildiği 5 Şey

205 okunma — 05 Şubat 2018 13:37
saç bakımı hakkında bilgiler

Bütün insanları geçin, kadınlar için saçlarının sağlıklı olması gerçekten çok önemlidir. Kadını kadın gösteren saçları dır. Kadınlık simgelerinden bir tanesi saçtır. Bu sebeple her kadının saçlarının üzerine çok fazla düştüğünü fark edebilirsiniz. Saçlarına düşkün olan iki çeşit kadın vardır;

Kadınlar İçin Saçın Önemi.

1) Saçlarına o kadar düşkündür ki her gün farklı bakınlar yapar ve saçlarına baktığını düşünürken, belki saçlarını yıpratmaya doğru gidenler…

2) Saçlarına gerçekten bakım yapan kadınlar vardır. Her yıl kuaföre gidip saçını kestiren, mutlaka 2-3 güne bir duşa girip saçını yıkayan.

Saçlarını Seven Kadınlar Gerekli Özeni Gösterir

Kadınlar arasında çok fazla saç muhabbeti duyabilirsiniz, bazen ise sıkılacak kadar duyabilirsiniz. İnsan için saç gerçekten çok önemlidir ve bunun önemini anlatmak çok uzun sürer.

Burada sadece sağlıklı saçlara nasıl sahip olunur anlatmaya çalışıyoruz. Kadınların kullandığı ve erkeklerin kullanabileceği, aynı zamanda evde yapılabilecek doğal saç bakım ürünleri de bulunur. Saçlarınız için çok iyi gelen yağılar vardır veya saçlarınız için bakım maskesi yapabilirsiniz.

Örneğin zeytinyağı saçlarınız için çok iyi gelir. Birçok şampuan ve saç bakım ürünlerinin zeytinyağı içerdiğini okuyabilirsiniz. Burada kadınlar için neden saçın çok önemli olduğunu anlatıyoruz, ama sadece kadınlar değil, erkekler için de saçları çok önemlidir. Çevrenizde birçok bakımlı ve dış görünüşüne dikkat eden erkekle karşılaşabilirsiniz, çünkü saç onlar için çok önemlidir. Vücudunuzda saç veya kılın olduğu her bölgenin aslında bakıma ihtiyacı vardır. Kadınlarda saç ve kaş, erkeklerde ise, saçı olanlar için saç, kaş, sakal ve bıyık bakımı.

Hiçbir erkeğin tutup da sakalımdan bıyığımdan bana ne diyeni duymadık. Erkekler için de saç bakımının kadınlara önemli olduğu kadar önemli olduğunu vurgulamaya çalışıyoruz. Sonuçta kadınlar için bakımlı görünmek önemlidir. Bakımlı olmayan kadınlara örneğin pasaklı derler.

[irp posts=”5847″ name=”Yıpranmış Saçları Hemen Toparlayan Doğal Ürünler”]

Bakımsız saçları sağlıksız, hiç makyaj yapmayan, kendisini hiç düşünmeyen, öylesine yaşayan bir kadın. Hiçbir kadın bu şekilde yaşamak istemez ki. Saçlarınızın şekli veya nasıl olduğu önemli değildir. İster saçınızı boyatabilirsiniz, ister açık durabilir veya topuz yapabilirsiniz, bunların hiçbiri önemli değil.

Bunları yapabilmeniz için saçlarınıza bakım yapmanız gerekiyor, çünkü bunları yapabilmek için saçlarınızın sağlıklı olması gerekiyor. Bırakın saçların sağlığını veya bakımını, bazı kadınlar ne kadar çok saçları olsa bile, seyrek olduğunu düşündüğü için ekstra saç ektirebiliyor.

Saç Sağlığı ve Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç Bakımında Doğru Adresi Seçmek Önemlidir

Kadınlar gerçekten öyledir. Saç ektirmek ne kadar sağlıklı diye soracak olursanız, doğru yerde bu işlemi yaptırdığınız takdirde, hiçbir yan etki veya sorun yaşamazsınız, dolayısıyla saçlarınızın sağlığınızı tehdit etmezsiniz, fakat doğru saç ekim merkezini bulmanız gerekir. Saç ektirmek de eskisi kadar zor bir işlem değil.

Hatta bir günde bitiyor, saçlarınızı ektiriyorsunuz, ertesi gün normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Bu kadınlar için de erkekler için de geçerlidir. Bir kadının sağlıklı saçlara sahip olması, aslında altınlara sahip olması gibidir. Kadınlar her zaman sağlıklı, parlayan ve canlı saçlara sahip olmak ister ve sağlıklı saçlara sahip olmakta zor veya imkânsız bir şey değildir. Yeter ki kadın istesin ve araştırsın.

[irp posts=”4054″ name=”Evde Saç Boyama Teknikleri ve Püf Noktaları”]

Evde Sağlıklı Saç Bakımı Yapmak Gerekir

 Her şeyi anladık, sağlıklı saçlara sahip olmak için, kuaföre gitmek gerekiyor, saçlardaki kırıkların aldırılması gerekiyor, saçlarımızı yıkamamamız gerekiyor, yıkadıktan sonra saçların yüzde yüz kuru olmaması gerekiyor. Bakım ürünlerini kullanırken, hangilerini kullanacağımıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Özellikle ruh sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor, ama peki bunların bazılarını veya hiçbirini yapamıyorsak, saçımızı örneğin evde nasıl koruyacağız veya bakımı nasıl yapılacak? Bir defa evinizde mutlaka duşa girebilirsiniz, dolayısıyla saçlarınızı yıkamakta bir sıkıntı yok. Evinizde eli yatkın birileri varsa, aslında kuaföre gitmeden evde de saçlarınızın kırıklarını aldırabilirsiniz. Bu konuda da sorun yok. Saçlarınızı yüzde yüz kurutmamada da sorun yok. Peki, gelelim saç bakım ürünlerine ve saç sağlığımızı etkileyen ruh sağlığına.

Güzel ve Bakımlı Saçlara Sahip Kadınlar

[irp posts=”4619″ name=”Sac Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler”]

Doğru Kürleri Saçlara Uygulamak Gerekir

Saçlarınıza bakım yapmak veya yaptırmak istiyorsunuz, fakat belirli nedenlerden dolayı bunları yapamıyorsunuz. Bir defa evinizde mutlaka bir mutfağınız ve internetiniz vardır. Eğer bunların ikisi varsa ve doğru bir araştırma yaparsanız, evinizde kendinize ait, doğal saç bakım kürleri yapabilirsiniz. Saç maskeleri, yağı veya kremler üretebilirsiniz.

Hiçbir şey yapamıyorsanız, bunları yapmakta mümkündür. Evde saçınıza bakamayacaksınız diye bir kural yok. Yeter ki siz isteyin. Belirli gıda ürünlerini, saç bakımı için kullanabilirsiniz. Bu da tamam, peki ruh sağlığımın, saç sağlığımı etkilememesi için ne yapmalıyım? İşte en zor olan da bu aslında, çünkü günlük olarak ne yaşayacağınızı bilemiyorsunuz. Ruh sağlığı, saç sağlığını nasıl etkiler? Ruh sağlığı veya diğer deyişle, psikoloji vücudunuzdaki sinir sistemini etkiler.

[irp posts=”5928″ name=”Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak için Ne Yapmalı?”]

Saç Bakımında Ruhsal Durum da Oldukça Etkilidir

Maalesef ruh sağlığı veya psikoloji dediğimiz olay, o kadar büyük bir etkendir ki, psikolojiniz bozulup sinir sisteminizi etkilemeye başladığında, maalesef bazı insanlarda saç köklerini etkileyebiliyor ve sonuç olarak ta saçların dökülmesine, hatta daha da kötüsü, saç hücrelerinin ve köklerinin yıpranmasına ve ölmesine neden oluyor. Eğer saç hücreleri ve kökleri ölürse, maalesef saçınızı tamamen kaybetmiş oluyorsunuz ve bir daha saç çıkmıyor.

Bu tür durumlarda olanlar, tedavi sonrası saç ektirmeye gidebiliyor. Bu yüzden saçlarınız için, ruh sağlığınızın yüksek olması, moralinizin yüksek ve mutlu olmanız çok önemlidir. Bu yazıyı yazan biri olarak, yaşadığım bir hadise olduğundan, aslında rahatlıkla diyebilirim ki, psikoloji gerçekten sağlık açısından çok önemli bir etkendir.

Bu doğru değil midir? Çünkü şunu düşünün, hasta değilsiniz, herhangi bir sorununuz yok, sadece normal baştan aşağı check-up yatırmaya gidersiniz ve sonra doktorunuz size o kadar çok şey sayar ki, biranda hasta değilken, kendinizi özellikle ruhen hasta hissedersiniz.

Hastaneye hasta ziyaretine gidersiniz, hiçbir şeyiniz yokken eve gittiğinizde, akşam yatıyorsunuz ve sabah hastalanmış olarak kalkıyorsunuz. Sinirleriniz bozulur ve işiniz yokmuş gibi iyileşmek için uğraşın. Buradan anlayacağınız, psikolojiniz, yani ruh sağlığınız gerçekten çok önemlidir ve saçlarınız için de önemlidir. Siz ne kadar mutlu olursanız, saçlarınız bir o kadar sağlıklı olacak, canlı duracak ve parlayacaktır. Deneyin ve görün. Tek yapmanız gereken kendinize 1-2 hafta vermek ve hayatın tadını çıkarmak ve mutlu olmak.

Bu 1-2 haftada saçınızı kontrol edin, çünkü saçınızın ne kadar dolgun, canlı ve parlak olduğunu göreceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.